Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csak nekünk kell (ene)...

Miért csak nekünk kell (ene) alkalmazkodni a szomszéd (ok) hoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délután átcsengetett a szomszéd nő és felháborodottan valamint meglehetősen b*unkó stílusban el kezdett puffogni, hogy őt baromira idegesíti a cigifüst, mert szellőztetett volna és beszállt hozzáés különben is neki gyerekei vannak és mit képzelünk mi magunkról.

Nos mi vagy az ez erkélyen szoktunk cigizni vagy nyitott ablaknál, kb 2 óránként 1-2x, hamusba hamuzunk, nem dobáljuk el a csikket, semmi ilyesmi. Sőt párom még ritkábban gyújt rá, mint én. Na hát a hölgy stílusától kinyílt a bicska a zsebembe és én is megmondtam, hogy egyrészt a saját lakásomban nem fogja nekem sem ő, sem senki más megszabni, hogy mit csinálhatok (persze ésszerű kereteken belül), másrészt minket is baromira irritál a 2 kölke vinnyogása, ordibálása, neveletlensége, ami kb 0-24-ben hallható. A kutyájuk vonyítása is igen idegborzoló tud lenni, továbbá speciel minket is zavar a kajának a bűze, mikor én nem is tudom milyen orrfacsaró szagú ételnek áll neki délelőtt 10-kor és megtelíti a lakásunkat csukott ablaknál is!! a büdös kajaszaggal. Sőt, ha valaki főz amúgy az egész folyosón érezni, egyszerűen ezt nem lehet kiküszöbölni. Verhetném én is sok mindenért az asztalt, de egy társasházban sok ember él, nem fogsz tudni mindenkit a te elképzelésedre mintázni, ez van. Na mindegy, ezt mind el is mondtam a nőnek, majd megköszöntem a kis monológját és becsuktam az ajtót.

Most komolyan, miért kellene nekem ő hozzá alkalmazkodnom a saját lakásomban, mikor ő sem alkalmazkodik senki máshoz sem, mert hát mi az hogy és hát neki a gyerekei.... hát ők gyerekek, az a dolguk hogy kiabáljanak meg játszanak meg stb.

Most kiragasztotta a liftbe, hogy legyenek szívesek a dohányosok ne gyújtsanak rá az erkélyen meg az ablakot se nyissák ki, ha cigiznek....:D:D Alá is írtak többen, hogy jó vicc volt, levegőt még szabad venni vagy kell ahhoz is engedély?

Ez a nő amúgy állandóan a konfliktust keresi, másik oldali szomszédhoz azért csengetett egyszer be, mert hogy az ő miniszörnyei aludni akarnak, altatási idő van és ne csörömpöljön már. (??) Egyébként épp főzött és a botmixer volt az a nagy "csörömpölés". És nem 1xi eset volt, hogy emiatt átment.

Az ilyen emberrel azonkívül, hogy kiosztod, mi mást lehet csinálni? Mert simán kinézem a nőből, hogy legközelebb is jön csengetgetni és rinyálni, hisz mint mondtam a másik szomszédhoz is többször átment.

Mondjuk nekem nem esik nehezemre ignorálni, csak nem értem ez mire jó.


2019. okt. 21. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

"Azt írod, mellettetek van az ablaka, nem? "


Igen, és? Ha ennyire zavarja, akkor csukja be az ablakát, szereljen fel légfüggönyt, költözzön vidékre stb. De nehogy már mást akarjon korlátozni a lakása használatában! Nem engem zavar a füst, hanem ŐT! Egyébként a teraszon is cigizünk, mivel hogy az is a lakásunk része, akkor most a teraszomat sem használhatom, csak mert őt idegesíti a füst?! Ott az egész napja szellőztetni, oldja meg akkor.

Mi továbbra sem sértünk semmilyen szabályt, vele ellentétben.


De akkor ha jól értem én is rászólhatok meg rád is (ha van autód) meg mindenki másra is, hogy leszel szíves eladni, mert károsítod vele az egészségemet, ugye? :) Vagy ez nem oda-visszaműködik, csak addig terjed, míg neked kedvez vagy hogy van ez?

Tényleg érdekelne, hogy azért miért nem hőbörög senki, hogy az utcán lévő millió autó milyen szinten szennyezi a levegőt, amit MINDENKI belélegez...!!

2019. okt. 22. 13:15
 52/81 anonim ***** válasza:
4%

#51

Én ezt értem, de az ugye megvan, hogy jelenleg te is meg akarod mondani neki, hogy mit csináljon a lakásában, és hogy ezeket a remek ötleteket (pl vidékre költözés) ő is bedobhatná neked?

Amúgy nincs autóm, számomra alap, hogy nem teszem tönkre a saját magam és mások egészségét, és nem zavarok másokat. :)

De ezek szerint te se hallottál még autóellenes/autómentes kampányokról? :D

2019. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, mégis hol és miben akarom én őt korlátozni?! :D A hangos kölkei, a vonyító kutyája és a késő esti mosása az ténylegesen házirendet és szabályt sért! Ezt nem én akarom ráerőltetni, ez a szabály, amit be kell tartania MINDENKINEK! Igen nekem is, nem csak neki, de én nem is mosok, dörömbölők, hangoskodok késő este, velük ellentétben.

Tehát továbbra sem értem mire fel támaszt a másik irányába teljesen irreális elvárásokat az, aki saját maga a házirendet sem képes betartani. Ő nem tud alkalmazkodni a többi lakóhoz.


„… ő is bedobhatná neked?”


És neked megvan az, hogy a füst ŐT zavarja és nem minket? Mi köszönjük elvagyunk itt, ha neki viszont gondja van azzal, hogy másnak is jogában van használni a tulajdonát, akkor el lehet költözni ott, ahol nincs szomszéd! Én is vernyoghatnék, hogy engem pl zavar, hogy nyitott ablaknál főzi a pacalpörköltet, ami megtelíti bűzzel a lakásunkat seperc alatt és követelem, hogy tiltsuk be a büdös ételek főzését és mától csak salátát lehessen készíteni, de ez pont ugyanannyira irreális és nonszensz elvárás lenne, mint az hogy nem gyújthatok rá a lakásomban egy cigire…


Igen, baromi nagy a kocsiellenes összefogás, bár érdekes hogy mikor egy olyan kérdés a téma, hogy zavar a szomszéd cigifüstje, akkor a bagóellenes osztag ezerrel tud hőbörögni, hogy mit képzel magáról, máglyára vele, mert mi az hogy más egészségét „károsítja”, de azzal senki nem érvel, hogy brühühü szemét autósok, mert az ő kis s*eggük alatt is ott az autó és bizony sokan azzal közlekednek, szóval hagyjuk ezt…

2019. okt. 22. 14:02
 54/81 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem tudjátok abbahagyni az értelmetlen vergődést, de most komolyan? Itt nem a kérdező a szánalmas, max csak ti. Fogadjátok el, hogy a saját lakásában, a saját erkélyén mindenki AZT CSINÁL, AMIT AKAR! Persze a törvényi kereteken belül, ám de a világon semmilyen törvényt, szabályt, házirendet nem sért a lakásodban való cigizés, pont! Vinnyoghattok ezen még oldalakon át, ez változni akkor sem fog és kész. Ha téged zavar, akkor becsukod az ablakot. Mint ahogy a szomszédodat is zavarja a kölköd vernyogása, mégis sajnos sokszor kénytelen elviselni. Vagy mint itt is a vonyító kutya, ami viszont mint a kérdező is leírta, sérti a házirendet. Ahogy az is, ha valaki éjszaka mos.


„Alkalmazkodást vár el kérdező is de ő sem tud alkalmazkodni, őt is zavarják dolgok”


Igen zavarja az, hogy a szomszéd minden sz*arért át tud mindenkihez menni, ellenben a kölykeit és a kutyáját már nem tudja megnevelni, DE mégis elviseli és nem megy át b*unkón közölve, hogy azonnal hagyják abba, ahogy azt sem mondja, hogy adják be a kutyát menhelyre, csak mert őt zavarja!! Az, hogy ő magában elvárná, hogy a másik is tartsa be a házirendet egy dolog és más dolog olyat követelni, amihez semmi jogod. De mint a kérdező említette, az éjszakai zajongás szabálysértő, tehát jól teszik a többi lakóval, hogy szólnak a közös képviselőnek, ennyi. Tehát ne beszélj szövegértésről, mikor te magad sem vagy benne jó. Ugyanis az, hogy valami zavar és az, hogy a zavarásodnak hangot adva átmész és proli módon követelőzel és másokat a jogaikban korlátoznál, két külön dolog!


Itt egyetlen ember van, aki nem alkalmas arra, hogy emberek között éljen, és az a kérdező szomszédja!

2019. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
4%

Azt remélem minden cigikés tudja, hogy lehetséges ilyen miatt (mármint lakásban, erkélyen való bagózás miatt) eljárást indítani...? Lehet, hogy nem lesz gyors és egyszerű, de lehetséges.

:)

2019. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
4%
Most azt hiszitek, hogy ha lepontoztok, akkor nem lesz ilyenre lehetőség? :DDDD
2019. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
79%

És azt remélem te is tudod, hogy ilyen alapon ugyanúgy bármi ellen lehetne eljárásokat indítgatni és szenvedni, hivatalról-hivatalra, bíróságról-bíróságra járkálni, akinek erre van több éve, hát hajrá!:D

Csak jelzem, hogy az esélye, hogy megnyerjen egy ilyen agyament pert nagyon erősen a 0-hoz konvergál, ugyanis ez a magántulajdon nagyon magasfokú megsértése! Ami ellen a másik is indíthat eljárást csupán abból az okból kifolyólag, hogy korlátozzák a saját tulajdonának használatában. :)

Ja és tudnod kell bizonyítani (pl név szerint!), hogy pontosan ki és melyik szomszéd az, aki téged annyira zavar, amit elég nehéz, mert speciel egy általad lőtt fotóval a hátsódat is kitörölheted, ugyanis azt biza nem használhatod fel. Továbbá megnézném, hogy fotózod le azt, aki az ablaknál cigizik.

És akkor jön az, hogy ilyen alapon a kérdező is eljárást indíthat a vonyító kutya ellen, a sorozatos házirend sértése miatt, az éjszaki zajongás miatt stb. Sőőőt, tovább megyek, lehet verni a tam-tamot amiatt is, hogy a szomszéd büdöset főz és hányingered lesz a szagtól, tiltsák meg neki, hogy büdöset főzzön stb. :D Nonszensz, sokra nem fogsz vele menni.

A ciginél is nagyon max olyan ítélet születhet, hogy az ablakban állva ne cigizzen az illető (de mondom, erre lópikulányi esélyed sincs kb), a lakás többi részében ugyanúgy cigizhet, na már most innen következik, hogy azt, hogy a nappaliban rágyújtva kinyissa az ablakot, senki nem tilthatja meg. Vagy hogy a cigi után 2 perccel. Hoppá, máris semmit nem érsz azzal, hogyha az ablakban nem gyújt rá a delikvens, mert azzal azért nehezen mehetsz bíróságra, hogy a szomszéd ki merte nyitni az ablakát....:D

Arról már ne is beszéljünk, hogy sok sikert annak bebizonyításához, hogy a csúnya gonosz szomszéd valóban kinyitotta az ablakát míg cigizett vagy hogy mégis csak az ablakban állt a cigizés közben...

2019. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
68%
A lakásban való dohányzás miatt Magyarországon NEM LEHET eljárást indítani, mert az eljárásnak nincs törvényes alapja. Pont. Az erkélyen való dohányzás ugyanúgy nem tiltható, mert az erkély a lakás elválaszthatatlan része, és senkit sem korlátozhatsz a tulajdonában való rendeltetésszerű használatban, kedves "cigikés" pistike.
2019. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
0%

De meg lehet mondani a másiknak, mit csináljon a saját lakásában. Pl. a szemetet sem halmozhatja fel, hogy minden szomszédhoz átmenjenek a csótányok. A cigifüst ugyanolyan, mint a csótány: nem tudod kontrollálni, merre megy. Ha valóban a saját lakásodban akarsz cigizni, akkor ablak becsuk, szellőző letakar, és mehet a cigizés ezerrel.


Most mehet a nyávogás, hogy "de az erkély is az enyém, oá, oá", ez igaz. De ugyanígy a lépcsőházon is osztozol a szomszédaiddal, ott sem szívhatod a bűzrudat.


Engem nem zavar a zaj, a zene, a kajaszag, de a cigit nem tűröm. Aki gyilkolni akarja magát, az tényleg csak magát, esetleg a kedves családját károsítsa, engem ebből hagyjon ki.

2019. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
38%
Nem, nem szabhatod meg, hogyan dohányozzon a másik a saját lakásában. Ha ezerszer írod le ide, akkor sem.
2019. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!