Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
10%

Engem is az zavar, hogy ha kinyitom az ablakot, csukhatom is be, mert a friss levegő helyett cigarettafüst ömlik be... Nyáron egyész nap a hatalmas nagy meleg miatt nem volt érdemes ablakot nyitni, végre-végre alig vártam, hogy este kinyithassam, erre cigifüst... Az ablaktól nem messze állnak és dohányoznak. Ahelyett, hogy elmennének parkba, ahol nincsenek ablakok, megállnak más ablakától 1-2 méterre és ott dohányoznak.

Ti is elsétálhattok a közelben bárhova, nem árt a mozgás. Régebben én is dohányoztam, de másokra mindig figyeltem, egy önmagát károsító ember legyen toleráns, hogy másokat ne mérgezzen a füstjével.

A kipufogógázos hasonlat rossz hasonlat, mert azt sajnos nem tudja elhárítani, de a dohányzás ellen lehet tenni, a dohányzó sétáljon el (úgyis egészséges sétálni) oda, ahol x méter sugarú körben legalább nem zavar másokat ezzel.

2019. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
25%

"vagy nyitott ablaknál"


Be kell csukni az ablakot, a néninek és a többi lakónak jobb lesz, nektek meg úgy is mindegy már.

2019. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
16%

A másik fél egyébként mégis hogyan alkalmazkodjon, nem tudja áthelyezni ablakát, hogy elkerülje a dohányfüstöt szóval amit előzőleg leírtam, azt kellene tenni.

A világ egy szebb és jobb hely lenne, ha nem mindenki zsigerből önös érdekeit keresné, hanem kompromisszumot kötve, a másik véleményét is elfogadva cselekedne. Több lenne az empátia, a megértés, egymás segítése.

2019. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
90%

11-es


Te sem gondolhatod komolyan ezt. Sétáljon el valahova dohányozni? Egész nap dolgozik, nem füstöl egész nap.

Én nem dohányzom, de az alattam lakó és a szomszédom is az erkélyén cigizik. Már megszoktam az időbeosztásukat, így olyankor szellőztetek, amikor (majdnem) biztos, hogy nincsenek otthon.

2019. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
35%
Érdekes hogy egy dohányos nem akarja hogy büdös legyen a lakása, ezért bebüdösíti más lakását. Gratulálok.
2019. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látszik minden társasházban akad egy ilyen.Ne is foglakozz vele,én már csak nevetni tudok rajta.
2019. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
11%
Értem akkor ne sétáljon, dohányozzon csukott ablaknál akkor. Levegőt venni kötelező, szellőztetni a másik félnek egészséges, dohányozni, valakinek szisztematikusan önmagát mérgezni, kátránnyal megtölteni tüdejét és számos betegséget okozó faktornak kitenni nem kötelező.
2019. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
18%
Valamint az is "nagyszerű" szokás panelházakban, hogy akár a tizedikről is az izzó csikket kidobják az ablakon, kihez esik be, nem érdekes, száradó ruhák vannak, ablakon kihamuznak, szél befujja a ruhákra és ha az ember szólni merészel akkor "nekem jogom van dohányozni ne korlátozzák a jogaimat" mentalitás van.
2019. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
11%
Időbeosztást megszokni nem lehet, mert minden este órákig tartó traccsparti keretében dohányoznak, vagy ha éppen mégsem, akkor ablak kinyitása után biztos megjelenik valaki magányosan és rágyújt az ablak alatt.
2019. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
3%
Régen amikor egy helyiségben nemcsak egy ember dohányzott, ablak kinyitása után ömlött ki a füst és az egész környéken érezhető volt, teljesen jogosan szóltak, hogy ez legyen befejezve.
2019. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!