Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítélnétek valakit azért,...

Elítélnétek valakit azért, mert vagdossa vagy vagdosta magát?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,akivel jóba voltam egy ideig;de az utóbbi hónapban észrevettem hogy megutált,"hidegebb" lett velem szemben. Egy másik ismerősömtől tudtam meg,hogy azért mert észrevette a kezemen a vágásnyomokat. Nem frissek,csak korábban vagdosásfüggő voltam,és elég csúnyán látszódnak a hegek.

2018. aug. 15. 19:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
52%

Jesszus... első válaszolónak pszichiáterre van szüksége. :D


Amúgy igen, elítélem az önvagdosókat, mert ehelyett tudnának segítséget is kérni. De hát néma gyereknek híg a leve. Nem kell rögtön szakemberhez fordulni... ugyanis nem igaz, hogy nincs egy tesó, egy szülő, egy nagyi, aki segíteni tudna. Egyébként meg minden tini azt hiszi, hogy az ő élete a legrosszabb, és hogy akkor vagdosni kell, meg öngyilkolni. Hát nem. Ez csak hiszti. Semmi más. Az ismerősöd egy gyenge nyiff-nyaffot lát benned a sebhelyeid miatt, és meg kell mondjam, hogy teljesen joggal.


A megoldás: viselkedj természetesen. Ha már nem vagy olyan abnormális, akkor úgyis megváltozik a véleménye. Idő kell neki, és igaza van.

2018. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Basszus,hányszor írjam le,hogy már nem csinálom?
2018. aug. 15. 20:01
 13/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem ítélném el az illetőt, de elbeszélgetnék vele a miértkekről. Ugyanakkor a mai napig nem értem, hogy ilyen esetekben a környezet az mit csinál(t) közben, hogy ezt meg tudta tenni?
2018. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
24%
mert akik csinálták azok sem különbek.. ahelyett hogy megoldást keresett volna, az ovis játékot válaswztotta... Mert csak a figyeleméhes szerencsétlenek csinálják, akik komolyan is gondolták azok nem "vagdossák magukat", hanem 1x csinálják meg, de hatékonyan, hogy megszabaduljon tőlük a társadalom.
2018. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Aha..és ha takargatja,akkor is biztos csak a figyelem miatt csinálja ezt a dedós játékot. Olyan sok 5-6 éves vagdossa magát,de tényleg..
2018. aug. 15. 20:04
 16/32 anonim ***** válasza:
59%
viszont jár a paicsi hogy nem a szokásos az egyik "ismerősöm ismerőséről" szól a sztori
2018. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
48%
takargatja, nem takargatja, tök mind1. nem valós megoldást keres, nem javítani próbálja az életét, hanem csak az önsajnálat.
2018. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
95%
Nem ítélem el őket. Akik kigyógyultak azokat pedig főleg, mert erősek.
2018. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18%

Hát akkor ezek után azt mondom hogy igen, elítélem. Eleve erre felé hajlottam, de gondoltam ha olvasok egy jó érvet, akkor majd utána eldöntöm. Érvek látom nincsenek.

Ez egy tucat szar szerintem, valami hülye elkezdte még a 10 évvel ezelőtti emo korszakban, figyelemfelhívásként a többi meg követte.


Ha valaki maga alatt van akkor próbál ebből az állapotból kitörni vagy legalább jobban érezni magát. Azt még megértem ha valaki elkezd inni, dohányozni, csokit zabálni mert ezek fogyasztása közben endorfin szabadul fel, amitől kicsit kevésbé szarnak tűnik az élet egy pillanatra. De az hogy fizikai fájdalmat okozol magadnak még a lelki mellé, annak tényleg semmi értelme. Ja, de . A magamutogatás. A hegek látszódnak, ebből mindenki levágja hogy depressziós vagy és szomorú, és akkor majd sajnálni fognak. Hát nem, esetleg a hasonló vagdosókban vált ki szimpátiát.

2018. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Bár az én véleményem az, hogy ez egy f**ág, és a vagdosók egyik fele csak figyelemfelkeltésből csinálja, totálisan jelentéktelen dolgok miatt, a másik fele pedig szimplán gyenge lelkű és menekülni próbál. De ettől függetlenül nem ítélném el, főleg akkor nem ha már abbahagyta.
2018. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!