Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elítélnétek valakit azért,...

Elítélnétek valakit azért, mert vagdossa vagy vagdosta magát?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,akivel jóba voltam egy ideig;de az utóbbi hónapban észrevettem hogy megutált,"hidegebb" lett velem szemben. Egy másik ismerősömtől tudtam meg,hogy azért mert észrevette a kezemen a vágásnyomokat. Nem frissek,csak korábban vagdosásfüggő voltam,és elég csúnyán látszódnak a hegek.

2018. aug. 15. 19:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%

Azt még hozzátenném hogy az tiszteletre méltó hogy már nem csinálod.

A hegek viszont ottmaradnak, mint egy rossz tetoválás. Mint amikor valaki felvarratja a karjára hogy KATI. Kati már rég lelépett, de a tetkó ottmaradt, legfeljebb áthúzva...

2018. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Érveket akarsz hallgatni? Nézz utána...én nem fogok írni semmit,mert úgyis lesz valami amiért belém kötnek. És 40 fokban nem fogok pulcsiban járni,már bocs.
2018. aug. 15. 20:21
 23/32 A kérdező kommentje:
Amúgy meg vagdosás közben is szabadul fel endorfin.
2018. aug. 15. 20:21
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés. Alapjaraton azt mondanám nem. De még sose találkoztam ilyen szemellyel. Ezért persze nem loknem el magamtól max csak ha még mindig csinálja, mert félek, hogy előbb utóbb én is visszaesnek.
2018. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
19%

Rohadtul nem tiszteletreméltó hogy ki tudtál mászni a nyomorodból.

Aki erős az soha nem kezdi el

2018. aug. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
33%
Magát az önbántalmazást nem ítélem el, mivel tudom, hogy a fizikai fájdalom olyan hormonokat szabadít fel amitől egy kicsit helyrerázódik az ember lelkileg. Viszont azt én sem értem, hogy miért pont vagdosással kell ezt csinálni? Egy csomó kevésbé látványos, de fájdalmas megoldás van erre.
2018. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem.Megkérdezném,miért csinálta.
2018. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
Nem azt kéne el ítélni aki vágja magát hanem aki miatt vágja magát...
2018. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem ítélem el. Bárki kerülhet olyan helyzetbe, ami a vagdosásra ad hajlandóságot. Én még nem éltem át ilyet, így nem is tudom elképzelni, mi játszódik le egy ember fejében, de azt tudom, hogy ezeknek komoly pszichés eredete van, a legtöbb esetben nem hisztiből csinálják az emberek. Sajnálom, hogy neked is át kellett ezt élned kérdező, remélem mostmár véglegesen sikerült magad mögött hagynod ezt a tevékenységet.
2018. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerencsések vagytok, hogy nem tudjátok elképzelni azt, hogy kárt tegyetek magatokban. De sajnos van, amikor annyira mélyen van valaki érzelmileg, annyira üres és fájdalmas minden legbelül, hogy fizikai fájdalomra van szükség ahhoz, hogy legalább egy pillanatra is elnyomja azt, ami a lelkében zajlik. Na ezért történik. Legalább nem öli meg magát az ember, és ha felismeri a problémákat, akkor van lehetősége, hogy kikapaszkodjon a gödörből. Én ha vágásokat látok valakin, mindig arra gondolok, hogy min mehetett keresztül, és hogy biztosan nagyon erős lehetett ennek ellenére is, ha most itt van.
2018. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!