Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szól a nőkről itt egy...

Ha szól a nőkről itt egy negatív kérdés, miért mennek oda a nők kényszeresen odakommentelni, hogy "Ezt inkább a férfiak szokták csinálni"?

Figyelt kérdés
Miért kell kényszeresen odamenni és beírogatni, hogy "ezek a férfiak szokásai" vagy hogy "a férfiak legalább ugyanennyire csinálják ezt, mint a nők." Miért nincs önkritika?
nov. 24. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
92%

Menet köözben leesett a tantusz, hogy mi zavar téged ebben a jelenségben, és megpróbálok akkor konkrétan válaszolni.


Röviden: ilyenkor a kérdésbe burkolt általánosítást utasítják vissza a nők.


Tegyük fel, hogy elhangzik egy olyan kérdés, hogy miért pletykálnak a nők. A pletyka egy klasszikus női sztereotípia, pedig rengeteg pletykás férfi van, és rengeteg nő aki nem az. Igazából nem pletykásabbak a nők, szimplán csak többet kommunikálnak. Amikor megkérdezi valaki, hogy miért pletykásak a nők, akkor a nők oda fogják írni, hogy a férfiak is pletykálnak.


Igen, igazad van: nem ez volt a kérdés, és így visszalőni valóban kicsit úgy hangzik, mintha el akarnák terelni magukról a figyelmet (mint a "bezzeg Gyurcsány"), de nem egészen erről van szó. Amiről szó van, hogy mivel általánosan nőkre tették fel a kérdést, a nő, aki nem pletykás, sértve érzi magát, és számon kéri az előítéletet és képmutatást.


Ha mondjuk a kérdés úgy hangzik, hogy a pletykás nők miért pletykálnak, még mindig picit ingoványos a talaj, mert még mindig csak nőkről van szó, de itt már egyértelmű, hogy a pletykálás nem azonosul a női nemmel, hanem egyértelműen meg van különböztetve a pletykás részhalmaz. Szerintem itt már az általad kifogásolt kommentek egy része megszűnik, mert a nem pletykás nő nem érzi magát összepletykásozva.


Az igazán korrekt az, ha a pletykás emberekre kérdeznek rá, illetve ha külön a nőkre kíváncsi a kérdező, akkor az ellenoldali előítéketekre reagálva tisztázza, hogy tudja, hogy a férfiak is pletykásak, de egy bizonyos okból specifikusan a nőkre kíváncsi most.


Ha így jár el a kérdező, akkor szerintem az ilyen visszatüzelő kommentek szinte teljesen elkerülhetők.

nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
15%

A nők többsége borzasztóan önbizalomhiányos, érzelem vezérelt és gyerekes, és tegyük hozzá, hogy ide azért zömében nem a higgadt emberek járnak kommentelni. A nők között is inkább büfédiplomás 30-as öregedő titkárnők írnak, ezért nem nagyon van értelmes női válasz.


Őszintén szólva a való életben sem nagyon hallottam értelmes gondolatot nőtől, inkább megismétlik, amit olvastak, személyeskednek, vagy támadnak.

Összességében szvsz. a férfiak jóval intelligensebbek, a nők inkább a felszínt karcolgatják és megmaradnak tinilány szintjén.

nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű.

mert nagyon sok kérdés úgy állít valamit a nőkről, mintha az nemspecifikusan rájuk lenne igaz, miközben mindkét nemre ugyanúgy igaz.

Szóval a kérdés az, hogy ezek a kérdezők miért a nőkr ekérdznek rá, mint nem a problémás tulajdonság mozgatórugójára.


Ha megkérdezem, hgoy a nők miért szarnak büdöset, akkor az a kérdés a nőkről akar szólni, miköben ennek semmi köze ahhoz, hogy férfi vag ynő teszi.

nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
86%

#34:

De nem így járt el, hanem mindenkinek elkezdett #ittmindenkihülyecsakénvagyokaharrypotter-szinten visszaugatni.

nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én eleve nagyon kevés férfiakról szóló kérdést látok itt az oldalon.
nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 A kérdező kommentje:
A 34-35-36 kérdés után már bevallom reménykedtem, hogy értelmes irányba megy át a kommunikáció (bár azért az kicsit erős, hogy nőtől nincs értelmes gondolat), de utána... Elég már ebből a femihisztiből.
nov. 24. 20:18
 37/87 anonim ***** válasza:
88%

#39

"bár azért az kicsit erős, hogy nőtől nincs értelmes gondolat"


A te alacsony értelmi szinteden csak azaz értelmes válasz, ami a te válaszoddal teljesen azonos. Ami ellentétes, az értelmetlen. 🤦🤷👏


Szerintem itt több nő is írt, én is az vagyok, de amit itt leműveltél, az kriminális. Komolyan, mint egy óvodás.

Szüleid nem tanították meg, hogy 1. Nem sértegetjük a nőket! 2. Másnak is lehet igaza, nemcsak neked! 3. Nem általánosítunk!


De te itt szinte az összes választ leszólod, mert nem veled értenek egyet, és mint írod, senki nem érti a kérdést és nem a kérdésre válaszol, meg "bár azért az kicsit erős, hogy nőtől nincs értelmes gondolat".


Értelmes kommunikációt csak olyannal lehet folytatni, aki elfogadja a másik nézőpontját, nem hurrogja le a többség válaszát. Veled NEM lehet értelmesen kommunikálni, mert te magad nem vagy értelmes. Sőt, hülye kérdésre se lehet olyan értelmes választ adni, ami a kérdezőnek megfelel, mivel ha már nem vele értenek egyet, akkor mindenki a hülye, csak ő nem.

nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
90%

"A 34-35-36 kérdés után már bevallom reménykedtem, hogy értelmes irányba megy át a kommunikáció"


Ennek lenne még egy feltétele: hogy te is az értelmes kommunikációra menj rá. Ehelyett az értelmes hozzászólásokra nem reagálsz, inkább megvárod a hisztizőket, hogy azokba beleszállj.


Neked sem az értelmes kommunikáció a célod, hanem az, hogy beolvass a nőknek.

nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 A kérdező kommentje:

40!


1. Az nem sértegetés ha visszaismétlem amit a nő csinált, tehát ne légy feminőci.


2. Amikor elmondom miért nincs igaza, az nem sértegetés, pláne ha rávilágítok, hogy miért nem, tehát ne légy feminőci.


3. Ész érveket írsz, nem pedig sértődésből írt támadást, ne légy feminőci.


Azt is leszólod, amikor a nők mellé álltam (most is itt egyet bemásoltál tőlem), legalább abba ne támadj meg, amiben nők mellé álltam, tehát ne légy feminőci.


Az is te voltál, aki leszólt, amikor kiálltam azért, hogy a nők nem mindig tehetnek arról, hogy túlsúlyosak? Mert akkor egyrészt közöltem, hogy a ferdítéseiddel és a hisztiddel nem vagy kommunikációpartner, másrészt meg ne légy feminőci!


Mellesleg te sértegetsz engem, és te mondod hogy sértegetek, tehát ne légy feminőci. :D :D :D :D :D :D


41! Miután sokáig nem volt értelmes hozzászólás, csak femihiszti, nem tudtam értelmesre reagálni, nem számítottam rá, hogy előbb utóbb lesz épkézláb hozzászólás is. Nem kérek több nemisértődést, köszi.

nov. 24. 22:52
 40/87 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem az ilyen nemi visszaélések, valóságferdítések, belemagyarázások, bepróbálkozások, önkritikátlanság miatt nem tisztelik sokan a nőket, nem azért, mert a teremtés koronájának gondolják magukat a férfiak. (Igen tudom, ez inkább a férfiakra jellemző :D )
nov. 24. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!