Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem mondta, hogy ő nem volt tahó, de mivel a kérdésben a bagózásról van szó, ezért most a bagózásról beszélgetünk. Tegyél fel egy kérdést az állatok kategóriában, hogy mit tegyél, ha vonyít a szomszéd kutyája, rengeteg jó tanácsot fogsz kapni, hogy hogyan és hol jelentsd fel, hogy kussban legyen végre. De az egy másik kérdéskör, és az, hogy a másik szomszéd bunkó, téged még nem jogosít fel arra, hogy magasról leszard a közösségi együttélés szabályait.
2019. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
46%

A közösségi együttélés szabályainak semmi köze ahhoz, hogy valaki milyen körülmények között dohányzik a saját lakásában.

Ellenben az üvöltő purgyék meg a vonyító dög az sérti a szabályait.

2019. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 A kérdező kommentje:

A közösségi együttélés szabályait?? :DD Ohh mármint azt, amit a kedves szomszéd folyamatosan felrúg? :) A házirendben pl világosan le van írva, hogy este 8 után nem lehet sem mosni, sem porszívózni, sem egyéb hangos tevékenységet végezni, amit erősen megszeg az ősmami azzal, amikor néha este fel10kor megy a szecskavágója, amitől berezonal az egész emelet. De most figyelj: az állandóan vonyító, ugató kutyájával is sorozatban megszeg, meg azzal is hogy este 10 után sem képes féken tartani a kölyköket.

Azonban az együttélés semelyik szabálya NEM korlátozza (mint ahogy azt nem is teszi) és nem terjed ki arra, hogy dohányozhatok-e a saját ingatlanomban!!

2019. okt. 21. 21:23
 44/81 anonim ***** válasza:
0%
Te ne bagózz más orra alá, ő meg nevelje meg a kölykeit. Máris lehet békésen együttélni.
2019. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
58%

Amikor dohányos voltam, igenis, felöltöztem két óránként - ha -10 fok volt akkor is - és elsétáltam, mivel levegőt venni kötelezően kell, de dohányozni nem. Ezért nem szerettem volna senkit arra kényszeríteni, hogy belélegezze a füstöt.

Zárt lakásban pedig majd elég nehéz lesz kifesteni, a besárgult falak miatt, nagyon nehéz lemosni, letisztítani, bár ez már a tulaj gondja meg azé aki dohányos után megveszi a lakást.

2019. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
7%
Régen dolgoztam valahol, emeletes panelházban volt az iroda. Amikor többen rágyújtottak, ablakot nyitottak, huzatot csináltak, ömlött ki a füst. Lakók sokszor panaszkodtak: "dől a füst, elviselhetetlen". Én is dohányoztam akkoriban, mondtam nekik: "sajnálom hogy ez a helyzet, elnézést kérek". Mire: "maga ne kérjen elnézést, mert maga mindig lemegy dohányozni és kultúráltan oldja meg, hogy másokat ne zavarjon vele".
2019. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 A kérdező kommentje:

"Te ne bagózz más orra alá"


Nem más orra alá bagózom, hanem a SAJÁT ingatlanomban gyújtok rá!! Ne keverjük a szezont a fazonnal.


"ő meg nevelje meg a kölykeit"


Igen, az remek lenne, de nem tudom feltűnt-e már, hogy kb 5x leírtam, hogy ő maga az ég világon semmilyen formában nem hajlandó se a kölykeit, se a kutyáját kordában tartani.. Amivel nem mellesleg ő az, aki megszegi folyamatosan a házirendet meg a közösségi együttélés szabályait. Eddig még mi voltunk a toleránsak, ez az incidens után viszont nem leszek többet én sem elnéző. Ma pl bemegyünk a párommal, illetve még másik 2 szomszéddal a közös képviselőhöz és jelezzük, hogy a kedves szomszéd rendszeresen megszegi a házirend több pontját is, szóval lesz szíves és felhívni erre a figyelmét. Ugyanis az, hogy átkopogtatsz és normálisan megkéred, nem működik, mert ő nehogy már bárkihez is alkalmazkodjon.


Mi a világon semmiféle szabályt/törvényt, sem semmi mást nem szegünk meg azzal, hogy az otthonunkban rágyújtunk, ellenben a szomszéd a folyamatos kutya vonyítással, meg azzal hogy este 11-kor még ordibálnak a kölkök stb.


"Amikor dohányos voltam, igenis, felöltöztem két óránként - ha -10 fok volt akkor is - és elsétáltam"


Kedves egészségedre, én viszont nem fogok. :)

Szeretnél még egy kicsit egyébként mártírkondi, fényezni magad vagy befejezted? Csak, mert egy döglött hangyányit sem izgat, hogy TE hova sétáltál el meg hova nem.

2019. okt. 22. 12:43
 48/81 anonim ***** válasza:
46%

De hogy jön bárki is ahhoz, hogy megmondja a másiknak, hogy a LAKÁSÁBAN mit csináljon és mit ne??! Pofám leszakad. 80%-os te sétálgassál a mínuszokban akkor, a te bajod, de nehogy már mástól elvárd ugyanezt. Minek kéne a fagyban cigiznie a kérdezőnek, ha ott a tulajdon otthona?

Amúgy meg inkább a levegő szennyezettségén nyekeregjetek, mert az sokkalta károsabb, mint a cigi füst. Érdekes azért mégsem kampányol senki, hogy tiltsuk meg az autóhasználatot és mindenhova menjünk gyalog/biciklivel.....

2019. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
6%

"Nem más orra alá bagózom, hanem a SAJÁT ingatlanomban gyújtok rá!! Ne keverjük a szezont a fazonnal."

Azt írod, mellettetek van az ablaka, nem? Akkor igenis az orra alá bagózol. Okádék suttyó szokás, örülök, hogy már nem lakok panelban.


"ő maga az ég világon semmilyen formában nem hajlandó se a kölykeit, se a kutyáját kordában tartani.."

Ez is suttyó szokás, és elég szomorú.


Nem értem, miért olyan nehéz belátni, hogy MINDKETTEN alkalmatlanok vagytok normális együttélésre.

2019. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
0%

#48

"Érdekes azért mégsem kampányol senki, hogy tiltsuk meg az autóhasználatot és mindenhova menjünk gyalog/biciklivel....."

Te valami kő alatt élsz? :D

Ne mondd már, hogy nem találkoztál még ilyen kampánnyal, kb 20 éve biztos, hogy nyomatják ezerrel ezt a témát....

2019. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!