Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intelligens emberek jellemzői?

Intelligens emberek jellemzői?

Figyelt kérdés
Mi az amitől tudod hogy valaki intelligensebb az átlagnál?

2023. júl. 23. 22:36
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
0%

"Ez nem tudom, hogy mennyire igaz a többségre, de ha jól tudom elég sok a figyelemzavaros is köztük, ami főleg az iskolában okoz problémákat."


Átlagos az IQ-juk.

2023. júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amúgy én (hivatalosan is) ADHD-s vagyok.

2023. júl. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Figyelemzavar alatt nem konkrétan ADHD-t értettem. Elnézést, kijavítom magam: "könnyen elkalandoznak a gondolataik."
2023. júl. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
31%
Jah, hát a nem ADHD-s figyelemzavart (én hibám, a figyelemzavar csak egy tünetegyüttes, ami része az ADHD-nak) okozhatja rakás dolog, pl. szorongás, kialvatlanság, fáradtság, stb. És ja, ezek mind jellemzők a magas IQ-val rendelkező emberekre.
2023. júl. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Biztos én fejeztem ki magam rosszul, arra értettem, hogy elég sok olyan embert ismerek, akiknek átlag feletti az intelligenciájuk és jó páran néha "átkerülnek egy másik dimenzióba", annyira elmerülnek a saját gondolataikban. Utólag rájöttem, ez nem biztos, hogy egy általános tényező az intelligens embereknél, mivel vannak viszonylag fókuszáltak is. Tapasztalatból, én ha nem foglalkozom valami mással tanórán, amellett, hogy hallgatom a tanárt, megtudnék őrülni, viszont hajlamos vagyok arra is, hogy egyáltalán nem figyelek (és nem vagyok ADHD-s). Azzal tisztában vagyok, hogy az ADHD nem folyásolja be az intelligenciát.
2023. júl. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te írtad jól, csak mivel (érintett vagyok), automatikusan az ADHD jutott eszembe.
2023. júl. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

#10

Ezek: "jól alkalmazkodnak, szinte mindent analizálnak, empatikusak, fegyelmezettek"

Pontosan annyira igazak, mint ezek: "introvertáltak, csendesek és szeretnek egyedül dolgozni"


Ha az egyiket igaznak veszed, akkor bizony a másik is, sőt, igazából az utóbbiban több igazság van, mint az előbbi felsorolásban.

És ezt még te is igazoltad, persze így ellentmondva magadnak. Ha pl. figyelemzavaros, akkor nem igazán fegyelmezett és nem analízál mindent jól.


De ja, intelligens emberek nem feltétlenül alkalmazkodnak jól, nem feltétlenül analízálnak mindent, ahogy nem feltétlenül fegyelmezettek és még csak nem is feltétlen empatikus.


Ellenben a kutatás azt már bizonyították, hogy az introvertáltak körében az intelligens emberek felülreprezentáltak. A másik két jellemző meg inkább csak az introvertáltság kibontása.

2023. júl. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
Pont ezért emeltem ki, hogy a többség. Nem általánosságban beszéltem. És nyilván a figyelemzavarosokat nem társítottam a fegyelmezettséghez és a túlanalizáláshoz.
2023. júl. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Észrevettem, hogy némi hibát ejtettem. A leírásomban tényleg úgy tűnt, megcáfolom ezeket a tulajdonságokat. Elnézést, úgy akartam írni, hogy ez a sztereotípia nem EGÉSZEN igaz.

Nem akartam megcáfolni, hogy introvertáltak nincsenek köztük, mert valóban azért introvertáltak kicsivel többen vannak. És csak azért hívtam sztereotípiának, mert ha meghallod azt a szót, hogy "zseni" a legtöbben egy introvertált, egyedüllétet kedvelő, csendes személyre gondolnak, akinek éjjel-nappal jár az agya. Szóval elnézést kérek ezért.

A figyelemzavart - továbbra is - nem akartam társítani a fegyelmezettséghez és társaihoz. Csupán példákat hoztam fel, amik ellentmondanak egymásnak így utólag, de amint mondtam a figyelemzavar, így újragondolva, szerintem nem feltétlenül IQ-hoz kötött.

Az empátiát csak az EQ kedvéért hoztam fel. Az is beleszámít az intelligenciába, de nyilván attól, hogy valakinek magas az IQ-ja, attól az EQ-ja nem biztos, hogy az.

2023. júl. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

"szinte mindent analizálnak"


"Ha pl. figyelemzavaros, akkor nem igazán fegyelmezett és nem analízál mindent jól."


Gondoltam kötekedek, nem azt írta, hogy jól analizál, hanem azt, hogy mindent analizál. Egyébként analizálhatsz jól figyelemzavarral is, a kettő nem zárja ki egymást. (ne menjünk bele, nincs kedvem)


Hogy jellemzően nem szokásuk, mert a részletekre nem figyelnek annyira oda? Valóban. De vannak kivételek, ráadásul rajtunk, ADHD-sokon kívül nem sok mindenkit súlyt ez a tünet nonstop.

2023. júl. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!