Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy akinek nincs diplomája, azt emberszámba se veszik?

Figyelt kérdés

A párom diplomás mérnök,nekem érettségim van és felsőfokú okj-s végzettségem,irodákat vezetek egyébként... A családja folyamatosan érezteti velem,hogy gyakorlatilag egy senki vagyok,mert nincs a kezemben még 1 papír. Ezt mind a szavaikban,mind a viselkedésükben rengetegszer tapasztaltam már.

RÁ való tekintettel eddig nagyrészt szemet hunytam a dolgok felett,valamint intelligens ember módjára diplomatikusan feleltem ezekre a beszólogatásokra.

Most viszont betelt a pohár.

Talán le kéne doktorálnom,hogy én is legyek már valaki?!

Hozzáteszem: ha nincs meg a felépített kapcsolatrendszerem,akkor most a fiuknak nincs meg a jelenlegi jól fizető állása.


Tisztelettudóan,kedvesen mentem oda hozzájuk az első pillanattól kezdve,cserébe a lenézést kapom.


Mit tehetnék még? Vagy marad a totális kerülőpálya,és csak akkor találkozni ha nagyon muszáj?


2017. máj. 2. 09:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne diplomád, akkor meg az lenne a bajuk, hogy sapka van rajtad, vagy az, hogy nincs. Az ilyenekkel nem lehrt mit kezdeni, egyetlen fontos kérdés van, hogy a párod mit szól ehhez?
2017. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban ez nem igaz, hogy ezért emberszámba sem vesznek.

A szülei bunkók, de ezért ne írjál le minden embert. Egyetértek a többséggel. Ha lenne diplomád, akkor mást találnának, amivel beléd kötnek.

2017. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Volt parom szulei 8 alt rendelkeztek.

Engem azert neztek le mert tanultam es csoron oltoztem.( nem volt masra penzem tanulas miatt) ok jomoduak voltak es szabalyossan kirohogtek engem.

2017. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kíváncsi voltam,kinek mi a véleménye ezzel a helyzettel kapcsolatban.

Amikor kiderült,hogy együtt vagyunk,engem előre figyelmeztettek,hogy nem lesz velük egyszerű dolgom.

A fiától is elvenne mindent,ezért nem is érdemes neki elmondani bizonyos dolgokat.

Ja és nálunk nem szokás azt mondani a másiknak,hogy "Hozd már ide b....m.."


Egyetlen megoldás maradt: a kevés találkozás.

2017. máj. 2. 10:27
 15/27 A kérdező kommentje:

Fontos: nekem nincs bajom a diplomásokkal,csak azzal,hogy sokszor akinek nincs,rögtön egyenlővé teszik azzal,hogy nincsenek meg hozzá a képességeim.


Egyszer lehet,hogy én is belevágok.

Nem gazdag családból jövök,és nagyon meg kellett küzdenem azért,amit eddig elértem,erre büszke vagyok!

2017. máj. 2. 10:30
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Mégiscsak tele vagy kisebbrendűségi komplexussal, kérdező, hiszen magyarázkodsz több hozzászólásban, és gondosan degradáló dolgokat írogatsz a pasid családjáról.


A "nem gazdag családból jövök, és ezért nincsen diplomám" csak szöveg: kizárólag magadért vagy felelős. Azt írod, nem keresel rosszul, tehát kifizethetted volna magadnak. Nem kötelező diplomát szerezned, maradhatsz továbbra is titkárnő és recepciós, ha neked ez felel meg, de akkor ne legyenek komplexusaid és ne mutogass másra.

2017. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

Egy fontos kérdésre nem válaszoltál, pedig már ketten feltették: a párod hogyan reagál ezekben a helyzetekben?


Kiáll melletted a szüleivel szemben, amikor te "diplomatikusan felelsz a beszólásaikra", vagy fülét-farkát behúzva hallgat?


Mert ha az utóbbi, akkor őszintén szólva a helyedben nem azt érezném a legnagyobb problémának, hogy a szüleibe több egó szorult, mint bölcsesség és érzelmi intelligencia.

2017. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

A 16. választ írónak válaszom: köszönöm,a hozzászólást,de úgy gondolom 25 évesen már többet elértem,mint egyesek egész életükben.


Teszem a dolgomat,sorban,a saját érdekemben, csak egy papír hiánya miatt nem hagyom,hogy elítéljenek!

2017. máj. 2. 11:02
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

Engem is érdekelne, párod hogyan reagál az ilyen helyzetekre.

Sőt az is érdekelne, hogy miben nyilvánul meg annak éreztetése, hogy szerintük senki vagy, mert nincs diplomád.

El tudom képzelni, hogy te vagy túlérzékeny. Hogy beleképzelsz egy mondatba, egy gesztusba olyat, amit ők nem gondoltak hozzá.

2017. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ő ebben a fajta családban szocializálódott,gyakorlatilag neki természetes,hogy folyamatosan kritizálják egymást. Leállította az anyját.

Elmondtam neki őszintén,hogy nagyon rosszul esnek ezek a megnyilvánulások.


Kíváncsi leszek,mi lesz a folytatás.


A kevés találkozás az biztos.

2017. máj. 2. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!