Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem szánalmasak...

Csak szerintem szánalmasak ezek az emberek?

Figyelt kérdés
Szoktam látni, hogy toleranciával kapcsolatos kérdésekben amikor kiderül valaki válaszából, hogy nem toleráns, akkor valaki odaírja válaszként, hogy "Az ilyenek nélkül lenne boldogabb a világ/az ilyenektől kéne megszabadulni, mint te", erre visszaírja,, hogy "Na, ezzel bebizonyítottad, hogy te aztán mennyire toleráns vagy...", mintha nem lett volna logikus az előző válasza. A toleráns emberek csak a bűnözőket nem tolerálják, és azokat akik nem toleránsak. Szerintem ez logikus.

2017. jan. 7. 11:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te egy kalap alá veszel, mindenkit, aki "intoleráns", de elvárod, hogy toleráns és toleráns között mások különbséget tegyenek? Gondold át még egyszer, mit is akarsz most elérni.
2017. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Az intoleranciának egyedül a bűnözőkkel kapcsolatban van létjogosultsága, és azzal senkinek sincs baja. Amikor azt gondoljuk valakiről, hogy intoleráns, az azért van, mert nem csak a bűnözőket nem tolerálja.
2017. jan. 7. 12:31
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem, már megint butaságokat beszélsz. Gondold át újra és gyere vissza.
2017. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

Mit értesz az alatt hogy tolerancia? Mert manapság ez egy szinoníma a progresszív baloldali politikai nézetre. Azt ezt valló emberek addig "toleránsak" amíg ellentétes véleménnyel nem találkoznak, amit rögtön meg is bélyegeznek intoleránsnak, bigottnak, rasszistának stb...

Engem számtalanszor neveztek a nagy toleránsok rasszistának vagy nácinak mert nem támogatom a bevándorlást és az iszlám terjedését, pedig cigány vagyok, amikor próbáltam érvekkel alátámasztani a véleményem akkor is csak ezeket az inzultusokat kaptam válaszul. Azaz az én véleményem - akár megalapozott akár nem - nem illik bele a "toleráns" narratívába szóval intoleráns vagyok, így megbélyezhetnek, eltüntethetik a véleményem, ki is taszíthatnak a köreikből (a nyugati egyemetekben uralkodó baloldali progresszív véleménydiktatúra pont így működik).

"A toleráns emberek csak az intoleránsokat nem tolerálják"

2017. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

# 14

Ugyanez a helyzet velem is. Zsidó vagyok és ahányszor hangot adok annak, mennyire fontosak az európai értékek, mindig van valaki aki nácinak akar beállítani. A "haladó gondolkodású" emberek úgy akarnak tenni, mintha a ragaszkodás keresztény kultúrához és tanításhoz rossz lenne. Mintha szeretni és tiszteletben tartani a felmenőid vallási, ideológiai nézeteit, rossz lenne. Minden rossz, ami nem azt a világnézetet erősíti, amit a baloldali média erőltet.


Tolerancia és egyetértés két külön dolog. Nem kell soha, semmivel egyetérteni. Tolerálni pedig lehetőség, nem kötelezettség. Az előbb említett bevándorlással sem, ami rengeteg társadalmi, etikai és gazdasági problémával szembesíti az európai lakosságot. De ha tetszik, nyugodtan ellehet látogatni Svédországba, ahol a "menekültek" száma kimagasló, csakúgy mint a bűnözésé, különösen a nemi erőszaké.

Te toleráns vagy pl. a migránsokkal, de azokkal a nőkkel szemben már nem, akiket ezzel veszélyeztetnek.


Mielőtt bárki benyögi, hogy magyar, európai, stb. ember is elkövet hasonló bűncselekmény. Igen, nyilván, de nem ilyen mértékben és nem volt soha jellemző, hogy 8-12 fős csapatok nőket erőszakoljanak minden nagyobb rendezvényen, vagy csak mert unatkoznak és erről selfieket, videókat készítenek, mert tudják, hogy nincs következménye a tetteiknek.


Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan akarod ráerőltetni az ultrabaloldali nézeteidet az európai vezetők által importált terror áldozataira. Csak mert a tolerancia szép és nemes dolog papíron...a világ nem fekete és fehér.

(a mai állapot megkérdőjelezhetetlenül terror, nézd meg mi folyik a németeknél, franciáknál, svédeknél, stb. napi szinten)

2017. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Csak szerintem szánalmasak ezek az emberek?"

A jelek szerint igen, teljesen egyedül vagy a véleményeddel.

2017. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ilyeneken kattogni. Alapból nincs olyan ember aki a végletekig toleráns, és nincs olyan intoleráns aki ne fogadna el olyat is akit/amit többen nem tesznek.

Pl én mindig is toleránsnak gondoltam magam, elfogadom a melegeket (és nem olyan szinten mint amit láttam kommentekben az "Elza kapjon barátnőt a kövi filmben" poszt alatt hogy "én elfogadom a melegeket de ha ilyen film kijön nem viszem rá a lányom hogy megnézze" stb) emokat punkokat stb stb. De vannak és voltak az életemben olyan emberek akiket szimplán a személyiségük vagy megjelenésük alapján ki nem állhattam, mert csak, mert egyszerűen szúrta a szemem és még ha nem is adtam ennek soha hangot, megvolt az érzés. És biztos vagyok benne hogy nem én vagyok ezzel egyedül.

Tehát azon veszekedni hogy ki mennyire miért toleráns és mivel szemben nem szabad vagy kell annak lenni hülyeség. Mindenki fogadja el amit eltud, amit meg nem tud elfogadni azzal kapcsolatban maradjon kussban. Szerintem

2017. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Csak azt elfelejtik megkérdezni miért nem tolerál valakit, csak az érdekli őket hogy ha nem szereti azt akit ők már is lehet utálkozni.

Én mindig kaptam az ívet amiért nem vagyok toleráns autista öcsémmel, mert hogy van akinek rosszabb és mégis szereti, jó, gratulálok, örülök neki de attól még nem fogom imádni ha k-u-rvának nevez és megpróbál megütni csak mert "jaaaaaj autista".

Egyébként a toleranciám alapból nem faj-nem-szexualítás-vallás-politikai nézet függő, legyél értelmes, normális ember és bírlak.

2017. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#15-ös megnézném ahogy beszélgetsz egy baloldalival :D

-Én nem támogatom az eszetlen bevándorlást

-Rohadt fajgyűlölő náci vagy!

-.....Zsidó vagyok.

2017. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

# 19

Kellemetlen helyzet, mert ilyenkor csak észérvekre támaszkodhatnak. Azok nyilvánvaló hiányában sajnos a vitának hamar vége szakad.

2017. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!