Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/148 anonim ***** válasza:
87%
Ez a kérdés ha valótlan akkor is nagyon komoly gondok vannak a kérdező agyával nem még ha ténylegesen valós a kérdés. Őszintén! Aki ilyen sztorit kitalál és ezzel szórakozik az normális épp elméjű ember ? Kizárt! Kérdező én nagyon sajnállak téged akkor is ha valótlan akkor is ha valós a kérdésed.
2019. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/148 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el minden választ, de az első oldalon írtad, hogy pszichológustól nem fogsz segítséget kérni. Ez azért érdekes, mert a gyakori kérdések laikusaitól pedig igen? Miért gondolod, hogy egy tanult ember, nem tudna segíteni, kislányodra személyre szabott módon?
2019. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/148 A kérdező kommentje:
Hát én már teljesen nem bírom, az ájulás szélén vagyok már tőle, azon gondolodom hogy én magam hívom magunkra a rendőrséget, hogy megijedjen. Egy darabig elhitte, hogy ha üvöltözik akkor jönnek a rendőrök de már 3 napja ez sem segít semmit. Az egész napot végig ordította ma is, tegnap is, üti a falakat direktbe a szomszédok felé, ugyan azt folytatja, mint eddig a kertes házban csak most kétszer olyan erősen mert eddig elnyomta a kirohanásait és több napi akciója most jön ki belőle... 1 óra múlva évnyitója lesz és már nem bírom. Majdnem megsüketültem lezuhanyoztatása közben, úgy visított, sikított, üvöltött. Az ünneplője miatt is most ordít velem jelenleg, teli torokból, hogy szúr, ő ezt nem veszi fel, kényelmetlen. És fél az új iskolájától. Tehetetlen vagyok, szerintem ha iskolakezdés után is folytatja ezt minden nap és az iskolapszochológus sem segít, magam fordulok a rendőrséghez..
2019. szept. 1. 16:32
 74/148 anonim ***** válasza:
97%

mi van, megint unatkozol?


Ha egy morzsányi is igaz ebből a kamuból, akkor a gyereknek PSZICHIÁTERRE van szüksége, nem iskolapszichológusra meg rendőrre, pláne nem egy nevelni képtelen, zsaroló anyára

2019. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/148 anonim ***** válasza:
94%
74-es, egy morzsányi se igaz! És fel nem foghatom, miért nem törlik!
2019. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/148 A kérdező kommentje:
Lehet azért nem törlik, mert nagyon is igaz minden amit írok. De ezt olyan ember úgy sem érti meg, aki nincs ebben a cipőben. Amúgy ma meghallgattak imáim, ránk hívták a rendőrséget. Ma reggel hihetetlenül hangos hisztit nyomott le mert nem akart iskolába menni, ordítozott, visított, rúg-kapált, ütött engem, konkrétan zengett a panel. Ez volt 1 órás hiszti. Majd hazaértünk, ugyanezt lenyomta fél órán keresztül. Aztán este (1 órája kb) megéreztem, hogy büdös bakelit szag van a lakásba, az ő szobájának a konnektorából jött. Ezért kihúztam a gépét, mert nem akartam hogy felgyulladjon a lakás. Na ekkora hisztit még itt nem nyomott le miatta, sokkal hangosabb volt mint bármelyik hisztije, és fél óra káosz volt, a kertes házban sem igazán nyomott le ekkora hisztit, kék-lilára ütött, rúgott engem is és a fiam is. Több se kellett a szomszédoknak, ránk hívták a rendőröket.... Szerencsére csak figyelmeztettek minket és el is mentek, de most lányom jól megijedt legalább. Remélem javulni foga helyzet innentől, picit azért örülök most ennek.
2019. szept. 4. 21:11
 77/148 anonim ***** válasza:
78%

Tudod miért nem törlik a KAMUKÉRDÉSEDET kérdező?

mert a moderátorok agyatlan balfékek, akik nem képesek megkülönböztetni a valós kérdéseket a kamutól.

AZÉRT. Nem másért.

De már csak röhögök rajta(d) hogy még újra és újra írogatod és bizonygatod a kamut. A moderátorokról meg megvan a vélemény, kb hozzák is az oldal színvonalát.

2019. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/148 anonim ***** válasza:
80%

A gyengébbek kedvéért elmondom miért kamu a sztori.

Nos úgy kezdődik, hogy az érdi kertes házból Dunaújvárosba költöznek panelba. Súgom halkan, hogy egy akármilyen még lepusztult panel is 20+ millió. Én most adtam el az enyémet, szóval ennyiért ment el.

A másik, hogy a panelban azt is hallom amikor a szomszéd a saját konyhájában beszélget. Nem hogy egy őrjöngő visító gyereket.... aztán nincs az a balfék aki eltűri hogy a gyereke kéke-zöldre rúgdossa. Mellesleg az ilyen teljesen beteg elméjű gyerek máshol sem tudna viselkedni.... szóval abszurd. Aztán az apa... soha nem esik szó róla igaz? Ő hol van? Miért nem üti agyon ezt a kis nyomorultat?! Pláne a szomszédok... Hidd el, sokszor azért is szólnak, ha hangosan megy a tv, pláne az unatkozó nyugdíjasok. Aki ilyen deviáns gyereket nevel, arra nem csak a rendőrséget hívják rá, hanem fél óránként csengetik ki a szomszédok hogy kussoljon vagy szájba lesz vágva kölyköstől. És higgyétek el, nincs az a lakóközösség, aki egy hasonlót is tolerálna.

Ez a történet KITALÁCIÓ és nem életszerű. A kérdező folyamatosan írogatja a hozzászólásokat, fenntartva a látogatottságot. Valójában nem akar ő semmit, csak kommenteket. A kérdést nem törlik, mert sok válasz érkezett rá, és régi kérdés. Holott sikít hogy kamu... de erről meg ennyit....

2019. szept. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/148 A kérdező kommentje:
Na hát akkor látható hogy miért hiszed azt hogy kitaláció. Mert ugye "ami velem nem történt meg vagy nem láttam ilyet, olyan nincs". De leírom, hogy jelenleg is ugyanúgy folytatja az ordibálást és már most fáj a fejem tőle. Amúgy ha érdekel, 16 millió volt a lakás. Apuka elvált, elmenekült, nem bírta tovább, nincs velünk de ezt már a legelején leírtam. Annyira itt nem vékonyak a falak, hogy halljuk a szomszéd beszélgetését, csak ha hangosabban dübörögnek, vagy ha a felső szomszéd jóval hangosabban beszél, de mást nem, szóval egy Budapesti panellakáshoz képest ez sokkal jobb. A szomszédok amúgy elég passzívak itt az első emeleten. Mind a 2 szomszéd egyedülálló 60+-os nő, nem igazán szólnak át, csak valószínüleg tegnap telt be a pohár. Amikor találkoztunk az egyikkel, megemlítette, hogy ha lehet este picit halkabban, de ennyi. És nem tudok vele mit tenni ha üt-ver, nem jó kedvemből hagyom neki hanem mert 65 kg és majdnem olyan erős ha dúvad, mint egy 16 éves, tehát tehetetlen vagyok.
2019. szept. 5. 07:08
 80/148 anonim ***** válasza:
89%

Az a vicces, hogy mindig mindenre van válaszod.

Egy ennyire problémás gyerekkel ha valaki nem kezd valamit, akkor ő maga is kezelésre szorul. Teljesen kizárt, hogy ez a történet életszerűen történjen. Senki nem szól semmiért, mindenkinek tökéletes, ha a gyerek üti rúgja az anyját az is rendben van hisz "nem tudok mit tenni". A szomszédok szó nélkül tűrik, a panel meg hangszigetelt... igen persze. :)

Nyuszicsibe, én 35 vet éltem panelban. És láttam pár problémás családot, hidd el nem ilyenek a szomszédok.

És egy ilyen műsor nem csak az első emeleten hallatszik. ... Valami jobbat találj ki legközelebb.

Én nem kommentelek tovább, nem szerzek neked több örömet ezzel.

2019. szept. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!