Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
29%
Én ált. 5-kor kelek, fél6-kor kiülök az erkélyre cigizni. Du. 6 körül ismét kint cigizek. Van egy szomszédom, aki panaszkodott nekem, hogy egész nap füst van, nem tud szellőztetni. Megbeszéltem vele, hogy 6-18-ig nem vagyok otthon. Ő pedig mondta, hogy legkésőbb este 8-kor becsukja az ablakot. Azóta boldogan élünk egymás alatt/felett.
2019. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
25%
én leszarom hogy magukat károsítják a dohányosok. De azt nem engedem, hogy a saját lakásom becigizzék a szarjukkal. Ha valaki dohányzik az ablakom alatt, azt leöntöm vízzel. Úgy vagyunk kvittek. Sőt a ruha megszárad de a dohányszag nem jön ki.
2019. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 A kérdező kommentje:

#32 Azért az intelligencia szint nálad is megvan. Megsúgom, hogy ő nem felettünk, hanem mellettünk lakik, továbbá ha leöntögetnéd a vizet, azonkívül hogy én is megajándékoználak egy vödörnyivel, csak lehet nem vízzel, - hanem mondjuk jó kis kutyakakival, amit a gazdik ügyesen otthagynak az ebük után sétáltatás közben - azon kívül lazán fel is lehet jelenteni garázdaságért. :) Továbbá ezek után a legcsekélyebb mértékű kompromisszumra nem számíthatnál, max megkeseríteném a mindennapjaidat. Ugyanis a saját erkélyeden azt csinálsz te is, amit akarsz, azonban az hogy máséra szándékosan odaöntögeted a vizet, na az már túlmutat a jogaidon. Ráadásul az erkélyek általában, de nálunk biztosan, azonos méretűek és ugyanolyan szélesek mindkét irányba, így nehezen tudnád egy az egyben odaönteni a vizet, abból garantáltan menne az utcára is és kétlem, hogy bárki is díjazná, ha telibe öntenéd.... :)

Ráadásul ezt mindennap többször... Én tudok olyan esetről, ahol az egyik jófej szomszéd azzal szórakozott, hogy virágföldet direkt az alatta lévő teraszára próbálta söprögetni, illetve a felmosóvizet(!!) odaöntötte, amiből néhány járókelőnek is jutott és bizony kapott szép kis pénzbírságot. Egy ott sétáló pedig a ház közös képviselőjét is megkereste, ugyan is őt többedjére találta be a víz. Szóval csak magad alatt vágnád fát, de hajrá, az ilyen meg is érdemli, hogy megbüntessék.

2019. okt. 21. 13:39
 34/81 anonim válasza:
59%

#32: Na a tipik suttyó, IQ nulla nagy nembagós, aki azt hiszi neki jogában van másokat korlátozni a saját tulajdonuk használatában, amikor meg koppan, hogy ez nem így működik, akkor jön a proli "leöntögetem a vizet" módszer. Gratulálok, igazi primitív, ostoba ember vagy.

Nálunk speciel be van építve a terasz, de körbe van ablakozva, amit ki szoktunk nyitni, oda aztán nehezen tudnál bármit is beönteni, de az garantálnám, hogyha mégis szükségét éreznéd e manővert megkísérelni, nem lenned benne köszöneted....:D Nem szeretek ilyen buta emberek szintjére süllyedni, de ez már túlmegy minden határon és fix, hogy megkeserítenénk a mindennapi létezésedet a lehető legtöbbféleképpen.

Nagy a szád, hogy te aztán majd így meg úgy leöntögetsz ezt-azt, csak ha emberedre akadsz (mint pl velünk is), mindjárt nem lenne olyan nagy szád!

Azontúl pedig igaza van a kérdezőnek, ez bizony garázdaság, ami a saját tulajdonodban elszívott cigivel ellentétben büntetendő! :)

2019. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim válasza:
77%

Ne is foglalkozz vele kérdezővel, mindenhol van egy ilyen idióta, aki azt hiszi majd ő megmondja ki, mit csináljon. :D Igazad van, az a ti lakásotok, nehogy már engedélyt kelljen kérni, ha rá akartok gyújtani. Akit ennyire zavar minden, az menjen vidékre vagy zárkózzon be 5x5-ös szobába élete végéig és probléma megoldva, ugyanis a kinti levegő sokkal károsabb, mint a cigifüst, de azon tényleg senki nem sápítozik.


#32 neked meg csak annyit, hogy gratulálok a proli neveltetésedhez meg a csúcsszupi megoldóképességedhez, valamint csatlakozom a fölöttem lévőkhöz, megbánnád te a napot is, mikor odaköltöztél, ha egy ilyen bejátszanál.

Továbbá csak jelzem, hogy nem mindenhol van ám erkély, oda mit szeretnél öntögetni és hogyan tahókám? :)

2019. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező maga egy elég csökönyös ember lehet. Tessék leszokni a cigarettàról és a zsebében több marad. Illetve 40 évesen nem tetszik majd szívinfarktust kapni. Ha nem tetszik leszokni,akkor lehet menni a tüdőgondozóba. Vagy szeretné még làtni az unokàit?
2019. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 A kérdező kommentje:

#36 Maga tetszik nagyon csökönyösnek lenni és meglepő módon úgy néz ki jósnak is tetszik lenni.. Majd én eldöntöm, hogy leszokok-e vagy sem, rendben? Nem kell hozzá senki segítsége, sőt utasítása sem, meglepő módon..

Ja, mert egyébként minden 40 éves dohányos ugye szívinfarktust kap meg az összes tüdőgondozóba jár.....:D:D:D

Meg valószínűleg azért halt meg 2 közeli barátunk is tüdőrákban, mert életükben egy szál cigit nem szívtak el..

Arról meg, hogy mennyi marad a zsebünkben, magának csak ne fájjon a feje, marad így is bőven, de azért köszönjük az aggódást. :)

Unokánk pedig nincs és nem is lesz, de ennek aztán végképp nem értem mi köze a kérdéshez!!

2019. okt. 21. 14:35
 38/81 anonim ***** válasza:
29%

"Meg valószínűleg azért halt meg 2 közeli barátunk is tüdőrákban, mert életükben egy szál cigit nem szívtak el.."


Létezik passziv dohányzás is. És itt bukik a kajaszagos példád, neked semmi bajod nem lesz a vasárnapi ebédtől; a nemdohányzó szomszédnak viszont károsítod az egészségét.

2019. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
24%

"igazad van, dohányozzál nyugodtan, ne legyél tekintettel senkire": 100% "tekintettel kell egymásra lenni dohányozz csukott ablaknál vagy tegyél valamit hogy ne zavarja a másikat": 0%

Érzelmi alapú lepontozás, a válasz hiába hasznos, csak 0% és csak 100% lehet, tertium non datur, fekete-fehér látásmód.

2019. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 A kérdező kommentje:

Jaj hogy én mennyire imádom ezt az ismeretlenül okoskodást, mikor az ég világon semmit nem tudnak az adott illetőről és arról, hogy pontosan mi is történt vele, csak hogy tüdőrákja volt, de amikor hozzáteszem, hogy de egyébként nem cigizett soha, akkor egyből jön a "Jaj, mert akkor biztos a passzív dohányzás miatt halt meg..."

Nem képzeld el, nem emiatt halt meg, mint ahogy nagyon ritka az hogy valaki passzív dohányzás miatt meghal. Elég csak végiggondolni azt, hogy sokan az egész életüket végigbagózák napi 3 dobozt elszívva és mégsem halnak meg tüdőrákban, de majd biztos attól fogsz meghalni, mert néha beszívsz egy kis cigifüstöt, amiből amúgy naponta sokkal több és sokkal szenyezőbbet nyelsz be az utcán jarkalva a kocsiknak és gyáraknak köszönhetően. Szóval inkáb emiatt nyivákoljatok, ne amiatt hogy a szomszéd a tulajdon lakásában rágyújt, amihez egyébként minden joga megvan és amivel a világon semmilyen törvényt nem szeg meg..

Nem azzal a feltett szándékkal cigizem, hogy a szomszéd ablakán át bemenjen a füst, de ugyanilyen erővel akkor csukja be az ablakot és probléma megoldva... :) Nem engem zavar a dolog, hanem őt, hát akkor ne nyissa ki az ablakot. Ja vagy az csak tőlünk várható el, hogy csukva legyen az ablakunk, ugye?!

Úgy mellékesen pedig ne te döntsd már el, hogy SZÁMUNKRA mi az ami nem zavaró és mi nem, meg hogy mitől lesz "bajunk" vagy mitől nem! Ugyanis számunkra igen is zavaró az a büdös kajaszag, ami beömlik ugyanúgy a mi lakásunkba is, mikor nyitva van az ablakunk! Meg ami hömpölyög az egész folyosón, mert neki is az az első, hogy főzeskor kinyitogatja az ablakot. De mint mondtam ebbe nekünk sincs jogunk beleszólni. És igenis az, hogy a kölkei neveletlenek és 0-24-ben a vinnyogásukat, dörömbölésüket és a hisztjüket kell hallgatni, az igen is irritáló tud lenni, nem mellesleg egy idő után baromi idegesítő, hogy hiába hallgatnád pl a tévét, nem hallod, mert a szomszéd kölök üvölt megállás nélkül, mint akit éppen nyúznak vagy épp a kutya ugat, amin felidegesíted magad, ami miatt pedig stresszes és feszült leszel és ez igen is kihat az ember egészségere is és a közérzetére is, úgyhogy hagyjuk már azt, hogy csak az lehet zavaró ha valaki cigizik a lakásában...

De meglepő módon azon egyik nagy cigiellenes sem akad fenn, hogy a szomszéd egy alpári tahó stílusával megáldva próbál parancsolgatni, mikor átjön es azon sem, hogy lett szólva neki pl a kutyája miatt, ahol még ő kérte ki magának a dolgot és racsukta a szomszédra az ajtót. Mert neki ugye nem kell alkalmazkodnia senkihez, hisz ő nem cigizik....


És egyébként világosan leírtam, hogy csukott ablaknál is kimegy a füst, továbbá a szellőzés is tök jól meg van oldva.. Halottnak a csók, tehát azonkívül hogy sétáljunk minden egyes alkalommal akár több száz métert, télen a mínuszban plusz esetleg a szakadó hóban, csak hogy nehogy zavarja őfelségét vagy bármi mást a füst, mi egyéb mindkettő fél számára elfogadható opciót tudtatok mondani? Semmit. És miután ilyen tahó volt, miért is kéne még nekem mennem kompromisszumot kötni?! Mikor ő arra nem képes, hogy megnevelje a kölykeit vagy kordában tartsa a kutyáját..

2019. okt. 21. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!