Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjed élő szóban is az...

Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?

Figyelt kérdés

Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.


De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?


2023. szept. 27. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg mással van tele a feje, nem veled.
2023. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
92%
mi az a "láttázás"?
2023. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
90%

Tekintve, hogy statisztika erről nem elérhető, és a szokás terjedését feltehetően csak a személyes tapasztalatod alapján érzékeled, én azt gondolom, hogy ezt a "problémát" ismerőseiddel kellene rendezned, mert ez inkább személyes problémt tükröz, mit tendenciát.


Egyébként empátia kérdése, hogy írok-e olyat, beszélek-e valamiről, főleg hosszan, ami a másikat nem érdekli, és intelligencia kérdése, hogy meg tudom-e állni, olyan témában okoskodjak, amihez nem tudok érdemben hozzászólni.

2023. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
90%

Amikor valaki olyanról beszél, ami a legkevésbé sem érdekel, én is csak udvariasságból hallgatom meg, de nem reagálok.

Ez már 100 éve is így volt, ne képzeld azt, hogy most valami nagy felfedezést tettél.

2023. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 A kérdező kommentje:

1# Szerintem ha így lenne, akkor nem kezdett volna bele a kommunikációba, és nem csak akkor hagyná abba a kommunikációt, ha olyan mondat hangzik el, ami nem érdekli.


2# Amikor nem reagál, megnézi, neked meg kiírja, hogy "Látta: 13:34"


3# Nem csak saját tapasztalatom, másoktól is hallottam ilyet, mielőtt itt az lenne, hogy velem van a baj. Ha meg több embernél előfordul, szerintem inkább önzésről (ha nem nárcisztikumról van szó) a másik fél részéről, amolyan "ha velem akar beszélni, mondjon olyat, ami engem érdekel, ugyanakkor ha velem akar beszélni, bizony minden érdekelje, mert nem kötelező kommunikáljon velem."


4# Ennyire azért nem.

2023. szept. 27. 10:07
 6/130 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ilyen 15 éve is volt. Közösen ingáztunk egy kollégával munkába 40 km-t, és hazáig nyomta teliszájjal a baromságait olyan stílusban, hogy érezhetőne szerinte mindenki hülye aki mást gondol.

Egy idő után egyszerűen felhangosítottam a rádiót.

2023. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/130 anonim ***** válasza:
90%

Többszázéves irodalmi művekben is szerepel az, hogy egy párbeszédben az egyik fél nem reagál a másik megjegyzésére.


Szóval ennek semmi köze a Messengerhez.


Egyébként meg sokszor van, hogy valaki teliszájból noymat valamit, mindenáron meg akarja győzni a másikat eg yolyan dologról, amiről a másik mást gondol vagy egyszerűen nem is érdekli. Ilyenkor a hiba ott van, hogy a beszélő fél nem veszi észre, hogy teljesen fölösleges érvelnie, magyaráznia, mert senkit nem érdekel. Áltlaában nem a 0 reakció az első dolog erre, hanem a fokozatos passzivitás.

Ha a másik nem szeretni az egész párbeszédet lezárni, akkor gyakran az a megoldás, hogy kivár 2-3 másodpercet és az elhangzottakra mindenféle reakció nélkül egy új témát kezd. Ha emberünk ekkor is visszatereli a szót, akkor marad a teljes elzárkózás.

2023. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 A kérdező kommentje:
6# És ha te nyomod neki a baromságodat és ugyanezt csinálja?
2023. szept. 27. 10:25
 9/130 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem érdekli. Nem ér rá. Unja már a beszélgetést. Stb.
2023. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
87%
8# én nem nyomom a baromságom, ennyi.
2023. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!