Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Intelligens emberek jellemzői?

Intelligens emberek jellemzői?

Figyelt kérdés
Mi az amitől tudod hogy valaki intelligensebb az átlagnál?

2023. júl. 23. 22:36
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

*introvertáltak vannak köztük

Éjszaka van, na xd

2023. júl. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy ilyen kérdésnél illene azzal kezdjük az egészet, hogy definiáljuk az intelligenciát. Arra ugyanis nincs egy egységes, mindenki által elfogadott definíciója az emberiségnek.
2023. júl. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is úgy tartottam, hogy az IQ az konkrétan azt mutatja, hogy valakinek milyen gyorsan működik az agya, milyen gyorsan gondolkozik és így mennyit tud tanulni egy adott idő alatt. Tehát konkrétan az "agy sebességét" mutatja...? De természetesen, lehet ennyi erővel a tudás mennyiségét is simán felhozni. Az EQ az meg megint egy más tészta.
2023. júl. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ-ra is sokféle teszt van, ez a baj az egész fogalommal, hogy pl. a Mensa az un. fluid intelligenciát méri manapság, amiben pl. én nagyon jó vagyok. Ennek szokták a "kristályos" intelligenciát hívni, mint ellenpárja, na abban meg jó szar.


De vannak olyan értelmezések is, amelyek szerint van pl. mozgási intelligencia, na abban is szar vagyok, dyspraxiával mondjuk nem is csoda. :D

2023. júl. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Sok mindenről hallottam már, de így konkrétan mozgási intelligenciáról nem. Na, ma is okosabb lettem xd
2023. júl. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt említik. De, mint látható, itt ki sem térnek a fluid \ kristályos verziókra, gondolom a fluid a logikai részében helyezkedhet el, vagy valami ilyesmi.


[link]


Ahogy mondtam a Mensa a fluidot méri, de van sokféle IQ teszt, van amelyikbe még általános műveltségi kérdések is vannak.

2023. júl. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Olyan mint én.
2023. júl. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hülyeség. Aki az, az nem fogja kényszeresen hangoztatni, hanem szimplán látszik rajta. Akinek hangoztatnia kell például egy vita folyamán vagy ezzel próbál érvelni az egyszerűen nem az..
2023. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

#20

"Gondoltam kötekedek"

Nyugodtan. :D


"nem azt írta, hogy jól analizál, hanem azt, hogy mindent analizál"

Csak ezzel az értelmezéssel meg kb. nem mondott semmit, mert ezen logika mentén mindenki mindent analizál, csak aminek "nem analizál", akkor azt úgy értelmezzük, hogy szarul analizál.


"analizálhatsz jól figyelemzavarral is, a kettő nem zárja ki egymást"

Ahhoz hogy analizálj valamit hosszabb ideig azt a valamit kell megfigyelned és arra kell fókuszálj. Ha valaki figyelemzavaros, akkor ez nem egy reális eset.


"Hogy jellemzően nem szokásuk, mert a részletekre nem figyelnek annyira oda? Valóban"

Csak ha pl. több a kivétel, mint amennyi embert fed a szabály, akkor a szabály rossz és a kivételekre kellene a szabály.


#28

"Aki az, az nem fogja kényszeresen hangoztatni, hanem szimplán látszik rajta."

Csak aki meg nem az, az nem ismeri fel.

Ahhoz is kell egy bizonyos intelligencia szint, hogy képes legyen valaki felismerni, hogy a vitapartnere okosabb nála. Ez ma Mo.on nincs meg sok embernél.


"Akinek hangoztatnia kell például egy vita folyamán vagy ezzel próbál érvelni az egyszerűen nem az.."

Vagy igaz, csak a másik fél nem ismeri fel a saját érvelési hibáit és azt képzeli, hogy az általa hozott "mert én úgy gondolom" érv, az helytálló.

2023. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"Csak ezzel az értelmezéssel meg kb. nem mondott semmit, mert ezen logika mentén mindenki mindent analizál, csak aminek "nem analizál", akkor azt úgy értelmezzük, hogy szarul analizál."


nem, vannak ilyen beállítottságú emberek. Asszem analitikus \ intuitív. (MBTI?)


"Ahhoz hogy analizálj valamit hosszabb ideig azt a valamit kell megfigyelned és arra kell fókuszálj. Ha valaki figyelemzavaros, akkor ez nem egy reális eset."


Mondtam nem akarok belemenni. ADHD-val létezik hyperfocus, ha olyan dolgot csinál az ember, ami valóban érdekli, akkor nem, hogy tud rá figyelni, de be is szippantja.


"Csak ha pl. több a kivétel, mint amennyi embert fed a szabály, akkor a szabály rossz és a kivételekre kellene a szabály."


Nem igazi skót?

2023. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!