Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem irigylitek néha a...

Ti nem irigylitek néha a ducibb embereket?

Figyelt kérdés

Én vékony vagyok. És annyi kövér nőt látok, akikre van miért irigykedni.


Pl.:

-bármennyit ehetnek bármiből (pl. folyton csak gumicukrot zabálnék és nem érdekelne semmi)

-itt a gyk-n minden duci csaj azt írja, hogy a párjuk nagyon szereti őt, rá se nézne másra.

-nagy mellük van

-nem zaklatják őket a férfiak/nem szólítgatják le őket az utcán

- nem bámulja meg őket senki, nem stírölik őket pl. a buszon, nem kell tartaniuk nemi erőszaktól

-bármit felvehetnek, mert nem számít, mi van rajtuk, végülis mindegy

- a szakmájukban sosem ítélik meg őket negatívan, mert igényesek és szépek, hanem férfiként kezelik őket

- nem várnak el tőlük semmit (pl. jujj nézd már, borostás a lába a vékony csajnak)


Persze vannak rossz dolgok is, mint a cukorbetegség, de szerintem annyi pozitívuma van. Én magam nem tudok elhízni, mert ha 2 kg-ot hízok, már elönti a fejemet a láva és visszafogyok.


Ti mit gondoltok?


28N



2014. júl. 4. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon gusztustalan és bántó dolgokat mondasz.


Az ember önmagáért nem lehet szép? Nem akarhat önmagának tetszeni?


A másik meg: pont hogy a szép, sovány lányoknak néznek el mindent. Aki kövér, annak jófejnek, mosolygósnak KELL lennie, mert ha nem az, mégis mire fel? Aki sovány, az úgyis kelleni fog valakinek, akkor is, ha buta, hisztis, gonosz, stb., aki kövér, annak a személyiségén is dolgozni kell.


De hogy te milyen kis buzernyák pasikat ismerhetsz, hogy "nem tartják nőnek a kövéreket". Én még soha nem éreztem, hogy kövérként nem tartanak nőnek.


Annyira butaságokat írsz, ha nem voltál még kövér, honnan veszed, hogy férfiként kezelik őket? Néha örülnék, ha férfiként kezelnének, és elhinnék, hogy én is értek pl. a számítógéphez. És hogy nem kell a nemi erőszaktól félni?


Nyilván neked van valami hájviszolygásod, hogy azt hiszed, aki kövér, az senkinek semmire nem kell. De ez a világban nem működik. Hála a jó égnek kevés ennyire ostoba 28 éves "nő" létezik.


(Én téged nem tartalak nőnek, mert tisztán úgy hangzol, mint egy utolsó magányos nőgyűlölő hím. [Mondtam volna férfit, de nem akarok egy egész nemet megbántani.])

2014. júl. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! Nem vagyok ostoba, csak te ezt tapasztalod a világból, én meg azt. Sosem hallottam senkitől, hogy a duci lányok lehetnek szépek, vagy hogy tényleg nőként néznének rájuk.


Sem egyetemen, sem munkahelyen, sem baráti társaságban, sem a családban nem láttam senkit kövér csajjal járni, és tényleg megvan a férfiak véleménye róluk.


Nincs hájviszolygásom egyébként, egyáltalán! És nem írok bántó dolgokat, csak felvetettem egy gondolatot:)


A kövéreket biztosan csúfolják, de fogadok, hogy nem kezdenek ki velük MINDEN helyzetben. Emiatt gondoltam, hogy ők könnyebben léteznek.:)

2014. júl. 7. 09:35
 53/68 anonim ***** válasza:
88%

Miért, szerinted a világ legkeményebb dolga, ha kikezdenek veled? Sokkal rosszabb, mintha kinevetnek, összesúgnak a hátad mögött, néznek, miközben eszel, kinevetnek, ha nem eszel, néznek, ha csinosan öltözöl fel, hogy mégis hogy merészelsz szoknyát húzni, lekezelően beszélnek veled, mert te úgysem értheted?


És mindez idegen vékony lányoktól. A családom soha nem csinálta azt, hogy végigkérdezte a sovány lányokat, hogy van-e udvarlójuk, a kövéreket meg kihagyták, hogy ja, te úgysem számítasz.


De ha azt vesszük alapul, hogy madarat tolláról, akkor a baráti társaságod érzelmi intelligenciája és véleményének értékessége a nulla körül mozog.

2014. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Igen, számodra biztosan nulla. Egyszerűen a mi családunkban nem szembesültünk ezzel a problémával, és a baráti körömben sem. Átlagos testalkatú emberekkel hozott össze mindig a sors.


De nem kellene ezt ennyire magatokra venni, mindenkinek van problémája. Ennyi erővel a tied sem annyira nagy, mert legalább folyik a víz a csapból. Akkor semmit se szóljunk, amíg van más is, akinek vannak gondjai?


Lehet, hogy ugyanolyan rossz vékonynak lenni, mint kövérnek, oké, elfogadom. De ahogy te nem érted meg azt, hogy mennyire rossz, ha folyton zaklatnak emberek, akkor ne csodáld, ha én sem tudom megérteni, milyen ha evés közben csúfolnak. Engem is csúfolnak a kövér lányok, összesúgnak (amiket már említettem), szóval ezzel nem győztél meg.


Biztosan abból adódik egyébként ez, hogy a világban van egy szép ember kultusz. Anyu ha hízott egy kicsit, gyerekkoromban is azt hallgattam tőle, hogy "jaj, hogy nézek ki már megint", és a barátnőim is mindig ezzel jönnek "istenem, le kéne engem vágni". Szóval valahogy beleivódik az emberbe.


Mivel te duci vagy, nyilván nem kellett ezt a családodtól, barátaidtól hallgatni, így nem alakult ki benned ez a dolog. Ez érthető is.


És én nem szidtam a ducikat, pont azt mondom, hogy nekik nagyon sok helyzetben könnyebb, ahogyan a vékonyaknak is vannak helyzetek, mikor könnyebb.

2014. júl. 7. 11:48
 55/68 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy ugyanolyan rossz vékonynak lenni, mint kövérnek, oké, elfogadom. De ahogy te nem érted meg azt, hogy mennyire rossz, ha folyton zaklatnak emberek, akkor ne csodáld, ha én sem tudom megérteni, milyen ha evés közben csúfolnak. Engem is csúfolnak a kövér lányok, összesúgnak (amiket már említettem), szóval ezzel nem győztél meg."


De már erre is válaszoltam, hogy nekem is beszólnak. Hatalmas melleim vannak, kiszólnak autókból, beszólnak az utcán, néznek a metrón... pláne hogy itt a nyár, és nem burkában járok.


És nem fogod fel valamilyen okból, hogy ha egy kövér embert csúfolnak, azt lenézésből teszik. Hogy de jó, hogy én nem vagyok ilyen kövér. Csúfolják, mert így jobban érzik magukat.


Ha egy vékony lányt csúfolnak, az irigység. Azt azért teszik, mert azt kívánják, bár ők is olyan vékonyak lennének.


"Anyu ha hízott egy kicsit, gyerekkoromban is azt hallgattam tőle, hogy "jaj, hogy nézek ki már megint", és a barátnőim is mindig ezzel jönnek "istenem, le kéne engem vágni". Szóval valahogy beleivódik az emberbe."


Én is mindig ezt hallgattam, nálam sokkal vékonyabb emberektől.


Vékonynak lenni ezerszer jobb és könnyebb. Kérdezz meg bárkit, aki szembejön az utcán. Ez valami tinédzserkorból megmaradt vágy, hogy elnyomottnak, különcnek érezd magad. Lehet, hogy az vagy - de nem a súlyod miatt.

2014. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

Nem vagyok különc vagy elnyomott. Csak nem értesz meg engem, hogy a vékony lányoknak is van annyi terhe, mint a kövéreknek.


És: attól, hogy szerinted irigységből mondják, hogy "anorexi" meg hogy "plasztikmell" meg "biztos hánytatja magát", attól szerinted nem esik ugyanolyan rosszul, mintha neked mondják, hogy kétlábon járó disznósajt? ugyanúgy esik nekem is ez, szóval ezen nem kellene vitatkozni.


Elhiszem, hogy teher kövérnek is lenni, de mindkét csoportnak van miért irigykednie a másikra.:) szerinted a kövéreknek van több oka erre, mert nem tapasztaltad a másik oldalt!


Azt akartam ezzel kifejezni, hogy ha az ember kövér, könnyebben lehet ember, és nem elsősorban nő. Én úgy gondolom, bizonyos szempontból könnyebb. Pl. ha egy állásinterjún vagy, csak a belsőd alapján ítélnek meg, hiszen nem tűnhetsz "anorexiás butuska szőkének".

2014. júl. 7. 12:17
 57/68 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok különc vagy elnyomott. Csak nem értesz meg engem, hogy a vékony lányoknak is van annyi terhe, mint a kövéreknek."


Teljesen igaz. De a súlyuk nem teher.


"És: attól, hogy szerinted irigységből mondják, hogy "anorexi" meg hogy "plasztikmell" meg "biztos hánytatja magát", attól szerinted nem esik ugyanolyan rosszul, mintha neked mondják, hogy kétlábon járó disznósajt?"


Nem esik neked ugyanolyan rosszul. Hisz nézd meg, basszus, oldalak óta azt ecseteled, hogy nem vagyok nő, mert kövér vagyok. Szerinted ez nekem hogy esik?


"Azt akartam ezzel kifejezni, hogy ha az ember kövér, könnyebben lehet ember, és nem elsősorban nő. Én úgy gondolom, bizonyos szempontból könnyebb. Pl. ha egy állásinterjún vagy, csak a belsőd alapján ítélnek meg, hiszen nem tűnhetsz "anorexiás butuska szőkének"."


Elsősorban nő vagyok, köszönöm szépen. Egy állásinterjún pedig nem CSAK a belsőm alapján ítélnek meg, hisz ha anorexiás buta szőkének nem is, nagymellű buta szőkének elkönyvelhetnek. (Állásinterjún különben sem barátokat keresnek, és általában a KÉPESSÉGEK számítanak.)


Egy csomószor megkaptam már, hogy miért nézem a focit, úgysem értem, mert nő vagyok, miért okoskodok, hogy hogy kell installálni a nyomtatót, nem érthetek hozzá.


Nekem vannak sovány barátaim, sokkal több, mint kövér. A te leírásod alapján eddig csak képen láttál kövér embert; hadd tudjam már jobban, milyen elbánásban részesülnek. Elvégre szerinted egy szőrös lábú, büdös, zsákban járó nőietlen paca vagyok.

2014. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:

De igen, a külsőnk is nagy teher, de persze, hogy nem érted. Én elfogadtam, hogy neked is nehéz, de te is fogadd el, hogy éppen olyan nehéz a kor ideáljaként élni, mint kövérként.


És ne mondd már meg, hogy mi eshet nekem ugyanolyan rosszul, ami neked. A tökön rúgás fáj jobban, vagy a szülés? Sose derül ki, ez is olyan eset!:)


Én a szakmámban is azt látom, hogy ha szép vagy, nehezebb érvényesülni (értelmiségi szakmában dolgozom, főleg férfiakkal), míg a kövér csajokat haverként kezelik a pasik. Engem meg másként, persze velünk is barátkoznak, de tényleg teljesen másként, valahogy mintha velünk számítana, hogy hogy viselkednek. Ezt nehéz elmagyarázni, jobban zavarban vannak.


Persze nekem jár az ingyen süti a kávézóban, én értem, hogy a vékonyaknak is számos esetben jó. Nem tagadom, de igenis van miért irigyelni titeket is.


Egyébként valami gyógyíthatatlan okból vagy kövér? Mert amikor a kövérek összesúgnak a vékonyak mögött, mindig azt hiszik, hogy mi így születtünk, és folyton gumicukrot eszünk, csak aztán kihányjuk...mert én tuti nem vagyok "hízékony" meg ilyesmiket gondolnak.


És nem érdekel, hogy szerinted ez irigység, mert szerintem szimpla rosszindulat! nem hiszem, hogy ha vékonyak akarnának lenni, akkor nem tennének meg mindent. Lehet, hogy te mindent megteszel, nem tagadom, de lássuk be, hogy a többség nem.


Irigykedni azért lenne illő, amit mi magunk nem tudunk elérni, én pl. nem tudok magas lenni, bárhogy is akarom.


de nagyon elkanyarodtunk a témától, szerintem inkább örülnöd kellene annak, ahogy kinézel, mert nyáron pl. áldás. hidd el, nem csak én gondolom így, nagyon sok embertől hallom, hogy jó lenne néha nem tetszeni mindenkinek, hogy elbújhassunk kicsit.


én nem vagyok elsősorban nő, én elsősorban ember vagyok, önmagam vagyok, nem a nő az elsődleges szerepem az életemben, hanem az ÉN. nekem ezért nehéz és terhes ez a szitu.:)

2014. júl. 7. 13:35
 59/68 anonim ***** válasza:
88%

"De igen, a külsőnk is nagy teher, de persze, hogy nem érted. Én elfogadtam, hogy neked is nehéz, de te is fogadd el, hogy éppen olyan nehéz a kor ideáljaként élni, mint kövérként."


Elmorzsoltam egy könnycseppet.


"És ne mondd már meg, hogy mi eshet nekem ugyanolyan rosszul, ami neked. A tökön rúgás fáj jobban, vagy a szülés? Sose derül ki, ez is olyan eset!:)"


De kiderülhet. Mert te elhízhatsz, én meg lefogyhatok. Tökünk nem nőhet.


"Én a szakmámban is azt látom, hogy ha szép vagy, nehezebb érvényesülni (értelmiségi szakmában dolgozom, főleg férfiakkal), míg a kövér csajokat haverként kezelik a pasik. Engem meg másként, persze velünk is barátkoznak, de tényleg teljesen másként, valahogy mintha velünk számítana, hogy hogy viselkednek. Ezt nehéz elmagyarázni, jobban zavarban vannak."


Ne mondd, hogy ez nem dicsekvés. A kövér csajokkal csak úgy viselkednek, ahogy jól esik, veled meg, a sovány gyémánttal viselkedni kell. A szépséged zavarba hozza őket. (eyeroll)


"Egyébként valami gyógyíthatatlan okból vagy kövér? Mert amikor a kövérek összesúgnak a vékonyak mögött, mindig azt hiszik, hogy mi így születtünk, és folyton gumicukrot eszünk, csak aztán kihányjuk...mert én tuti nem vagyok "hízékony" meg ilyesmiket gondolnak."


Mint mondtad, nem ismersz kövéreket, hanem mindezt feltételezed. Én még soha nem láttam kövéreket összesúgni vékonyak mögött, pláne nem ilyet, hogy hánytatja magát. Talán középiskolában. Az egész probléma, amit leírsz, nagyon sulis.


Én soha nem hittem azt csak úgy valakiről, hogy nem hízékony, egyetlen barátnőm van, aki olyan, hogy pacalt eszik, és nem mondod meg róla, a több mind figyeli, hogy mit eszik.


"nem hiszem, hogy ha vékonyak akarnának lenni, akkor nem tennének meg mindent. Lehet, hogy te mindent megteszel, nem tagadom, de lássuk be, hogy a többség nem."


Persze, hogy nem tesznek meg mindent. Ezért irigyelnek. Mert van akaraterőd. Lefogyni sokkal nehezebb, mint soha el nem hízni.


"Irigykedni azért lenne illő, amit mi magunk nem tudunk elérni, én pl. nem tudok magas lenni, bárhogy is akarom."


Irigykedni két okból szokás, az egyik az, amit leírsz. Azért, ami lehetnék, és azért, ami nem. Soha nem lehetek magas. Irigykedhetnék, ami nem visz előre, vagy elfogadhatom. Sovány lehetek. Irigykedhetnék, vagy tehetnék érte. Ha nincs akaraterőm, kitartásom, akkor marad az irigykedés.


"de nagyon elkanyarodtunk a témától, szerintem inkább örülnöd kellene annak, ahogy kinézel, mert nyáron pl. áldás."


Aham, melyik része is? Amikor qrva meleged van, és szanaszét izzadsz?


"hidd el, nem csak én gondolom így, nagyon sok embertől hallom, hogy jó lenne néha nem tetszeni mindenkinek, hogy elbújhassunk kicsit."


Szerintem te direkt nem érted, amit mondok. ENGEM IS MEGNÉZNEK. Most gondolkozom, hogy később mit vegyek fel, amiben nem fognak beszólni. Nyáron sálakkal meg bolerókkal kell takarni a mellem, különben füttyögnek meg mosolyognak.


Ugyanúgy, ahogy a kövér ember is tehet az ellen, hogy kövér legyen, a sovány is tehet ellene. Te meg a barátaid miért nem híztok meg, ha ennyire terhes a tökéletes kirakat élet? Nem hiszem, hogy ha duci akarnál lenni, akkor nem tennél meg mindent.

2014. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

Azért nem hízok meg, mert az sem jobb a vékonyságnál, de nem is rosszabb, szóval ugyanannyi előnye és hátránya van mindkettőnek. Így felesleges lenne átülni a ló másik felére.


De pl. levágattam a hajamat fül alatt érőre, mert így nem vagyok annyira nőies.


(ugyanolyan melegem van nekem, és izzadok is, ha meleg van)


"Ne mondd, hogy ez nem dicsekvés. A kövér csajokkal csak úgy viselkednek, ahogy jól esik, veled meg, a sovány gyémánttal viselkedni kell. A szépséged zavarba hozza őket. (eyeroll)"


nyugodtan csúfolódjál csak rajtam, ettől még tényleg emberibben bánnak azokkal, akik nem tetszenek nekik.


"Az egész probléma, amit leírsz, nagyon sulis."


szórakozóhelyeken is ez van. Amiban nyaraltunk pl. tavaly egy hónapot, ahol utánunk kiabáltak a srácok a metrón, hogy "etesd már meg a barátnődet", de Mo-on is van nem egy ilyen eset. Hidd el. Kövérek után meg én nem látom, hogy súgdosnának.


De nem válaszoltál, te azért vagy kövér, mert nincs akaraterőd, vagy miért? betegség?


egyébként szerintem mi nem nézzük, mit eszünk (bár pacalt nem szoktam, mert nem eszem disznóhúst, de pl. kínait vagy mekit eszünk), hanem csak nem akkora a gyomrunk, nincs kitágulva. Én pl. ha eszem egy menüt munka közben, már nem eszem aznap semmit.

2014. júl. 7. 14:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!