Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjed élő szóban is az...

Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?

Figyelt kérdés

Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.


De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?


2023. szept. 27. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 A kérdező kommentje:

És ha szerintetek nem új jelenség ez, nagyon fiatalok vagytok akkor még.

(Nem kell beírni hány évesek vagytok, bárki írhat bármit. Én is vagyok 100)

2023. szept. 27. 13:03
 22/130 anonim ***** válasza:
82%
#21: fantasztikus ez a gaslighting, mert apellálás a korkülönbségre, csak ott a probléma, hogy ha teszel egy állítást, azt neked kell alátámasztanod. Innentől kezdve irreleváns, hogy Te azzal próbálkozol, hogy "nincs igazatok, mert rosszul látjátok, pont".
2023. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/130 A kérdező kommentje:

Mégsem volt hiábavaló, mert legalább tanultam egy ilyen gaslightingot, még ha nem is ez volt a cél. Ezt sportszerűen meg is köszönöm. De ez nem ugyanaz, amikor valaki úgy védi meg az igazát egy vitában, amikor már elfogynak az érvei, hogy "Ne beszélj így velem, mert a valamelyik szülőd lehetnék" stb.


Rávilágítottam az ellentmondásra, és hogy mik a nárcisztikus és ego elemek. Milyen alátámasztást szeretnél hallani?

2023. szept. 27. 13:20
 24/130 A kérdező kommentje:
Olvasni bocsánat. Na most lehet jogosan belém kötni.
2023. szept. 27. 13:20
 25/130 anonim ***** válasza:
100%

"aktív beszélgetés közben egyszer csak abbahagyja a másik fél a kommunikációt, azt néz maga elé, mert elhangzott egy olyan mondat ami nem érdekli."


Hát, én konkrétan ilyet még szerintem az életben nem tapasztaltam.

2023. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/130 anonim ***** válasza:
75%

" az nem válasz, hogy "én nem nyomok baromságot." "


Ebben azt hiszem benne is van minden, de legfőképp az arrogancia.



Tehát kérdezel valamit, aztán majd te eldöntöd mi lehet a válasz és mi nem.

Ilyenkor két opció van. Van aki érdekből meghallgatja, és tudja mit akar hallani az ember, és azt mondja. Akinek meg nincs érdeke, a butább elkezd vitatkozni és parttalan vita alakul ki, az okosabbak pedig az ilyet egy ponton elkezdik ignorálni. 🔊😶🙃

2023. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/130 anonim ***** válasza:
75%

"Én az olyan esetről beszélek, amikor aktív beszélgetés közben egyszer csak abbahagyja a másik fél a kommunikációt, azt néz maga elé, mert elhangzott egy olyan mondat ami nem érdekli."

Ha a beszélgetőpartneredet ennyire nem érdekli, amit mondasz, válts témát. Senkit nem illik untatni. Ha semmi közös témátok nincs, nem érdemes erőltetni a beszélgetést.

"Én mondjuk nem szoktam senkit felesleges, rossz, pusztító, irritáló embernek tartani, csak mert nem az a véleménye mint nekem, mert nem vagyok egoista. :)"

A legtöbb esetben nem érdemes konfrontálódni, ugyanis több a kára, mint a haszna. Én sem szeretek politizálni olyan emberekkel, akikkel nem vagyunk egy oldalon, de velük aza hallgatólagos megállapodás, hogy nem hozzuk szóba ezt a témát egyáltalán. Mivel van még ezer olyan dolog, amiről beszélgethetünk, ez nem nehéz.

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy neked vannak kommunikációs nehézségeid, nem érzed, kivel miről érdemes beszélgetni, plusz a kommentjeid alapján elég agresszív is lehetsz (nyilván nem fizikailag), elhiszem, hogy sokan elzárkóznak a veled való beszélgetéstől.

2023. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/130 A kérdező kommentje:

Igen benne van az arrogancia, annak részéről, aki ezt válaszolja.


Uhh milyen rossz bepróbálkozások... Nem emlékszem rá, hogy eldöntöttem mi a válasz arra, hogy miért terjed a messenger szindróma élő szóban is. Esetleg arra, hogy miért csinálják ezt. Azt viszont meg nem kérdeztem.

2023. szept. 27. 13:37
 29/130 A kérdező kommentje:

"Ha a beszélgetőpartneredet ennyire nem érdekli, amit mondasz, válts témát. Senkit nem illik untatni. Ha semmi közös témátok nincs, nem érdemes erőltetni a beszélgetést."


Legalább azt olvasd el, amit bemásolsz tőlem! Akkor talán nem egy vagy bizonyos mondatoknál kezdené el tolni a messenger szindrómát, hanem egyáltalán nem lett volna addig sem kommunikáció. Be szokott jönni az ilyen félrebeszélős bepróbálkozás amúgy?

2023. szept. 27. 13:38
 30/130 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem bepróbálkozás, hanem megállpítás.

Nem 28, az nem arrogancia, ha kijelentem, hogy nem traktálok számomra távoalbbi ismerősöket vagy idegeneket, olyannal amiben nem vagyok biztos, hogy érdekli-e.

Illetve látom az emberen, ha épp gondjai vannak, tele van a feje mással, és nem kívánja a társaságom.


Így még sosem fordult elő az utóbbi pár évtizedben, hogy egyszerűen lekoptattak volna, vagy rámtekerték volna a renét. Gyerekként más tészta, de normál ember az ilyeneken kamaszkorig túl van, amikor feszegeti a gyerek a határokat.

2023. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!