Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 A kérdező kommentje:
Azért nem hinném, hogy a szomszédok közül bárki is megverne egy 10 éves kislányt. Az egy dolog, hogy neveletlen de verést akkor sem érdemel, mondom ezt úgy, hogy engem napi szinten rúg, karmol, üt, harap, és fülsüketítően sír órák hosszáig a fülembe. Akkor eddig nagy szerencsénk volt, hogy senki nem hallotta (vagyis hallották, mert az utcára is sokszor kihallatszik a házból), mert 4 éves kora óta csinálja ezt minden egyes nap megállás nélkül. Azért 6 év alatt panelban biztos lett volna valami nagyobb bajunk, amiket leművelt. Igen, nagy hiba volt, hogy akkor kapta meg az első számítógépét és azóta körülbelül felügyelet nélkül tehet azt az interneten amit akar, és az összes szabadidejében a számítógép előtt ül. Biztos emiatt is van benne ekkora agresszivitás sajnos, szóval az internetet nem is biztos, hogy bekötöm az új helyen, hátha az is segít (igen, tudom hogy függő és elvonási tünetekkel kell majd szembesülnöm). Sajnos állatok módára élünk, talán még az állatkert is jobb nálunk, ezt bevallom, ha vendégeket fogadtunk és a lányom rákezdett a hisztijére, 5 perc alatt menekültek innen. Ma megpróbálom elküldeni zuhanyozni, péntek óta nem volt megint. Múltkor azt csinálta, hogy úgy üvöltött torka szakadtából, mint akit nyúznak vagy pisztolyt tartanak a fejéhez, mert hárman álltuk körül és nem tudott felmenekülni a szobájába. Ott állt a zuhanykabin előtt és üvöltött mint a sakál. Majd elkezdett dobálni minket ruhákkal. Végül sikerült berángatni, lezuhanyzott de végig azt ordibálta maximális hangerőn, hogy "meg akarok halni". Tehát ha zuhany idő van, általában ilyeneket csinál, sőt ha hajmosás van, még rosszabb. Ma pedig már szeretném ha mosna hajat, mert ebben a hónapban szerintem még nem mosott hajat, július végén volt valamikor, amikor lementek a Velencei-tóra, akkor mosta meg utána. Szóval valami ilyesmire kellene számítania a szomszédoknak.
2019. aug. 13. 13:57
 32/148 anonim ***** válasza:
88%
Sztem ez egy hatalmas kamu.
2019. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 anonim ***** válasza:
84%
Na, ennyi. Lassan kezdődik az iskola, nem ennyi ideje a sok h.lyegyereknek itt szórakozni.
2019. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 A kérdező kommentje:
Attól mert most részletesen leírtam, egyáltalán nem hazugság vagy kitaláció. Értem én, hogy nálatok ez nem szokványos, de sajnos nálunk ez a helyzet.
2019. aug. 13. 15:05
 35/148 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter mit mondott?
2019. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 A kérdező kommentje:
Családterapeutánál voltunk csak. Annyit mondott csak, hogy alapjaiban van elcseszve az egész család és szét kéne költöznöm a férjemmel, ha már elváltunk, nyugodtabb környezetet kellene teremteni és szabályokat felállítani a házban, mert ami van, az teljes káosz. A többi csak közhely volt és butaság amit mondott és ugye elengedtem a fülem mellett.
2019. aug. 13. 15:17
 37/148 anonim ***** válasza:
100%
Családterapeuta nem mondta, hogy a gyereked mentális beteg és pszichiáterhez kéne vinni?
2019. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmi ilyesmit.
2019. aug. 13. 15:43
 39/148 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit túltoltad a kamut. Így már nem hihető a mese. Amúgy jó volt...
2019. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
87%
Annyira érezni ezen,hogy kamu,.
2019. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!