Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjed élő szóban is az...

Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?

Figyelt kérdés

Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.


De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?


2023. szept. 27. 09:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként Kérdező, azon felül, hogy még itt a kérdésben is elég erőszakosan nyomatod magad ahhoz, hogy az emberek inkább kihátráljanak innen, bennem az is felmerült, hgoy rohadt fiatal lehetsz, ha ezt a jelenséget a Messengerhez kötöd.


Az meg, hogy pszichológiai diagnózisokkal dobálózunk, hát pfff...

2023. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/130 anonim ***** válasza:
60%
#51 félreérted. Ez nem diagnózis, csak első benyomás, és a magánvéleményem. De az eddigi kommunikációt látva felesleges, mert nem fogja megfontolni, hogy lehet esetleg benne valami.
2023. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 anonim ***** válasza:
82%

52, a nárcizmussal való dobálózásra gondoltam.

Kicsit olyan mint amikor a 2000-es évek környékén az emberek nem lehettek szomorúak, mert ők akkor már egyből depressziósak. Most is, olyan nincs, hogy a saját jólétét valaki előrébb sorolja a másikénál, nincsenek már önző emberek sem, csak nárcisztikusok, nárcisztikusok mindenhol:D Nevetséges.

2023. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/130 A kérdező kommentje:
Az én gondolatom pedig az, hogy egy szakembertől jobban elhiszem, hogy ez a kommunikációs forma illetve az, amikor próbál az ember beszélgetni valakivel, és csak egy szavas válaszokat ad, nárcisztikus, mint egy civiltől, aki szerint nem az.
2023. szept. 28. 11:55
 55/130 anonim ***** válasza:
76%

Én is erről beszéltem.

Mégis agyonhasználod a fogalmat.

És egy szakember nem fog ennyi alapján diagnózist felállítani.

2023. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/130 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon helyesen teszed. Bár nem tudom, hogy egy anonim oldalon honnan tudod, ki a szakember és ki nem?

Beismerem, én nem vagyok. Viszont a gyakorin nekem is rá kellene szoknom az egymondatos válaszokra, mert tapasztalatom szerint az emberek többsége itt 1-2 mondat tárkapacitással rendelkezik, és mindig az az első 1-2 mondatra reagálnak, és egyszerűen nem értik a mondanivalót, ha több, esetleg összetett mondatokban válaszolok.

2023. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 anonim ***** válasza:
62%

Jólvan.

Mi választ kaptunk a kérdésedre.

Te?

2023. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/130 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a 47-es hozzászólóra értettem hogy szakember. Az nem lehet hogy esetleg hallottam egy előadásán?


Megint egy bepróbálkozás, és még ez se jó. Válaszoltam sok mindenre és nem csak egy mondatokban. Tudod, vissza lehet pörgetni. Ezt már had ne mondjam milyen tünetre emlékeztet, mert már itt azokat a tüneteket aggatjátok rám (túl fiatal, nárcisztikus), amiket én mondtam. Önálló gondolatokra nem futotta látom.


A legjellemzőbb nárcisztikus szokás, hogy tagadja hogy nárcisztikus. ;)

2023. szept. 28. 12:22
 59/130 anonim ***** válasza:
82%

"A legjellemzőbb nárcisztikus szokás, hogy tagadja hogy nárcisztikus. ;)"

Kérdező, szerintem te nárcisztikus vagy. Egyetértesz?

2023. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/130 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mit értesz pontosan bepróbálkozás alatt. Azt sem értem, hogy jön ide, hogy milyen előadás alatt mit hallottál? Ez eleve nem is volt kérdés, így senki sem vohatta kétségbe.

Itt arról volt szó, hogy itt degradáltál mindenkit, mert ismeretlenben tudni véled, hogy nem szakember.


És megint csak a személyeskedés és szemtelenkedés.


"Önálló gondolatokra nem futotta látom."

Jól látod. Nincs önálló gondolatod, hallottál egy szót az előadáson, és most mindenkire rá akarod aggatni.



"A legjellemzőbb nárcisztikus szokás, hogy tagadja hogy nárcisztikus. ;)"

Értsem úgy, te nem tagadod?

2023. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!