Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális a "mai" kamaszok...

Ez normális a "mai" kamaszok körében?

Figyelt kérdés

14 éves lányom van, aki életvidám, rendes gyerek. Ha megkérem, segít, jól tanul, nincs vele semmi gond, talán egy kicsit lusta. Zongorázni jár a zeneiskolába, kicsit néha keveset gyakorol, de ebből is 4-5-ös. A férjem lelépett, mikor a kislány 3 éves volt, de havonta hétvégékre el szokta vinni, nem is veszekedtem vele sem, kislányom is szeret hozzá menni, semmi gond nincs.

Arányag szépen tud rajzolni, meg néha látom is néhány rajzát, szokta is mondani, hogy ne zavarjam, mert gyakorol. Régebben mindig megmutatta, hogy miket csinál, de mostanában már nem teszi ezt. Arra gondoltam, hogy atlán kicsit személyesebbek a rajzai (fiúk, szerelem stb nem nagyon tudom, miket rajzolgathat egy 14 éves lány...) De egyik nap bementem a szobájába álítólag nem nyít az ablaka, és gondoltam megnézem.

És akkor vettem észre egy halom rajzot az íróasztalán. És egy kicsit meglepődtem.

Rengeteg rajzot találtam. Voltak ott nagy ruhás hölgyek, meg lufit tartó kislány, de találtam durvább képeket is.

Kicsit pszicho hatásúakat. A szemből véres könny folyik, felakasztott emberek furcsán mosolyognak, illetve furcsa fekete ruhás hölgyek.

Aztán injekciós tű, benne vörös folyadék (feltételezem vér) és folyik le az oldalán is. Mindenestere kicsit meglepődtem.

Ez normális? Vagy lehet, hogy horror filmeket néz a lányom? (ami meglepne, ugyanis iskolában nézték a kört, és akkor is kicsit meg volt ijedve szegénykém).

Rákérdeztem nála, de ő azt mondta kicsit idegesen, hogy ezek csak úgy jönnek.

Osztályfőnökénél is rákérdeztem, és ő azt mondta, hogy ugyanúgy teljesít az iskolában, semmi gond nincs vele, nem agresszív, nem is passzívabb. Odáig jutottam, hogy beszéltem a kis barátnőjével, megmutattam neki a rajzokat, és ő azt mondta, hogy a lányom néha a tankönyveibe is hasonlóakat rajzol, bár az ritka.

Nektek mi a véleményetek ezzel kacsolatban? Mutassam meg a rajzokat szakembernek? Vagy beszélgessek el a lányommal?



2014. ápr. 12. 15:19
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :-) Igazából nem is arra gondoltam, hogy pszichopata lenne a lányom, csak ugye meglepődtem, mikor megláttam a rajzokat. Most nem kezdem el azt, hogy mi volt, és mi nem volt az "én időmben" - bizonyára sokatok úgyis tudja - de akkoriban még elég volt a borzamakat áténi, nem hogy még le is rajzolni. Nekem kicsit szokatlan a mai fiatalság (azt például nem is tudtam, hogy az ilyesmi rajzok a "divat") Amúgy ne úgy képzejétek el, hogy a lányom hazajön, és itt vége is a kommunikációnak. Rengeteget beszélünk, segít főzni, takarítani, (szó nélkül, sőt ő szokta megkérdezni, hogy kell-e segítség) és sokat mesél a kis osztálytársairól is, csak úgy látszik ezt nem említette meg. Mindenesetre mégegyszer köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok, és hogy mindenki komolyan vette a kérdést! :-)
2014. ápr. 12. 19:46
 22/30 Don't try so hard válasza:
100%

Kedves kerdezo!!

14 eves lany vagyok, zongorazni tanulok, igaz csak magamtol. A tanulmany eredmenyemi jok, negyes-otos tanulo vagyok, felvettek egy eros gimibe. Felsobe kerulesem ota, amiota uj rajztanarnom lett, rengeteget festek, rajzolok, intenziven foglalkozok vele, es megy is. De nem mindig bekesek a rajzaim :)

Anyu az egyik kepemre kifejezettem azt mondta, hogy olyan, mintha valami elmebeteg drogos csinalta volna. :D Pedig elmeletbam normalis vagyok. Cska arra szeretnek kilyukadni, hogy nem jelent semmi rosszet! En is csak probalkozok, tesztelem magam, izlelgetem, hogy mi lenne ha...

Ha ahhoz van kedvem, viragok, ha ahhoz, koponyak. :) Hangulatfuggo is. Elobb-utobb mindenki ki tudja talani mi kell neki, de ha jon a gondolat, jon a gondolat... :D

Remelem nem tuntem tul okoskodonak, es tudtam valamennyit segietni :)

2014. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
100%
Szerintem sincs baja :) Mikor én voltam ilyen idős, még nem is volt divat a vámpíros-zombis téma, én is rajzoltam ilyeneket (keresztrefaszítettek, vérző szemű töviskoszorús lányok, kicsavart angyalok, temetői látkép satöbbi) és mégis azért egész normális felnőtt lettem :)
2014. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok :-)
2014. ápr. 14. 14:09
 25/30 anonim válasza:

Na. A lányoddal egykorú vagyok. Én is néztem horror filmet sőt tegnap fejeztem be egy évadot,és most kezdem a következőt de egyel talán nem érzek késztetést hogy ilyeneket rajzoljak. Szerintem valami van mögötte. Nem hiszem hogy ha körbe néztem minden áldott tini el lenne így zárkózva és ilyeneket rajzolgatna. :)

Talán annyi hogy kérdezd meg vagy figyelj rá kicsit jobban mert úgy gondolom e mögött lehet valami. (Az alma se kívülről rohad.) Szokták mondani. És a lufis dolog normális. Annak ilyen boldog és felszabadult hatása van. De nem gondolom hogy ilyen gyakran mondjuk ki halállal és vérrel foglalkoznak a tinik. És interneten is látok képeket de leginkább érvágósok és nem pedig ilyenek. Szóval érdekes. És szerintem itt olvastam komit arról hogy lehet tényleg így dolgoz fel valamit. És az ha egy két rajza van ilyen az tök normális nekem is vannak rosszabb jobb napjaim. Így hozta az ihlet. De olyan hogy egy íróasztalnyi és mind véres stb. témával foglalkozik érdekes. Szóval ez nem megijesztés és nem is azt mondtam vagy cáfoltam a többiekre és nem mondom hogy pszichopata de számomra érdekes.

2014. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
20-as,ez jó volt XD
2014. máj. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Halloween Boszi válasza:

Tudom, hogy már nagyon sokan írtak előttem, de talán nem árt, ha én is ,,beleszólok''. :)

Annak, ha egy gyerek ilyesmiket rajzol, sok oka lehet. Mondták előttem, hogy lehetséges, így dolgoz fel valamit. És valóban, főleg ilyen helyzetben rajzol az ember rengeteg képet egy témában. Az is igaz, hogy manapság divat a vámpír, zombi téma, viszont nem hiszem, hogy a kórházi ágyon fekvő lány ebbe a kategóriába tartozna. Nem állítom, hogy beteg a lányod, de ha a viselkedése teljesen normális, csak a rajzai rendhagyók (a lányodhoz viszonyítva), az okot adhat arra a következtetésre, hogy valami nem teljesen kerek - ha pedig így van, valószínűleg benne sem tudatosult. Persze ebben a korban ez nem jelenthető ki egyértelműen, viszont ha valóban olyan sok képe véres, az okot adhat némi aggodalomra.

És itt leszögezném: az hogy valami nincs rendben, nem egyenlő azzal, hogy beteg is. Lehet ez egy olyan átmeneti időszak a lelkében, amin úgy fog keresztüljutni, hogy kirajzolja magából. Sőt, az is lehet, hogy csak sok animét néz, vagy szimplán művészlélek. :) Minden esetre az biztos, hogy még sokat fog alakulni az elkövetkezendő 2-3 évben, fejlődési szempontból ezek a legkritikusabb idők, szóval az is lehet, hogy csak szélsőségesen éli meg a kamaszkort.

Egy tanács: ne szólj bele mit rajzol, mert az akkor is árthat, ha amúgy nincs semmi baj.

Ha pedig fejlődik valamerre a dolog, írd meg, kérlek! :)


15L

2015. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, úgy látszik, jobb, ha nem aggódom túl a dolgot. Mostanában már keveseb ilyen rajzot láttam nála. Amúgy ebben az animés dologban igazad van, többször láttam, hogy meséket néz, és azt mondta, hogy ez olyan anime, de nem tudtam, hogy azok ilyen véresek is lehetnek. Mindenesetre tényleg köszönöm ezt a sok tanácsot! :-)
2015. máj. 11. 18:30
 29/30 anonim válasza:

nemrég én is mindenfékle fekete, piros szemeket rajzoltam, csak úgy mert kicsit depis volt a hangulatom

13/L

2016. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ne aggódj, ez normális!
2019. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!