Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy akinek nincs diplomája, azt emberszámba se veszik?

Figyelt kérdés

A párom diplomás mérnök,nekem érettségim van és felsőfokú okj-s végzettségem,irodákat vezetek egyébként... A családja folyamatosan érezteti velem,hogy gyakorlatilag egy senki vagyok,mert nincs a kezemben még 1 papír. Ezt mind a szavaikban,mind a viselkedésükben rengetegszer tapasztaltam már.

RÁ való tekintettel eddig nagyrészt szemet hunytam a dolgok felett,valamint intelligens ember módjára diplomatikusan feleltem ezekre a beszólogatásokra.

Most viszont betelt a pohár.

Talán le kéne doktorálnom,hogy én is legyek már valaki?!

Hozzáteszem: ha nincs meg a felépített kapcsolatrendszerem,akkor most a fiuknak nincs meg a jelenlegi jól fizető állása.


Tisztelettudóan,kedvesen mentem oda hozzájuk az első pillanattól kezdve,cserébe a lenézést kapom.


Mit tehetnék még? Vagy marad a totális kerülőpálya,és csak akkor találkozni ha nagyon muszáj?


2017. máj. 2. 09:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a 16-os vagyok. Egyetértek az előttem szólókkal: sértettséget és túlérzékenységet vélek benned felfedezni, itt is, a hozzászólásomba is beleláttál mindenfélét, amire a választ felkiáltójellel kellett nyomatékosítani.
2017. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,nem egyezhet mindenkivel a véleményem.
2017. máj. 2. 11:17
 23/27 anonim ***** válasza:
94%

16-os én meg azt az iagzi képmutató sznobságot vélem felfedezni benned. "titkárnői állás". Lenézed a kérdezőt, ugye? Eleve azt feltételezted, hogy sz'rul keres, pedig már az alaplérdésből is látszott, hogy nem.

Nekem,sincs diplomám, nem is akarok és én sem szeretem amikor lenéznek emiatt. Komplexusom van akkor nekem is? Sznobikám.

2017. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ja bocs, az nem te voltál aki szerint "nem is sikeres" A válaszom többi része attól még áll.
2017. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudna annyira sikeres lenni papír nélkül mint amekkora potenciál egy diplomás mérnökben van, senki sem bántaná és a kérdezőnek sem lenne kossebsgi komplexusa.. De ez nem így van, ergo nem sikeres, az hogy titkárnőként, levelezessel, kávé rendeléssel meg ügyfélfogadással megkeres, teszem azt 240 nettot közel sem sikeres.
2017. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
15%

#23

A szánalmas frusztrációdat verd le azon, aki köteles elviselni. Sértette a kis önérzeted, hogy titkárnői állás kifejezést használtam? Ha egyszer a kérdező az a munkája: irodavezető. Az a titkárnői állás másik neve.

Nekem nem baj, hogy nincs diplomád. Neked baj, hogy nem tudsz olvasni.

Úgyhogy szakadj le rólam, bunkókám.

2017. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

26!

Na elkezdtél magyarázkodni. Mit is mondtál, ez minek a jele? Kissebségi komplexusnak? Ja és akkor nyilván ezt kompenzálod a diplomáddal. Sebaj, egy jó pszichológus segíthet.


Látod milyen idegesítő? ;)


Amúgy nem mondott ilyet, hogy azért nincs diplomája, mert nem gazdag családból jött, ezt pont, hogy te magyaráztad bele az ő hozzászólásába. Teljesen normálisan válaszolgatott itt is, csak kifejezte, hogy frusztrálja a helyzet. Mint mondtam nekem sincs diplomám és engem is b"szogatnak rokonok rendesen, ez egy létező jelenség, akár hiszed, akár nem.

2017. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!