Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire súlyos a...

Tényleg ennyire súlyos a facebookozó fiatalok helyzete, mint amilyennek sokan beállítják?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én forgok másmilyen társaságban, de olyan emberrel, amilyet ilyenkor leírnak, hogy csak mobiloznak, egymásra se néznek, nem bezsélnek személyesen stb., nos én ilyet mindig csak városi legendákban hallok, én élőben még ilyen embert sose láttam.
2016. aug. 29. 15:17
1 2 3 4 5
 11/45 Sunshinedoll ***** válasza:
43%
Egyébként az utcán való telónyomkodás nem egyenlő a facebookkal. Tetszik vagy nem az okostelefonok megkönnyítik az ember életét, pikk-pakk lehet bankszámlaszámot, neptunt, e-maileket, üzeneteket megnézni, útvonaltervet csinálni, tájékozódni, nagymamával üzenetet váltani, megkérdezni a gyerektől, mi legyen vacsorára, akármi. Nem az a gáz, ha az ember elolvas pár update-et a buszra várva, buszon ülve, amikor amúgy is unatkozik, hanem az, aki kényszeresen ötpercenként frissíti a facebook oldalát, mert annyi szabadideje van, hogy semmi mást nem tud/akar csinálni.
2016. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 Sunshinedoll ***** válasza:
32%
bankszámlát*
2016. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg gáz. De én ilyet a valóságban igazából még nem láttam.
2016. aug. 29. 18:07
 14/45 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, felvázoltam számos indokot, miért illetem ilyen névvel. Eddig nem sikerült megcáfolnod egyik állításomat se, tehát az állításom megáll. Neked mi a legfőbb érved? Hogy bárkit meg lehet találni rajta? Ez baromság: azt találod meg rajta, akinek nincs jobb dolga, mint oda regisztrálni. A Skype pedig messze veri minden tekintetben a Failbook silány kis pót-chatjét (videóhívás, hanghívás, konferencia-beszélgetés), de szerintem még az MLM-huszárok által überelt iWowwe is jobb. Mellesleg Skype-n is ugyanúgy lehet keresni név, telszám stb. alapján, sőt, ezt már az MSN is tudta.


Persze aki nem akar 80 helyre regisztrálni annak mindegy. Végülis kalapácsot is minek venni, amikor szöget vállfával vagy hangfallal is be lehet verni. Elég pocsék lesz az eredmény, de be lehet. Ha meg nem akarod megadni a valós adataidat, használj robbantós mail-t, file hosting oldalnál kutyát-macskát nem fogja érdekelni. Failbooknál meg ha kamuadatokat adsz meg, akkor minek csinálsz egyáltalán profilt? Trollkodásra maximum.


Elég szomorú hogy nem értünk egyet, de hát igazából nem is vártam mást. Ha azt akarod, hogy veled kórusba mindenki agyondícsérje a Failbookot, építs visszhangkamrát, de ne várd el, hogy egy kérdésnél majd mindenki bősz egyetértésben lesz veled. Volt élet a Failbook előtt is, most is van, és utána is lesz, like it or not.

2016. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy egyes emberek, ha a kérdező nem ért velük egyet, rögtön azzal jönnek, hogy a kérdező csak adott válaszokat hajlandó elfogadni, pedig ők is épp a saját igazuk védése közben állítják ezt. Az, hogy nem értek egyet veled, nem jelenti, hogy nem fogadok el ellentétes véleményeket, de nem is kell kapásból egyetértenem, csak mert valaki érvet hozott fel. Az érv a másik meggyőzésére van, de nem garantálja azt. Azt viszont nem látom, hol zárkóztam el a kérdésemre válaszoló véleményektől. Ha ugyanis észrevetted, a kérdésem nem az volt, hogy a Facebooknak mik a hátrányai és előnyei. Én se istenítem, van egy egészséges pozitív érzetem iránta, én is betegesnek tartom, ha valaki azon lóg egész nap, de azért aki a két végletet lát csak, az magára vessen. A kérdésemre nem volt a válaszod megfelelő, és hiába mondod, hogy nem fogadok el ellentétes véleményeket, ez nem is egy véleménykérős kérdés volt. A kérdés az volt, hogy valóban vannak-e olyan fiatalok, akik egész nap a FB-on lógnak, mint ahogy az néhány netes képen, posztban, emberek megjegyzéseiben terjed, és hogy én még nem ismertem ilyen embert, nem láttam ilyet olyan helyzetben, ahol lett volna kivel társalogni, és nem teljesen egyedül volt. Az nem volt kérdés, hogy ki szereti meg ki van regisztrálva.
2016. aug. 29. 20:31
 16/45 A kérdező kommentje:
Persze erre te először írtad, hogy nézzek szét az utcán, csak én az utcán ezt nem látom. Azt látom, hogy zenét hallgatnak a fiatalon, azt ba***szkurálják, de úgy egyébként sok ilyet nem látok.
2016. aug. 29. 20:33
 17/45 anonim ***** válasza:
31%

Lehet hogy az érv elsődleges célja nem az, hogy meggyőzze az illetőt, főleg ha érdekből, vagy más miatt ragaszkodik az álláspontjához, hanem az, hogy az álláspontot támadja/védje. Azaz hogy melyik félnek van igaza. Amúgy meg válaszoltam a kérdésedre, hogy igen, ennyire szörnyű manapság a Failbookos helyzet, én nap mint nap ezt tapasztalom, ha eltűnne 1-2 napra az egész, szerintem csomóan harakirit követnének el. RENGETEG ilyen fiatal van, Kérdező, és a számuk egyre több. Ha lesz erről KSH-statisztika, akkor belinkelhetem neked.

Készíthetnék fotókat is arról, hány ilyen fiatal van, akár egyetemen óra közben is (ők ülnek jellemzően leghátra), de szerintem 10 percen belül betelne a memóriakártyám.

2016. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
55%

4 éve... Kezdjük ott, hogy 2010 be került fel a elgtöbb ember térképére a facebook és azóta kezdett évről évre terjedni...

11 be még az okostelefonok is lóf&szok voltak a msotanihoz képest.

Bőven van ilyen súlyos a helyzet szerintem bármennyire is nem akarják sokan belátni, dehát én pont ebbe a generációba tartozom, és pont 2010 be lettem középsulis, szóval pont rohadt jól bele tudok látni.

Ki az akinek manapság nincs facebook ja? És persze fiatalokról van szó, talán 200 ezerre jut 1 ember? Az is tök magányos valószínű...

Ha ismerkedsz eljársz haveri körökkel bulizni, mit kérsz el teló számot? Talán... de 20 ból 19 szer tuti facebook on fogod felvenni az illetőt...

Ha valakit meglátsz és akarnál beszélni vele, élőbe fogsz odamenni? haha inkább facebook on talán ráírsz...

Annyira teljesen alap lett a facebook manapság, minthogy felöltözöl...

Megnézed a sulis gépeken a facebook nál az email címeket, szarásig lesz, meg az előzményeket, és akkor ezek csak azok kaik olyan bénák, hogy nem privátba böngésznek suliba, vagy nem törlik az előzményeket...

Azért leeht vitatkozni mennyire súlyos a helyzet, de városi legenda? Ez mi? Viccnek is rossz ember.

Hol élsz msot komolyan, mert akkor oda akarok menni...

Mert itt Győr-Moson-Sopron megyébe 100% ig ilyen súlyos a helyzet, elég felszálni egy buszra és már láthatod...

A ekdvencem mikor buszon percenként szól a messenge rértesítő hang, mert még lenémítani sem megy az embernek, és jó esetbe talán 1 embernél van csak, de volt már 3 is... Este, még félig se tömött buszon...

Hol van a suli vége 2-3 órakkor időszak :D ...

2016. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

De azt mondtam, hogy a buszon, hogy ha nincs kivel beszélgetni, az oké, én azt kérdezem, hogy buliban, vagy ha van ott más. Órán is azért telóznak, mert nem beszélgethetnek, régen leveleztek.



2010-ben én is gimis voltam, és volt facebookunk. Már sokaknak iPhone-ja is volt, ha jól emlékszem.


Én ha találkozom valakivel, a telefonszámát kérem el, a facebookon már valószínűleg rég ismerősök vagyunk addigra. Egyébként Pest megyében élek. Nem azt mondom,hoyg az emberek nem mobiloznak várakozás közben, de amikor épp ott van velük olyan ember, akivel tudnak bezsélgetni, akkor tapasztalatom szerint nem teszik.

2016. aug. 30. 15:20
 20/45 anonim ***** válasza:
13%
Én könyvet is szoktam olvasni. Tudod, papíralapú kiadványt. Gondolom megint le leszek pontozva, mert a Failbook ezerszer jobb, mint a könyvek...
2016. szept. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!