Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális a "mai" kamaszok...

Ez normális a "mai" kamaszok körében?

Figyelt kérdés

14 éves lányom van, aki életvidám, rendes gyerek. Ha megkérem, segít, jól tanul, nincs vele semmi gond, talán egy kicsit lusta. Zongorázni jár a zeneiskolába, kicsit néha keveset gyakorol, de ebből is 4-5-ös. A férjem lelépett, mikor a kislány 3 éves volt, de havonta hétvégékre el szokta vinni, nem is veszekedtem vele sem, kislányom is szeret hozzá menni, semmi gond nincs.

Arányag szépen tud rajzolni, meg néha látom is néhány rajzát, szokta is mondani, hogy ne zavarjam, mert gyakorol. Régebben mindig megmutatta, hogy miket csinál, de mostanában már nem teszi ezt. Arra gondoltam, hogy atlán kicsit személyesebbek a rajzai (fiúk, szerelem stb nem nagyon tudom, miket rajzolgathat egy 14 éves lány...) De egyik nap bementem a szobájába álítólag nem nyít az ablaka, és gondoltam megnézem.

És akkor vettem észre egy halom rajzot az íróasztalán. És egy kicsit meglepődtem.

Rengeteg rajzot találtam. Voltak ott nagy ruhás hölgyek, meg lufit tartó kislány, de találtam durvább képeket is.

Kicsit pszicho hatásúakat. A szemből véres könny folyik, felakasztott emberek furcsán mosolyognak, illetve furcsa fekete ruhás hölgyek.

Aztán injekciós tű, benne vörös folyadék (feltételezem vér) és folyik le az oldalán is. Mindenestere kicsit meglepődtem.

Ez normális? Vagy lehet, hogy horror filmeket néz a lányom? (ami meglepne, ugyanis iskolában nézték a kört, és akkor is kicsit meg volt ijedve szegénykém).

Rákérdeztem nála, de ő azt mondta kicsit idegesen, hogy ezek csak úgy jönnek.

Osztályfőnökénél is rákérdeztem, és ő azt mondta, hogy ugyanúgy teljesít az iskolában, semmi gond nincs vele, nem agresszív, nem is passzívabb. Odáig jutottam, hogy beszéltem a kis barátnőjével, megmutattam neki a rajzokat, és ő azt mondta, hogy a lányom néha a tankönyveibe is hasonlóakat rajzol, bár az ritka.

Nektek mi a véleményetek ezzel kacsolatban? Mutassam meg a rajzokat szakembernek? Vagy beszélgessek el a lányommal?



2014. ápr. 12. 15:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ilyeneket olvasok, engem mindig kiráz a hideg. Imádom a művészetet, szóval jó értelembe ráz ki a hideg. :) Szerintem teljesen normális, én is szoktam sötétebb hangulatú képeket gyártani, bár én photoshoppal.

20/F

2014. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nincs a lanynak, mi denkinek van horroros korszaka, en baratnom is rajzolgatott egy ifejig ilyeneket, aztan mostanaban nem is lattam tole, elofordul kamaszkorba 16/L
2014. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma, örülj neki, hogy van kreativitása. :)
2014. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

Amitől félünk, bizarr, morbid jelenik meg a művészetben.


Nézd meg ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=QMMkOsXU6Lw


Ne aggódj, sőt inkább pozitív visszajelzést adj, hogy ügyes, semmiképpen se kommunikáld, hogy rossz ha ilyeneket rajzol.

2014. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Most az ilyesmi nagy divat. Minden gyerek vámpírfilmet, zombifilmet, horrorfilmet néz meg rajzol, az a menő. Meg ez a depis világfájdalom is divat, lásd emo.

Viszont biztos vannak azért kisebb-nagyobb lelki bajai, mint minden embernek, főleg ha gyerek (kamasz) és elváltak a szülei.

2014. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a videót, meg is néztem, borzalmas, ahogy ez a férfi kinéz, de amúgy szerintem érdekes dolgokat mondott benne.

Szerintem akkor hagyom is őt rajzolni, mert gondolom majd abbahagyja úgyis magától. Eddig jól megvoltunk, nem akarok a gonosz anyuka lenni, aki beleszól a rajzaiba. Meg különben is hülyeség lenne "megtiltani" neki ezt. Tejesen értelmetlen lépés volna.

2014. ápr. 12. 16:42
 17/30 anonim ***** válasza:
Belőlem pl. inkább akkor lenne pszichopata, ha megtudnám, valaki turkál a személyes cuccaim (rajzaim) között, és az engedélyem nélkül mutogatja őket másoknak.
2014. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha való világot nézne akkor féltenéd? Vagy bármelyik főműsor idős kereskedelmi adó műsorát?

Azoktól kell féltened.

2014. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy beszélgessek el a lányommal?"


Majdnem, csak hagyd ki az "el"-t.


Csak beszélgess vele. Mindenről, ne erről.

Ezzel semmi probléma nincs, teljesen természetes.

Hogy mi lesz belőle, az a személyiség fejlődésétől is függ.

Az viszont a nevelésétől függ. Szóval nem szakember kell ide, hanem egyszerűen csak szülő (k!) akik jó irányba terelik.

2014. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

12 éves lehettem, amikor rajzórán csendélet helyett széttépett hullákat rajzoltam. Konkrétan az akkori Old Spice reklám "érezd a hullám frissességét" szlogenjét csavartam ki - partra mosott darabolt hulla, mellette a felirat. A rajztanár felzavart az igazgatónőhöz a rajzommal.


Az igazgatónő komor arccal becsukta mögöttem az ajtót, majd felröhögött és elrakta a rajzot. A lelkemre kötötte, hogy ha kérdezik, le lettem tolva.


egy évvel később be kellett mennem hozzá, az íróasztala mellé ki volt rakva a falra a rajzom.


A szüleim se foglalkoztak vele, én pedig utólag azt mondom, hogy egyszerű anatómiai érdeklődés és némi polgárpukkasztás volt a cél. Most már 30 vagyok és nem tervezek emberölést :)

2014. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!