Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan közöljük normálisan a...

Hogyan közöljük normálisan a szomszédokkal, hogy nem lesz könnyű integrálódnunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 gyermekes anyuka vagyok, azért írok ide, hogy segítséget kérjek tőletek költözéses ügyben. Tehát mi Érdről fogunk Dunaújvárosba költözni 2 hét múlva, kertes házból panellakásba anyagi okok miatt. Sajnos a családunk nem igazán a nyugodt családok közé sorolható. Egy igazi harctérnek is nevezhetném, ahol 0-24 folyik a háború. Üvöltözve, ordibálva veszekszünk egymással folyamatosan sajnos, odáig elfajultak a dolgok. Mondhatni a stressz táplál minket, nem is emlékszem az elmúlt 20 évből egy napra amikor nem volt veszekedésünk. 8 éve elváltam férjemtől és most sikerült csak talpra állnunk szétköltözni. A 2 gyerek velem jön, az apuka pedig egyedül. Mivel házra nincs pénz, ezért természetesen panellakást választottam. Tudom nagyon jól, hogy ott síri csöndben kéne lennünk, de a gyerekeim miatt ez lehetetlen. A nagyobbik (18 éves) még talán tud magán uralkodni, bár ő is egy dúvad amióta kamasz, de a legrosszabb a kisebbik lányom (10 éves) Neveletlen ördög, sajnos egy percig nem volt időm nevelni, bevallom, és a ló túloldalára esett a dolog, ő a "parancsnok" a házban. Nagyon agresszív, BÁNT MINKET: üt, rúg, harap és fülsüketítően ordibál/sikít ha valami neki nem tetszik, ezért hogy ne generáljunk felesleges stresszt, sokszor ráhagyom a dolgokat végül. De nem mindig kerülhető el a konfliktus. Ezen a nyáron tényleg kezelhetetlen viszont. Sajnos nehéz rávenni a fürdésre, 4-5 naponta fürdik és 2-3 hetente mos hajat (viccen kívül!). Ha elküldöm vagy az apja elküldi zuhanyozni, sikít, üvölt ami a torkából kijön, ilyenkor a legagresszívabb. A kertes házban még csak-csak oké, mert a 4 fal közt történik, senki nem hallja más, de panelban ezt nem tehetjük meg, mert valaki ránk hívja a rendőrséget ha ez minden napos lesz. És jelenleg úgy fest mindennaposan fog ott is folytatódni az őrjöngés. Szóval segítsetek, biztos vagyok abban, hogy 2-3 év múlva teljesen kinövi az ilyen viselkedést, vagy panelban alkalmazkodik majd, de az nem a költözés után egyből fog megtörténni. Mit mondjak a szomszédoknak? Hogyan jussak kompromisszumra velük, hogy megértsenek bennünket?

2019. aug. 12. 20:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
96%

Semmi baj, majd mindenféle fertőzés, gomba, korpa és miegymás majd szépen elintézi a kis hízódat.

Nem gondolkodnál el végre azon, miért csak a támadást kapod? Lehet nem ok nélkül. Ha 10-ből 9 szerint hülye vagy, akkor nem biztos, hogy 9 ember teljes mértékben téved és elfogult. Kiváltképp, hogy nem is ismerik egymást.

Tényleg keményen tolod a kretént. Vagy a trollt. Nehéz eldönteni. Bár ha ennyire súlyosan értelmi fogyatékos vagy, nem csoda, ha a gyerekeid ilyen állapotban vannak.

2019. aug. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 A kérdező kommentje:
Belehalni nem fog, de az tény, hogy sajnos elkaphat bármit és a szaga is csípős lesz 47 négyzetméteren. Értem én a támadásokat, de nem azokért jöttem, hanem normális segítségért, jó praktikákért a dolog ellen, ami nem szakember és nem fizika bántalmazás! Ha már a szomszédok kiestek, mert nem lehet rájuk hatni, akkor más "csitító" trükkre lennék kíváncsi vagy olyanra, amivel másnak sikerült kijönnie ugyanebből a cipőből, biztos nem én vagyok az első, aki kertes házból panelbe költözik a neveletlen lányával.
2019. aug. 17. 00:20
 53/148 anonim ***** válasza:
96%

Elveted a leghasznosabb és egyetlen segítséged. Úgy hívják: SZAKEMBER! Pszichológus. Családterapeuta. Akárki. Te sz a r vagy, hogy megoldd. Mi meg már elmondtunk mindent, amit el lehet, de neked semmi nem jó. Hát márpedig nincs jótündér keresztanyu, hogy varázsütésre megnevelje azt a kis nyomorultat, ha már te így elcseszted és még tovább akarod rontani.

Az intézet tényleg jobb lenne neki, ott legalább embert nevelnének belőle, mert te max csak egy female Cartmant fogsz tudni.

Hiába emeled ki a kérdést különben, max röhögni fognak rajtad.

2019. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom itt a válaszolók milyen világban élnek. A gyámügy nem vesz el gyereket azért, mert neveletlen. Sokszor még a tényleg problémás (értsd: alkoholista) szülőknél is a gyámügy csak a vállát vonogatja. Ennél sokkal komolyabb dolgoknak kell történnie, hogy tegyenek valamit.

A másik: volt már hangos szomszédotok? Hívtatok rá rendőrt? Tudjátok mi történik akkor? Kijön a rendőr, szól nekik, hogy kicsit halkabban, és elmegy. Sokadig alkalommal jegyzővel jön?! Hol éltek ti? Neked kell utánajárni, több hónapos/éves procedúra, hogy a jegyző méltóztasson megemelni a valagát. Nem fog magától, csak úgy a rendőrrel jönni.


Kérdező: új lappal indultok, ezt magyarázd el a gyerekeknek is. Hozz szabályokat, REÁLIS szabályokat, és azokat tartsd be, ha a fene fenét eszik is. Legyél következetes. Egy idő (hónapok) után megszokja. Magától nem növi ki, de ha te teszel érte, akkor igen. És a legfontosabb, hogy te ne ordíts, maradj nyugodt. Valószínűleg azért lett ez a kislány problémamegoldási módszere, mert ahogy írtad, sokat veszekedtetek a férjeddel. Ezt látta a szülőktől. Nehéz lesz, de következetességgel sikerülhet. (Persze egy pszichológus is sokat segíthet, ahogy korábban leírták. Attól, hogy volt egy balfék családterapeutátok, nem kell mindet leírni. Egyébként szerintem ADHD-s a gyerek, de nem vagyok szakember.)


Aki meg egy 10 éves kicsi lányra olyanokat ir, hogy zsírdisznó, meg megverné a lépcsőházban, süllyedjen el szégyenében!

2019. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim ***** válasza:
70%
Zsirdiszno,zsirdiszno 😂
2019. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy a hajmosásnál és a zuhanyzásnál nem lehet, hogy volt valami rossz élménye és azért nem akarja?

Csak mert én kisebb koromban utáltam hajat mosni és fésülködni és annyira ritkán tettem ezeket amennyire csak lehetett, (többször volt, hogy 1 hónapig nem mostam hajat) ha pedig rám szóltak hisztiztem. Nekem az volt a problémám, hogy hosszú és könnyen gubancolódó hajam volt/van és ezért fájt a fésülködés, a fésű iszonyatosan húzta a hajamat, és ez hajmosás után csak rosszabb volt. A problémát végül az oldotta meg, hogy találtam egy másik fajta fésűt, ami nem húzta annyira a hajamat és azóta ráadásul gyorsabban is megy a fésülködés, illetve azóta már jobban zavar az, hogy zsíros a hajam, mint az, hogy fáj a fésülködés.

Szóval ennek akár ilyen okai is lehetnek, próbáld meg megbeszélni vele, hogy pontosan miért nem szeretne hajat mosni és zuhanyozni, és ha megvan a probléma, keressetek rá közösen megoldást.

A többi részére sajnos nincs ötletem, de gondoltam azért ezt leírom, hátha tudok valamit segíteni, legalább ebben.

2019. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 A kérdező kommentje:
Kikérdeztük már ezerszer, de egyszer sem mondta el mi a baja a zuhannyal/hajmosással/fürdéssel. Feszítővassal sem tudnánk belőle kiszedni, ha válaszol is valamit erre a kérdésre, csak ordít egyet, hogy "hagyj békén, csak mert, nem mondom el". Tehát nem tudjuk, senki sem tudja. Azt tudjuk, hogy nem szereti ha belemegy a sampon a szemébe, és csípi neki néha, és nem szereti becsukni a szemét egy másodpercre sem zuhanyzás közben mert fél. Fél a sötéttől ezt tudjuk róla nagyon jól és fél a rovaroktól. Mivel nagyon pici kora óta horrorjátékokat és meséket néz az interneten, hiába figyelünk már erre és mondjuk neki hogy váltson (ha észrevesszük egyáltalán) már folyamatosan szellemeket és szörnyeket lát, és a rovarok/pókok elől is menekül, mint a "nemtudommi". És ha van egy muslinca a zuhanyzóban, akkor onnan kimenekül, nem érdekli, hogy samponos vagy csurom víz, ő menekül. Ha fura hangot hall, ugyanúgy. Szóval ott kell állnunk, és felügyelni.
2019. aug. 17. 14:18
 58/148 anonim ***** válasza:
100%
Na ehhez kellene a szakember...
2019. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 anonim ***** válasza:
98%
54, ez a gyerek nem (csak) neveletlen, hanem elhanyagolt, koszos, büdös és kezeletlen mentális beteg, akit bántalmaznak, ha ezt egy pedagógus nem jelentette még a gyámügy felé, az több, mint szomorú
2019. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 A kérdező kommentje:
Iskolában tejesen normálisan viselkedik. Egyszer-kétszer volt vele baj, hogy káromkodott vagy ordított idegében, amikor elvileg többen bántották. Mert ugye szegény ott célpont volt a kövérsége miatt.
2019. aug. 17. 15:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!