Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjed élő szóban is az...

Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?

Figyelt kérdés

Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.


De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?


2023. szept. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/130 A kérdező kommentje:

Tehát azzal igazolod, hogy nem bepróbálkozás volt részedről, hogy eldöntöm mi a válasz a kérdésre, hogy "Nem 28, az nem arrogancia, ha kijelentem, hogy nem traktálok számomra távoalbbi ismerősöket vagy idegeneket, olyannal amiben nem vagyok biztos, hogy érdekli-e.


Illetve látom az emberen, ha épp gondjai vannak, tele van a feje mással, és nem kívánja a társaságom.


Így még sosem fordult elő az utóbbi pár évtizedben, hogy egyszerűen lekoptattak volna, vagy rámtekerték volna a renét. Gyerekként más tészta, de normál ember az ilyeneken kamaszkorig túl van, amikor feszegeti a gyerek a határokat."?


Értem. Hát nem tudom. Szerintem ebből nem derült ki, hogy arra a kérdésre döntöttem el mi a jó válasz, amit feltettem, vagy amire itt tévesen válaszolgatva lett, de mindegy.


Amúgy mivel én kérdeztem, akár el is dönthetném, hogy számomra mi a jó válasz, nem kell köpködni meg személyeskedni annak, akinek nem döntöttem a válasza mellett. Gyerekes dolog ezen kiakadni.

2023. szept. 27. 13:57
 32/130 anonim ***** válasza:
60%

"Milyen alátámasztást szeretnél hallani?"

. Alátámasztani, hogy ez új jelenség. Nyilván nem a Messengerre gondolok itt, mint új jelenség...

2023. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/130 anonim ***** válasza:
60%

Senki sincs kiakadva rajtad kívül. Én megpróbáltam az én szemszögemből megmagyarázni az adott viselkedést.

Más pedig a kijelentésed cáfolta azzal, hogy ez a jelenség sokkal a messenger előtt is létezett, tehát nem terjed.


"Amúgy mivel én kérdeztem, akár el is dönthetném, hogy számomra mi a jó válasz,"

Azt eldöntheted, hogy melyik a számodra a jó. Azt nem, hogy mi válasz és mi nem. Konkrétan az írtad, hogy "az nem válasz hogy...".


Innentől kezdve felesleges kérdezned, mert akkor egyedül eldöntheted és meg is válaszolhatod magadnak.


"nem kell köpködni meg személyeskedni "

Ez nem személyeskedés. Nem ismerlek, nem tettem negatív feltételezéseket a személyedről, korodról, iskolázottságodról, és főképp nem kritizáltam a személyedet.



[link]

2023. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/130 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen a messengeren terjedt el ez a hozzáállás, ahogy egyre inkább énközpontúbb lett a társadalom, és egyre inkább elérhető lett a lehetőség, hogy egész nap nálunk lehessen a messenger. Aztán elkezdődött eme messenger szindróma élő szóban is. Azelőtt nem volt ez az önző buta viselkedés jellemző. Én is tapasztaltam, másoktól is hallottam, alátámasztottam. Élő szavas beszélgetést meg nem tudok ide bemásolni, videót meg nem készítek az esetekről. Ahhoz amúgy is szükséges lenne a másik fél hozzájárulása is, hogy publikáljam, azt épeszű ember meg nem járul ilyenhez hozzá.
2023. szept. 27. 14:09
 35/130 A kérdező kommentje:

33# Még mindig nem azt válaszoltam meg, hogy "

Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?

"


Miért kérdezném akkor?


De próbálkozz még be vele vagy 10-szer!

2023. szept. 27. 14:11
 36/130 anonim ***** válasza:

Szóval egész egyszerűen csak anekdotá(k)ra tudsz hivatkozni.


Te ezt tapasztaltad, van ismerősöd is, aki ezt tapasztalta.


Ezzel szemben pl. én még csak Messengert sem használok. Szóval ez engem nem fog meggyőzni.


Akkor részemről lezártam, mert a benyomásaiddal nem tudok vitatkozni.

2023. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/130 anonim ***** válasza:
60%

34 én pontosan 1991-környékén tapasztaltam hasonlót, középiskolás diákként.

Akkor ha valakit nem érdekelt valami, és volt aki nem vette észre magát, akkor nem csak diszkráten hallgattak, hanem odaböffentették, hogy "előbb kérdezd meg, hogy érdekel-e". Később már csak annyi volt, hogy:

-Hol?

-Mi hol?

-Hol érdekel.


Vagy 2000 környékén mondtad valakinek hogy mik a terveid, akit nem igazán érdekelt, fapofával mondta, "tedd azt...".


Ilyenek mindig voltak és lesznek is. csak mára ezek szerint sokkal diszkrétebben történik ez.

2023. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/130 A kérdező kommentje:

36# Megint bepróbálkozol. Nem csak "anekdótákra", saját tapasztaltra is. Olyan mintha folyton magadat találnád el, de tényleg.


37# Ja meg se szólal.

2023. szept. 27. 14:20
 39/130 anonim ***** válasza:
60%

"Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?"


Az eddigieket összefoglalva nem terjed.



"De próbálkozz még be vele vagy 10-szer!"


Te gyakrabban éled meg ezek szerint, pont az ilyen kommunikáció miatt. És mielőtt jönnél a személyeskedéssel, nem az. Ez egy megállapítás az eddigi kommunikációd alapján. Eszemben sincs megtéríteni téged, vagy érvényt szerezni az "igazamnak", mivel nekem csak vélaményem van, nem igazam.


Egyszerűen vannak nem kompatibilis embertípusok, és aki konfliktuskerülő, az ilyenkor nem szól, ráhagyja a másikra, mert sosem lesz közös nevező.


Tehát ennek szellemében én azért elköszönök. További szép napot!

2023. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/130 anonim ***** válasza:

Utolsó utáni szó: #36, #37 különböző emberek.


#37 voltam.

2023. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!