Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:

"Az ablaktól nem messze állnak és dohányoznak. Ahelyett, hogy elmennének parkba, ahol nincsenek ablakok, megállnak más ablakától 1-2 méterre és ott dohányoznak"


Na tessék, erről beszélek, hogy az se jó, ha lemész a ház elé, mert akkor meg azon megy a hiszti, hogy lenti lakások ablakába száll a füst. Ha meg parkba mész, ott is zavar másokat, mert nehogy már egy parkban gyújtson rá, szép zöld övezetben.


Egyébként meg miért kéne nekem elsétálnom akár kilométereket, csak hogy egy darab ember se legyen a közelben?! Azért ez bőven több, mint irreális "elvárás". Nálunk speciel nincs a közelben sem park, sem semmi hasonló hely, de te sem gondolod komolyan, hogy majd télen a mínuszokban, szakadó hóban vagy szakadó esőben, felöltözködöm és sétálok több km-t, hogy elszívhassak egy cigit.. Nem azért fizettünk és fizetünk is egy vagyont, hogy a saját lakásunkban ne gyújthassunk rá!


Nekem is pont ugyanannyira jogom van azt csinálni a saját lakásomban, mint neki. Én is kinyithatom az ablakomat, igen akkor is, mikor cigizek és nem fogok engedélyt kérni hozzá. Ahogy ő sem kérdezi meg, hogy minket egyébként zavar-e az, hogy a 2 nevetlen kölke folyamatosan vinnyog meg ordítozik, van hogy még este 10-kor is vagy épp hajnalban. Ahogy arról sem kérdezett meg senkit sem, hogy nem zavar-e esetleg talán valakit a kutyája vonyítása.

Na hát ezekben TUDNA alkalmazkodni ő is, de neeeem.. neki mindent lehet és neki senkihez sem kell alkalmazkodni.

Ráadásul egy baromi forgalmas helyen lakunk, a ház előtt 2 buszmeg is van, rengeteg kocsi jár itt nap, mint nap, tehát ha kinyitod az ablakot a legkevésbé sem friss levegő jön be, hanem a kipufógáz meg egyebek. De az nem gond ugyebár.


#15 Elmondom neked, hogy ahogy neki is jogában áll szellőztetni, ablakot vagy teraszajtót kinyitni, úgy nekünk is! Ez képzeld nem csak a nemdohányzókat illeti meg. Mi is szoktunk szellőztetni és igen van, amikor egyúttal már rá is gyújtunk, na bumm. Amúgy itt jelezném, hogy zárt ablaknál IS kimegy a füst.


És leírtam már azt is, hogy NEM dobáljuk ki a csikket és nem hamuzunk ki!!


De ilyen alapon én is kiverhetném a patáliát, hogy főzzön zárt ablaknál, mert baromi idegesít a büdös kaja szag! De nem teszem, mert nincs hozzá jogom. Ráadásul olyankor az egész folyosón áll a kajaszag. De ilyenkor persze az az első, hogy ablakot nyit, mert hát ne álljon meg az ő lakásában a bűz, na de a dohányos ne merje használni az ablakát, mert hát hogy merészeli. Különben a szellőztetés is olyan jól meg van oldva, hogy simán elvezeti a szagokat, tehát zárt ablak ide, zárt ablak oda, a nemdohányosok azt várnák el, hogy más a saját lakásában ne gyújtson rá, csak mert őket az zavarja.

Engem is zavar sok minden, pl a vérmami is elviheti a gyerekeit a játszóra, hogy ott üvöltsenek meg a kutyát a parkba, hogy ott vonyítson, de nem.. Érdekes, hogy csak a dohányosoknak kell alkalmazkodni, másnak nem..


Bár itt is látható, hogy a kedves nemdohányosoknak semmi sem jó, mert miért az ablak mellett gyújt rá, miért itt gyújt rá, miért ott gyújt rá, miért nem sétál km-t egy kihalt pusztáig stb. Azért álljon már meg a menet!

2019. okt. 21. 12:47
 22/81 anonim ***** válasza:
22%

De most komolyan, dühöngés meg p@rasztkodás helyett nem lett volna egyszerűbb közölni vérmamival, hogy 9-18 között nem vagytok otthon, ő a gyerekek miatt nyilván igen, nyugodtan szellőztessen napközben, mert akkor tutira nem bűzölöd be a lakását?

Milyen előnyöd származott abból, hogy te vagy a f..agyerek, jól kiosztottad? A gond ettől nem oldódik meg, ha olyan a stílusa (márpedig az írásod alapján olyan), akkor igenis a nyakadra fog járni, ami meg nyilván neked sem jó...

2019. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
88%

Legközelebb, ha a szomszéd porontyai nekiállnak vinnyogni, meg lebontani a lakást, akkor át fogok menni és szólok, hogy menjenek játszóházba vagy játszótérre, mert nem tudok tőlük aludni. A kialvatlanság is komoly gondokat tud okozni.


Szerintem a saját lakásában mindenki azt csinál amit akar. Mindig lesz olyan szomszéd, akinek valami nem tetszik.

2019. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem ablaktól távoli helyet is el lehet foglalni és ott senkit se zavarva dohányozhatsz.

Azt meg lehet beszélni vele, hogy hány óránként és melyik tíz percben fogtok dohányozni és akkor ne nyisson ablakot?

2019. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
11%

Nem kilométeres távokról beszéltem, de nagyon jó kiforgatni az ember szavait. Több méteres sugarú kör != több kilométeres sugarú kör.

Innen is látszik hogy nem a kompromisszumos megoldás a cél, hanem feszültség szítása.

2019. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
17%
Jogod van azt tenni lakásodban amit szeretnél, de akkor az ablakot sem kell kinyitni hozzá. Nagyon szereted szagolni gondolom hiszen szívod, mást kímélj meg tőle akkor.
2019. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
88%

Azért itt egyesek alaposan el vannak tévedve. Hogy jön bárki is ahhoz (legyen az dohányos, nem dohányos) hogy megszabja kinek mihez van joga a saját tulajdonában??! Ráadásul mindezt minősíthetetlen proli stílusban?

Akkor most én is jogosan mehetek fel a felső szomszédhoz hepajozni, hogy lesz szíves és kordában tartani a 6 éves gyerekét, mert néha már attól tartunk hogy ránk szakad a mennyezet? Vagy a mellettünk lévő szomszédhoz, aki hajnal 4-kor kel és vele együtt sokszor mi is és hallgathatjuk, ahogy bömbölteti a rádiót?

A kaja szag speciel amúgy minket is baromira zavar (jobban mint a cigi), ráadásul ott az egész folyosón áll a szag, mert ugye ő kinyithatja az ablakot, hogy kimenjen a bűz, sőt van aki az ajtót is kitámasztja a kereszthuzat elérésére, amivel meg egy az egyben kinyomja a folyosóra a szagokat. Ez van, ha az ember társasházban lakik! Alkalmazkodni kell és még csak véletlen sem szabhatod meg, hogy ki mit csináljon a saját otthonában! Cigizni a saját lakásodban nem törvénybe ütköző, innentől kezdve nincs miről beszélni. Nyilván nem szabad telehamuzni a másik erkélyét, se eldobálni a csikkeket, de hogy valaki azt várja el a másiktól, hogy minden cigizés alkalmával öltözködjön fel és sétáljon akár több km-t, hogy egy kihalt részen tudjon rágyújtani, na az abszolút nonszensz. Nem is értem, hogy normális ember hogy gondolja, hogy neki jogában ilyenekre kötelezni másokat..

Ha annyira friss levegőre van szükséged, te is nyugodtan felöltözhetsz, aztán mehetsz sétálni, akár a szakadó esőben is.... Bár arról ne is ejtsünk szót mennyire "friss" a kinti levegő, csak valamiért azon senki nem vergődik, hogy millió és egy autó kipufogója ontja a szennyt a levegőbe meg a gyárak kéményéből ömlik a füst stb. Na de az, hogy a parasztja a saját otthonában rá mer gyújtani, hát az szörnyű..

És a poén, hogy az itteni véresszájú nemdohányosoknál is látni, hogy elhiszik hogy nekik joguk van másokat korlátozni meg hogy tényleg a világon semmi se jó! Mert ha a lakásban cigizel az a baj, ha lemész a ház elé az a baj, ha séta közben cigizel az a baj, minden baj. El lehet költözni vidékre családi házba, ott majd lehet hallgatni a reggeli fűnyírást, a favágást, lehet szagolni, mikor a szomszéd grillezik vagy épp egy nagy halom falevélnek alágyújt. Vagy ott a tanya, ott max a kakas kukorékolás lehet zavaró, de majd levágjátok és probléma megoldva..

2019. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
2%
Innen is látszik hogy semmiféle kompromisszum-keresés nincs. Félre van értve amit az ember jóindulatúan próbál mondani ("több km") meg hasonlók.
2019. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
2%
Az általánosítás is jó dolog, nem igaz, hogy "valaki mindenkibe beleköt" van akit tényleg csak a dohányzás zavar és ezt nem kellene kiforgatni szerintem.
2019. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:

Miért kéne még nekem különféle kompromisszumos megoldásokat felajánlanom, mikor ő úgy jön át, hogy kiabálva követelőzik?! Ezek után még én koslassak utána és nyaljam körbe a kis hátsóját? Mikor ő sem tisztelt meg a normális stílussal és mikor ő is magasról tesz arra, hogy minket és másokat) is zavar, mikor este 10-kor még vinnyognak a kölkei vagy épp a kutyája vonyít fel hajnalban??

Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten, ha normálisan állt volna a dologhoz, én sem így reagálok, de engem ő csak ne utasítgasson!


"Jogod van azt tenni lakásodban amit szeretnél, de akkor az ablakot sem kell kinyitni hozzá"


Ohh micsoda gyönyörű ellentét, jogom van azt csinálni a lakásomban, amit akarok, ellenben az ablakomat nem nyithatom ki... :D Vicces dolog ám ez. Miért ne nyithatnám ki?! Ő is kinyithatja, akkor is mikor dől ki a kajaszag a lakásából, nem de? Miért nem tartja csukva az ablakot, hisz biztos imádja a kajaszagot, ha egyszer már azt az adott ételt főzi, nem de? Na hát akkor nekünk is pont ugyanennyire jogunk van kinyitni az ablakot vagy akár a teraszajtót. Sőt, van mikor az erkélyen cigizünk, ugyanis az is a lakásunk része és más egyébre nem igazán használjuk, mint hogy néha kimegyünk cigizni. De gondolom a nemdohányosoknak ismét joguk van ahhoz, hogy megszabják, hogy a tulajdon erkélyén mit csinálhat az ember.. Parádés.


"Innen is látszik hogy semmiféle kompromisszum-keresés nincs"


Igen, ahogy egy deka kompromisszum-keresés nincs a szomszédban sem! Ugyanis ő hozzá mindenki alkalmazkodjon, de ő aztán senkihez sem. Ő dörömbölhet fél1-kor, hogy ne csörömpölj, mert a kölkök aludnának, az nem gond. Sőt volt már, hogy a szembe szomszéd ment át hozzájuk a kutya miatt szólni tök kulturáltan és a nő közölte, hogy ez van, nem tud mit csinálni, majd bevágta az ajtót... Az ilyen nekem csak ne követelőzzön és ne prédikáljon kompromisszumról, mikor ő maga még a jó modort sem ismeri.

2019. okt. 21. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!