Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
93%
Mellesleg a lépcsőház nem azonos kategória a lakással. Az közös használatú helyiség, tilos a dohányzás. A lakás MAGÁNTULAJDON, sem a dohányzást nem tilthatod meg, sem a nyitott ablaknál történő dohányzást. Törődj bele.
2019. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 A kérdező kommentje:

"De meg lehet mondani a másiknak, mit csináljon a saját lakásában."


Álmodban maximum... Ha a fejed tetejére állsz sem mondhatod meg, hogy rágyújthatok-e a saját TULAJDONOMBAN! És ha meggebedsz sem tudsz ez ellen semmit tenni! Ha rá akarok gyújtani, rá is fogok, nyitott ablaknál, erkélyen, totál mindegy, ugyanis az ÉN lakásomhoz neked semmi közöd.


De akkor nosza, ha annyira zavar a füst, akkor fogd be az orrod, csukd be az ablakod vagy mondok jobbat: költözzél el oda, ahol a kutya nem fog zavarni, valahova tanyára a világ végére és máris nincs ilyen probléma. Nem is értem mi jogon gondolod továbbá, hogy megszabd bárkinek is, hogy a tulajdon ablakát kinyithatja-e avagy sem, mindenesetre baromi vicces vagy..:D


"Ha valóban a saját lakásodban akarsz cigizni, akkor ablak becsuk, szellőző letakar, és mehet a cigizés ezerrel."


Felvilágosítalak, mert látom nem sikerült egészen idáig felfogni: amint kinyitom az ajtómat és átlépek a küszöbön a LAKÁSOMBAN vagyok, ahol akkor gyújtok rá, amikor akarok. Igen jól látod, mindenféle egyéb további intézkedés nélkül. Téged zavar a füst, miért nekem kéne becsukni az ablakomat?! Vagy miért ne használhatnam a tulajdon erkélyemet? Többet képzelsz magadról és a jogaidról, mint kéne.

Remélem neked sem okozna problémát és nem kérnéd ki magadnak, ha közölném, hogy ne főzzél ugyanis az egész folyosón áll a bűz, pont mint ahogyan a lakásomba is és mivel ez engem ugye idegesít, így megszabom neked, hogy nem főzhetsz. Vagy ha szólnék, hogy tegyél hangtompítót a kölködre.. Meg gondolom egyik nagy bagóellenesnek sincs és soha nem is volt autója és nem szennyezi ám a környezetet, sem több millió másik ember egészségét....



"Most mehet a nyávogás, hogy "de az erkély is az enyém, oá, oá", ez igaz. De ugyanígy a lépcsőházon is osztozol a szomszédaiddal"


Öööö ne haragudj, de ebben hol a logika és az összefüggés?! Te magad is leírtad, hogy az erkély az enyém, akkor miről beszélünk?! Azért, mert a lépcsőház teljesen értelemszerűen közös, hirtelen már az erkélyem is az lesz?:D Ez aztán a logika. A lépcsőház - az erkélyemmel és a lakasommal ellentétben - valóban KÖZÖS, ott nem lehet cigizni és természetesen nem is cigizek. Én betartom a házirendben szereplő szabályokat, nem hangoskodom késő este, nem dübörgök, nem vonyit a kutyám stb stb. A szomszéd ezekből egyiket sem mondhatja el magáról, mégis neki vannak másokkal szemben elvárásai.



"Engem nem zavar a zaj, a zene, a kajaszag, de a cigit nem tűröm."


Hát ez bizony a te bajod, attól még ha a szomszédod nem így gondolja és cigizni akar, akkor bizony ezt minden további nélkül megteheti, te pedig azonkívül hogy becsukod az ablakot, más egyebet nem tehetsz, ez van, fogadd el.


Engem viszont zavar a büdös kajaszag meg a neveletlen kölkök vinnyogása és a kutya vonyítása is, ez meg az én bajomm. Annyi kivételével, hogy mivel a szomszéd több szabályt is rendszeresen megszeg, így szóltunk a közös képviselőnek, aki egyébként közölte, hogy a töke kivan a nővel, mert már a sokadik panasz fut be rá. Azt hitte eddig csak el van túlozva és sajnos nem is vette túl komolyan, de mivel már tényleg a többedik panasz, így el fog beszélgetni vele és a várható szankciókról is tájékoztatja. :)

Nem is értem ezt miért nem léptük meg előbb..

2019. okt. 22. 21:18
 63/81 anonim ***** válasza:
82%
#64 ha már okoskodni akarsz, legyél egy kicsit körültekintőbb! A társasházi állattartás szabályozva van! Önkormányzati rendeletek meg házirendek szabják meg, lakásonként hány kutya és macska tartható. De a dohányzásról nincs törvény, szóval ezt most benézted. Okostojás.
2019. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
19%

A házastársi kacatgyűjtés, rothadó ételmaradék és egyebek felhalmozása nincs szabályozva, az is létszükséglete egyeseknek mert ők azt megtehetik, saját ingatlanukban vannak és őket márpedig nem lehet korlátozni. Szükségletük.

Egyébként ha kérdezővel együtt dohányzásról leszoknátok és nem a lepontozásba, mások ócsárlásába fektetnétek az energiát, önmagatok is jobban járnátok és nem kellene a friss levegőtől megfosztva, betegen, köhögősen, gyenge immunrendszerrel, füstösen, büdösen, sárga fogakkal élni.

2019. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy továbbra is borzalmas az, hogy a millió autó, busz - amit ti is ugyanúgy használtok/használtatok - mennyi ember egészségét szennyezi, ráadásul sokkalta jobban, mint a cigifüst. Csak érdekes ezen nem nyekeg senki, legalábbis én még nem láttam olyan kérdést/panaszt, hogy a szomszédnak autója van, ami engem zavar, mert hát károsítja az egészségemet, tehát jogomban van ráparancsolni, hogy adja el… Mert a ti logikátok szerint tehát akkor senkinek nincs joga semmit olyat csinálnia a saját lakásában, ami a kedves szomszédod zavarja. Világos.


Tehát mindenkinek joga van belepofáznia és korlátoznia a másikat a lakásának használatában. Én is rászólhatok ezek szerint akkor őfelségére, hogy a kutyáját adja menhelybe, a kölköket intézetbe, ha nem képes nevelni, továbbá ne főzzön többé, mert idegesít a bűz és lehetőleg ne mosson későn, mert azontúl hogy házirendbe ütközik, hangos is. Pont láttam itt előbb egy kérdést, hogy valakit az zavar, hogy a felette lakó porszívózik. Na te hát, akkor ő is mehet verni a tam-tamot, hogy ne lehessen porszívózni, ugye? :D:D Valamint én is odadobhatnám félvállról, hogy jó hát ha ennyire autózni akar valaki, akkor oldja meg úgy, hogy az másokat ne zavarjon és mások egészségét ne károsítsa. Viccesek vagytok mindenesetre.


Ez egy társasház, ahol alkalmazkodni kell a többiekhez (és nem csak elvárni kell, hogy hozzám alkalmazkodjanak), akinek ez nem megy, annak nem kötelező társasházba költöznie! Mi továbbra is MINDEN házirendben szereplő előírást betartunk, továbbá semmilyen törvényt nem szegünk azzal, hogy rámerészelünk gyújtani a saját otthonunkban. Alkalmazkodunk minden szomszédhoz azzal, hogy pl nem porszívozunk pl éjfélkor, nem bömböltetem a zenét 10 után meg nem mosok hajnal 4-kor pl. Ellenben a szomszéd a házirendet folyamatosan megszegi és ő sem képes sem kompromisszumra, sem valamiféle együttműködésre, sőt tovább megyek, még a kulturált emberi hangnem megütésére sem!


A cigizés már kb mindenhonnan ki van tiltva és meg van szabva, hogy mitől hány méterre lehet cigizni, de sokan azon is nyekegnek, hogy az utcán való dohányzás is zavarja őket. Akkor kérdem én: hol a fenébe gyújthatok rá, hogy az mindenkinek megfeleljen?! Vagy az utcán is toporzékoltok, ha valaki rá mer gyújtani? Menjetek akkor ennyi erővel minden dohányost feljelenteni, mert bizony bárhol gyújt rá az illető, a füstöt rajta kívül biztos más is megérzi. De ez attól még továbbra is irreális elvárás. Azt nem fogjátok fel, hogy a kompromisszum nem abból áll, hogy átmegyek és bunkón követelőzöm. Világosan elmondtam, hogy ha normálisan állt volna a dologhoz és nem parancsolgatni akar, én is normálisan álltam volna hozzá.


Továbbá összehasonlítani azt, hogy valaki terhesen cigizik vagy a gyerekével egy szobában azzal, hogy a szomszéd ablakától, ami az enyémtől legalább 3 méterre van, átjön némi füst, baromi nagy észre vall :D Anyudnál panaszkodj amiatt, hogy eü problémáid lett, ezt nem máson kell leverni.


De tehát akkor, ha én megbetegszem attól, hogy szívom be nap, mint nap a rengeteg kocsi büdös kipufogóját meg a gyárak füstjét, akkor jogosan akarom bezáratni az összes gyárat és betiltatni az összes kocsit, ugye?:) Vagy, aki asztmás rohamot kap emiatt vagy pl attól, hogy a szomszéd vidéken minden szart eléget a kályhában télen fűtés gyanánt és korom fekete füst ömlik ki a kéményéből? Mehet neki pattogni, hogy azonnal hagyja abba és csak ezt meg azt égesse el a kályhában, ha meg nem tud fát venni és csak azzal fűteni, akkor fagyjon halálra? Ja és a kedvencem: mikor a szomszéd kertjében van 2-3 malac vagy ló vagy nyúl, ami csak úgy ontja magából a fincsi szagokat és amiatt nem lehet szellőztetni, mert megfulladsz a trágya szagtól? Ott is szaladsz siránkozni, hogy vágják le inkább, mert téged zavar? Mindenért lehetne verni az asztalt, de aki ilyen szinten semmiben nem tud semmihez és senkihez alkalmazkodni, az oldja meg a lakhatását úgy, hogy az neki megfeleljen, pl költözzön a pusztára és kerítse körbe magát 3 méteres fallal, ahol se cigifüst, se hangos szomszéd, se autók, se semmi szennyező és káros dolog nincs!

2019. okt. 24. 11:01
 66/81 A kérdező kommentje:
Miért kéne egyébként leszoknom, ha én nem akarok és nekem megfelel így? Azért, hogy neked meg a hozzád hasonló kötözködőknek megfeleljen? Ha leszokok azt csak magam miatt tenném, nem másért. Ez az egyik, a másik hogy itt senki nem mocskolódott, szimplán kiállok az igazamért és nem hagyom, hogy más jogtalanul akarjon a lakásom használatában korlátozni. De innen is látszik mennyire buták vagytok, mert egyből feltételezitek, hogy aki cigizik, az 100% hogy köhögni fog, gyenge az immunrendszere, aárga a foga, büdös a szája stb….:D Tudod hány olyan 0 immunrendszerrel rendelkező ember van, aki soha nem cigizett mégis havonta beteg?! Jaaa de tudom, ő is a passzív dohányzástól beteg, mert aki ugye cigizik az tüdőrákban, köhögve, sárga fogakkal meghal, aki meg nem cigizik és mégis beteg, az meg szintén a cigi miatt van, méghozzá a füsttől.. :D Baromi logikus, tehát minden a cigi hibája, logikus, emberek mástól nem is lehetnek betegek, sem gyenge immunrendszerük, mástól nem köhöghetnek, más nem károsíthatja az egészségüket stb. Ha nem azon lovagolnátok, amihez semmi köztök (mint pl hogy ki hol cigizik), akkor már rég le lett volna zárva a téma, ugyanis a legkevésbé sem érdekelt, hogy ki szerint gyújthatunk rá a lakásunkban és ki szerint nem, de csak pörögtök rajta oldalak óta, mintha bármit is elérnétek vele.:D
2019. okt. 24. 11:14
 67/81 anonim ***** válasza:
17%

Kis csecsemőt meg lehet kímélni a dohányfüsttől az autót párhuzamba hozni ezzel nem kellene.

Látom azért is le lett pontozva a válaszadó mert azt meg merte említeni, hogy nála egészségügyi gondokat okozott szülei lakásban való dohányzása.

Hozd elő az autókat meg buszokat meg hogy azt olvastad: régen békepipáztak az indiánok és huhú az is már milyen szennyező volt biztosan... Klasszikus elhárító mechanizmus... "nyugodtan lehetek környezetkárosító hiszen mások még amúgyabbúl viselkednek" stb...

2019. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, nem tudod elengedni az autókat? :D


1. Nekem nincs autóm, sajnos nem tudok mit kezdeni azzal, hogy másoknak van. Egyébként szívesen szigorítanék rajta, hogy ki hol mikor használhat autót.

2. Az autónak van HASZNA, logikusan levezethető, hogy MIÉRT van használatban. A bagóra nincs értelmes indok.


"Csak érdekes ezen nem nyekeg senki"

Akkor bújj ki a barlangból, csomóan "nyekegnek" az autók miatt. Jóreggelt.


"tehát akkor senkinek nincs joga semmit olyat csinálnia a saját lakásában, ami a kedves szomszédod zavarja"

Nagyságrendileg ez lenne a cél, nem? Azért szerintem az lenne a normális, ha mindenki békében élhetne anélkül, hogy a szomszéd miatt szenved. Fura, hogy mások szerint tök oké úgy élni, hogy egymás idegeire megyünk....


"Én is rászólhatok ezek szerint akkor őfelségére, hogy a kutyáját adja menhelybe, a kölköket intézetbe, ha nem képes nevelni, továbbá ne főzzön többé, mert idegesít a bűz és lehetőleg ne mosson későn, mert azontúl hogy házirendbe ütközik, hangos is."

Ami ezek közül a házirendbe ütközik, amiatt szólj, igen. Vagy mit vársz, mi szóljunk helyetted?


"Valamint én is odadobhatnám félvállról, hogy jó hát ha ennyire autózni akar valaki, akkor oldja meg úgy, hogy az másokat ne zavarjon és mások egészségét ne károsítsa."

Abszolút támogatnám a kezdeményezésed.


"Ez egy társasház, ahol alkalmazkodni kell a többiekhez (és nem csak elvárni kell, hogy hozzám alkalmazkodjanak)"

Egyetértek, de ezt már többször leírtad, nem értem, hogy akkor te miért nem alkalmazkodsz?


"semmilyen törvényt nem szegünk azzal, hogy rámerészelünk gyújtani a saját otthonunkban"

Hát ja, ez elég szomorú, hogy egyelőre nem vonatkozik erre törvényi szabályozás.


"A cigizés már kb mindenhonnan ki van tiltva és meg van szabva, hogy mitől hány méterre lehet cigizni"

És? Egyrészt teljesen jogos, másrészt úgyis tojnak rá sokan, MINDEN NAP át kell verekednem magam a füstfelhőn aluljárókban, állomásperonon, stb.


"Akkor kérdem én: hol a fenébe gyújthatok rá, hogy az mindenkinek megfeleljen?"

Ott, ahol csak téged ér a füst (vagy olyanokat, akik önként vállalják, hogy rájuk is szálljon).

Nem egyértelmű?


"Vagy az utcán is toporzékoltok, ha valaki rá mer gyújtani?"

Nem toporzékolok, de olyan már volt, hogy elhánytam magam (nem, nem szóvirág, hanem szó szerint). Érdekes, én vigyáztam, hogy ne menjen rá a cumó a bagósra, ellentétben azzal, hogy ő figyelt-e hogy rám jön a füstje.


"ez attól még továbbra is irreális elvárás"

Miért irreális elvárás az, hogy ne csesszük el egymás testi épségét hobbiból?


"összehasonlítani azt, hogy valaki terhesen cigizik vagy a gyerekével egy szobában azzal, hogy a szomszéd ablakától, ami az enyémtől legalább 3 méterre van, átjön némi füst, baromi nagy észre vall"

Hol hasonlítottam össze? Arra reagáltam, hogy sok bagós szerint "nem is káros". Ezt írtam is. Végigolvastad egyáltalán? Ez alapján nem hiszem....

Másrészt a szomszédodnak is a gyerekére megy.


"vagy pl attól, hogy a szomszéd vidéken minden szart eléget a kályhában télen fűtés gyanánt és korom fekete füst ömlik ki a kéményéből"

Itt mi is a kérdés tulajdonképpen? Mindenesetre maximálisan támogatnám, hogy az ilyen műanyagtüzelő agyhalottakat büntessék meg.


"mikor a szomszéd kertjében van 2-3 malac vagy ló vagy nyúl, ami csak úgy ontja magából a fincsi szagokat és amiatt nem lehet szellőztetni, mert megfulladsz a trágya szagtól? Ott is szaladsz siránkozni, hogy vágják le inkább, mert téged zavar?"

Vicces, mert a szomszéd településen pont nem olyan rég tervezték, hogy keményen megadóztatják a lótartást a szagok miatt. :D

Egyébként el tudok képzelni megfelelő szabályozásokat erre.


"aki ilyen szinten semmiben nem tud semmihez és senkihez alkalmazkodni, az oldja meg a lakhatását úgy, hogy az neki megfeleljen, pl költözzön a pusztára"

Már megoldottam, mint vagy tízszer leírtam már ezelőtt, de ettől függetlenül a te és néhány válaszoló hozzáállása felháborító, hogy másoknak nincs joguk az egészségükhöz, mert #lol.


"Baromi logikus, tehát minden a cigi hibája, logikus, emberek mástól nem is lehetnek betegek, sem gyenge immunrendszerük, mástól nem köhöghetnek, más nem károsíthatja az egészségüket stb"

Ilyet ki írt? :D

Az ellenkező vélemény túltolása, kisarkítása, mindenre való általánosítása engem a hisztiző kamaszokra emlékeztet, legyél felnőttebb!


Végül még egy kis infó: elárulom, MINDEN dohányosnak büdös a szája. A sárga fog, stb nem feltétlenül jellemző, de a szájszag mindig megvan. Attól még, hogy te nem érzed...

2019. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
20%

" autó, busz - amit ti is ugyanúgy használtok/használtatok - mennyi ember egészségét szennyezi, ráadásul sokkalta jobban, mint a cigifüst. "


Attól nem lesz elviselhetetlenül büdös a lakásomba. A cigitől meg igen.

2019. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
74%

Az én lakásomban elviselhetetlenül büdös van az autóktól. Érdekes, mégsem akarom megtiltani az autósoknak, hogy itt parkoljanak.

Bár a kifacsart logikátok szerint megkövetelhetném tőlük, hogy tolják el az utca végéig, és csak ott indítsák be a motort, mert onnan már nem zavar engem.

2019. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!