Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság egyre...

Miért van manapság egyre kevesebb igazi rocker/metal rajongó? Miért nézikőket semmibe, vagy pszichopatának?

Figyelt kérdés

Lehet csak én élek ilyen környéken, de szinte sehol nem látok ilyen embereket.Kb. 1000 emberből 2 ember.Mindenhol csak divatmániások vannak, cicafiúk, stb.A felnőttek pedig már nem olyan stílusúak.Akit látok is hogy úgy öltözik mint egy rocker pl. az is csak divatrocker.Ismerősöm is ilyen.Áradozik mekkora nagy rocker, meg hogy mennyire bírja a fent említett 2 stílust, aztán megkérdeztem tőle hogy Skilletet vagy Dalriada-t ismeri e?Nemleges választ kaptam.Pedig mindkettő elég ismert zenekar (mondjuk Skilletet talán többen ismerik mint a Dalriadat, de a legtöbb magyar rocker az utóbbit is ismeri, habár ez inkább folk metal)

Mindig megnéznek az utcán, és ledöbbennek hogy milyen zenét hallgatok, meg hogy milyen az öltözködésem..Mondjuk túlzottan nem érdekel, mert aki ismer az elfogad akinek meg nem tetszik az meg ne nézzen rám, de azért kicsit zavaró.Illetve én még azt is észreveszem néha, hogy aki így öltözködik, ilyen zenéket hallgat, azt a társadalom kiközösíti,furának találja.Miért?



2013. dec. 18. 18:39
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
53%
Mert a hülye TV állandóan nyomja a idétlen zenéket és nem kedvelik meg a Rockot!! Pedig az az igazi zene és nem a dubstep vagy mi! Mindörökké rock!
2013. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 bumbi02 ***** válasza:
100%
Ez lenne az, amihez fel kéne nőni.. Hogy az utolsó írásából ki rí, hogy dubstepet még nem is hallott ("dubstep vagy mi")... Nem kell szeretni, csak először hallgasson bele pár számba, és utána mondja, hogy neki nem tetszik, és ne azért mondja hogy nem tetszik mert ez egy társadalmi elvárás a többi "rockertől". Persze 14-16 évesen én is így gondolkoztam, de ezt ki kell nőni, és normális esetben ki is növi az ember. Nem jó ha az ember beskatulyázza magát rockernek, mert onnantól kezdve egy "nyomás" van rajta, hoyg csak azt hallgathat, különben már nem lenne annyira rocker, mint tegnap volt. Hallgassatok zenét, legyen ennek a zenének 99%-a rock, ha az tetszik, de elvből ne utasítsatok el más zenéket.
2013. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Én halgattam más zenéket is :D.Technotol kezdve a pop zenétől át a hip-hop-ig mindenből hallottam egy keveset, és csak a rock fogott meg.Ezért is választottam ezt a stílust.Nem ítélem el a többi műfajt, csak nem kedvelem.

És igen a metálról másnak is bekéne ugrania (Stratovarius,Hammerfall,DeepPurple, stb.)

2013. dec. 18. 19:48
 14/38 bumbi02 ***** válasza:
100%
Azért pontosítsunk gyorsan, hogy a Deep Purple nem metál..: ) Jó lesz az hard rocknak is:)
2013. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 bumbi02 ***** válasza:
Vitát megelőzve, még pontosítom magamat is: nem a mai értelembe vett metál a Deep Purple, és inkább hard rock kategória.
2013. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Igaz elnézést kérek.De akkor legyen helyette Iron Maiden vagy Helloween :D
2013. dec. 18. 19:59
 17/38 KefirHun válasza:

Igazságot meg vallva én még nem hallottam még Dalriada-ról de az összes többit ismerem amit felsoroltatok égész jók kicsit magyar ELUVEITIE vagy Ensiferum hangulata van azokat is szeretem és ez is tetszik :), bár sajnos, de talán szerencsére nincsenek túlreklámozva :).Sajnos úgy vettem észere pl. jogsinál hogy a vizsgabiztosok nem igazán csípik a rockereket és az egyéb nem nagyon elfogadott/megértett szubkultúra követőit 's ez gondolom nem csak ott van így sajnos ez itt magyar ország itt elég nagy minddel szemben a diszkrimináció(itt az egyik ok)... Én is nagy részt rockot hallgatók de meg spékelem egy kis Gorillaz - Feel Good Inc. vagy valami jó kis Bob Marley számmal vagy Funktasztikus-al ha úgy tartja a kedvem :)

'S te ismered a Paddy and The Rats-ot? (csak kiváncsi vagyok :) )

2013. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Régebben (nemtudom talán 1-2éve) hallotam tőlük egy számot.Hát nem mondom hogy ismerem őket de hallottam már róluk :D
2013. dec. 18. 20:49
 19/38 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha nem csak a külsőről ítélnél/ítélnétek. A legtöbb ismerősöm rocker és mindegyikük (köztük én is) átlagosan öltözik vagy divatosan. Mióta kell minden rockernek ugyanúgy kinéznie és mindenhol fekete ruhában lennie.

Csak egy kép (remélem tudjátok kik vannak rajta :D)

[link]

2013. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
Az én meglátásom szerint a média hatás, ezt nyomják reggeltől-estig, hogy legyél trendy mert csak akkor vagy igazi nő ha ilyen táskád van csak akkor vagy igazi férfi ha ilyen parfümöt használsz...stb. stb. A divat (kereskedők) határozzák meg, hogyan öltözz milyen zenét hallgass, hogyan vágasd a hajad. A legtöbb ember konformista, próbál megfelelni a beléjük sulykolt elvárásoknak és ez által építenek fel magukban egy társadalmi normát, (fogyasztói vízió) hogy szerintük, milyennek kéne/hogyan kinézni illetve öltözködni egy embernek. Mindenki más aki nem ezt a vonalat követi az kívülálló.
2013. dec. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!