Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság egyre...

Miért van manapság egyre kevesebb igazi rocker/metal rajongó? Miért nézikőket semmibe, vagy pszichopatának?

Figyelt kérdés

Lehet csak én élek ilyen környéken, de szinte sehol nem látok ilyen embereket.Kb. 1000 emberből 2 ember.Mindenhol csak divatmániások vannak, cicafiúk, stb.A felnőttek pedig már nem olyan stílusúak.Akit látok is hogy úgy öltözik mint egy rocker pl. az is csak divatrocker.Ismerősöm is ilyen.Áradozik mekkora nagy rocker, meg hogy mennyire bírja a fent említett 2 stílust, aztán megkérdeztem tőle hogy Skilletet vagy Dalriada-t ismeri e?Nemleges választ kaptam.Pedig mindkettő elég ismert zenekar (mondjuk Skilletet talán többen ismerik mint a Dalriadat, de a legtöbb magyar rocker az utóbbit is ismeri, habár ez inkább folk metal)

Mindig megnéznek az utcán, és ledöbbennek hogy milyen zenét hallgatok, meg hogy milyen az öltözködésem..Mondjuk túlzottan nem érdekel, mert aki ismer az elfogad akinek meg nem tetszik az meg ne nézzen rám, de azért kicsit zavaró.Illetve én még azt is észreveszem néha, hogy aki így öltözködik, ilyen zenéket hallgat, azt a társadalom kiközösíti,furának találja.Miért?



2013. dec. 18. 18:39
1 2 3 4
 21/38 Nayal ***** válasza:
77%
"Ki kell nőni, bele kell hallgatni mésba" Ne mondd meg, hogy mit csináljak. Levegőt sem muszáj vennem ha nem akarok. Semmit sem kell. "Sosem hallottak dubstepet" Nem a fa**t nem, 5 éve hallgatok technot, dubstepet, DnB-t, hiphopot, rapet, discot , popot meg cigány zenét, mert a suli aulájában folyton ezek mennek. Őket nem érdekli, hogy a másikat zavarja, pláne ha épp beszélget... Szóltam már nekik nem 1x. Ismerek pár számot meg előadót de okádék az összes amit eddig hallottam (több száz szám, 5 év alatt). Úgyhogy kedves okostojás a rockerek nem azért hallgatnak rockot mert rockerek hanem azért lesznek rockerek mert rockot hallgatnak. Egyezik ez a stílus az ízlésvilágukkal, megtalálják benne önmagukat. Emellé még jön a metál mint rokonműfaj és kész. Annak is hány ága van? Ne mondjátok, hogy nincs mit hallgatni. Az meg aki csak azért hallgat metált mert depis...az meg is érdemli a sorsát. Gyenge vagy Te a metálhoz fiam! Meg h*lye
2013. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

#7 Édes fiam kösd fel magad :D



Talán azért tartanak minket furának,mert néhány ember túlzásba esik,és már direkt kiprovokálja,hogy az emberek utálják(persze,csak azokra figyelnek fel,akik nem olyanok mint ők),és ebből az koppan le nekik,hogy kecskét áldozunk a hátsó kertben :D

2013. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Nayal ***** válasza:
56%
Én szoktam :D
2013. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 bumbi02 ***** válasza:
100%

"Úgyhogy kedves okostojás a rockerek nem azért hallgatnak rockot mert rockerek hanem azért lesznek rockerek mert rockot hallgatnak. Egyezik ez a stílus az ízlésvilágukkal, megtalálják benne önmagukat. Emellé még jön a metál mint rokonműfaj és kész. Annak is hány ága van? Ne mondjátok, hogy nincs mit hallgatni. Az meg aki csak azért hallgat metált mert depis...az meg is érdemli a sorsát. Gyenge vagy Te a metálhoz fiam! Meg h*lye"



Akkor beszélgessünk majd ugyanerről a témáról 6-7 év múlva, és kíváncsi leszek, hogy ugyanígy látod-e. Anno gimiben én voltam "az iskola rockere", de "kinőttem".. TOvábbra is 70-80%-ban rockot hallgatok, és azóta is gitározok,és azóta is járok koncertekre,pogózok, de nem vagyok annyira elutasító más zenékkel szemben..

2013. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Nayal ***** válasza:
73%
19 vagyok, februárban leszek 20. Nem hiszem, hogy meg fogom szeretni, és NEM VAGYOK ELUTASÍTÓ. Sosem voltam mert kiskoromban (5 esztendő) Én is TNT-vel meg Fiesztával meg ilyenekkel kezdtem sőt Szikora Robit is hallgattam. De a gyomrom sosem vette be ezeket a tuc-tuc zenéket, meg a többit. A mai pop is unalmas, sablon, tuca, és egyáltalán semmi kiemelkedő nincs benne. A rap speciel nem zene. Az egy vers. Régen a verseket dallamra írták, ráadásul olyanokról szól, hogyaszongya: "Sötét utcában a csajod tetemét dobom eléd" És akkor a rock meg a metál durva? Elmentek a f**zomba.
2013. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 bumbi02 ***** válasza:
Felesleges kiragadni szélsőséges példákat.. Eminemnek, és Majkának vannak szerintem jó számaik, pedig az örök favorit együttesem, amit már 10 éve hallgatok, a Rammstein. És azért a Rammstein szövegekből durvábbakat is lehet idézni, mint amit te idéztél előbb. Persze, ha a teljes szöveget ismeri az ember, akkor tudja hogy mi akar lenni..
2013. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Azért vannak rockerek bőven, de ugye rengeteg alfaja van, lehet, hogy nem az ő stílusa ez a Skillet és Dalriada, én sem ismertem évekig ezeket, most sem szeretem őket annyira, mert nem épp ezeket az alfajokat kedvelem, bár volt hosszú Skillet korszakom 10 évesen, meg Dalriada és Rhapsody Of Fire korszakom is egyszerre. Szerintem a divatrockerek inkább a tinilányok (bár én is az vagyok), akik BVB-t, SWS-t, BMTH-t ETF-et hallgatnak, jó bandák, de pl a BVB teljesen el habirockeresedett. Rajtam is szörnyülködnek, hogy sose hallgattam Metallicát és hasonlókat, a barátom meg rajtavan, hogy a gyermekkori kedvenceit (SOAD, Korn) megszerettesse velem, de én ilyen X-Fusionos vagyok, de a djentet is szeretem. Ennyi erővel én is szörnyülködhetek, ha valaki nem ismeri az Emmure-t vagy a Conducting From The Grave-et, vagy a Promethee-t vagy a Yade-et, vagy a 2 Times Terror-t. Más stílusok, rengeteg banda, nem is nagyon szeretem a menő rockzenéket.
2014. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
En is rock zenet hallgatok. Sokszor jarok zenekaros polokban, meg sotetben, viszont rengeteget nevetek meg mosolygok es nem neznek depisnek. Am kedvenc: Metallica, Three days grace, Skillet, Breaking Benjamin (BB forever)
2014. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Nálunk is így van... Én igazi roker vok. Bvb skillet depressziò stb. Naponta. Engem is kiközösítenek a stílusom miatt. Manapság a pápa stílus a menö. Pl van egy haverom aki igaz h lány de neki köszönhetem hogy megtéritett a reppböl.
2014. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

*A BVB nem rock

** mindig,mikor leírsz egy szót,Csaba,egy helyesírási szótár fejbe lövi magát.Gyilkos vagy!

2014. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!