Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan ne keseredjek el...

Hogyan ne keseredjek el minden éjjel itthon?

Figyelt kérdés

Amióta ebbe a panellakásba költöztem, kb 2 éve, minden éjjel sírógörcs jön rám. Minden éjjel öngyilkossági gondolatok öntik el a fejem. Minden éjjel sírok.

Az a baj, hogy egy nagyüzemi hentesüzlet felett lakok. 5-kor olyan hangzavar van, mint egy háborús övezet. Üvöltöznek mint a prolik, a földön húzzák a rekeszeket, a rekeszeket úgy csapkodják tiszta erőből, hogy a beton törik össze tőle. A teherautók beállnak az ablakom alá és onnan történik a fülsüketítő rakodás egész nap. Délután ugyanez, csak a rekeszeket bevágják izomerőből a teherautóba. Nem lehet aludni tőlük 5-től. Viszont én meg éjjeli bagoly vagyok, 2 előtt nem tudok elaludni, akármennyire erőlködöm is. Napi 3 óránál nem alszok évek óta többet éjszaka. Csak késő délután tudok még 2-3 órára visszafeküdni, hogy bepótoljam. Fáradt vagyok, de inkább lelkileg. Nem akarom a holnapot, nem akarom elfogadni. Megszeretnék szűnni létezni. Nem akarom a holnapi rakodást, üvöltözést.

Füldugó nem segít, a dübdüböt egyáltalán nem szűri, de amúgy semmit sem. Más megoldás pedig nincs, mert a költözés még évekig nem lehetséges nekem. Az ereim pattognak már, nem akarom hogy felkeljen a nap. Mit tudtok ajánalni, hogy elfogadjam a holnapot és "boldogabban keljek fel"?



2021. jún. 2. 00:30
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
94%
Csak a költözés marad. Nincs más megoldás.
2021. szept. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
Megkeresett a 24.hu. Cikkezni fognak róla és segítenek budapestre vinni az ügyet
2021. szept. 2. 09:43
 53/58 anonim ***** válasza:
60%

Na most nyugodtan pontozz le, mint ahogy a korábbi embereket is, akik normális tanácsot adtak. Ha most ez a problémád megoldódik, majd lesz másik. Én végig azt olvastam, hogy mindenre csak a kifogásokat keresed. Nem tudsz aludni, nem tudsz máskor aludni, nem tudsz normális időben aludni, nem tudsz elköltözni, nem jó a koliban sem, nem tudsz se álló, se ülő munkát végezni... Egyéb?

Informatikai egyetemre jársz, ne mondd már nekem, hogy mellette nem tudsz gyakornoki melót csinálni. Van ilyen ismerősöm aki a egyetem mellett a szakmájában is dolgozik.

A másik, vesekővel konkrétan azt állítod, hogy semmilyen melót nem tudsz elvégezni. Gyári meló nem jöhet szóba? Én gyárban dolgozom, és 12 órát végig ülök ott. Miért is nem jöhet neked szóba? Illetve szintén van veseköves kollégám, aki szintén érdekes módon tud gyárban dolgozni, pedig neki is nem egy köve van...

Te csak halmozod a problémákat, de semmit sem akarsz megoldani, mástól várod el, hogy a problémáid megszűnjenek. Normális orvoshoz sem jársz a veseköveddel, az életmódodon sem változtatsz miatta. A legostobább kifogás pedig az, hogy te éjjeli bagoly vagy, és nem tudsz hamarabb lefeküdni aludni. Mert nem is akarsz tenni érte, inkább csak nyávogsz mint egy tinipi**a.

2021. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%

50: Tiz ezer forint nagyságrendről van szó, ennyit a kaján megtudna sporolni egy honap alatt, és a problémái 90 százaléka megoldodna. Mondjuk egy Peltor X5A -val, biztos hogy nem hallaná az üvöltözést, és a dübörgés is annyira csökkenne, hogy már nem ébredne föl rá.

Esetleg füldugoval kombinálva, akár ágyúval is löhetnének mellette, arra sem ébredne föl.

2021. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
41%
54-es dehogynem, ez arra is felébredne, ha egy légy szarna az ágyára.
2021. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
79%

Olvasva 53-ast, 55-öst meg kell mondjam, nagyon furcsán látjátok az esetet. Mindig döbbenet számomra, hogy a zajongó, másokat zavaró zajongása válik totál jogossá egyesek szemében.

Szerintem, aki zajong, alkalmazkodjon, minimum ne ordibáljon, ha már zörögnek a rekeszei, amit csak tologatva tud bepakolni az üzletbe... Vagy emelje fel azokat a rekeszeket, hogy azzal se zavarja az ott lakókat. Ne csapdosson! Pl. Csukja be halkan az ajtót. Tegye az egész árufeltöltést halkan, amennyire csak lehet! Ez volna a normal hozzáállás, és ők ott a jogtalanul mások jogos nyugalmát zavarók. Nehogy már mindig az alkalmazkodjon mindig, aki normal szeretne élni a saját otthonában. Ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan?!

2021. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg gáz ami történik, de kénytelen ő is a saját érdekében alkalmazkodni ha ezt át akarja vészelni. Tehát ne a 20 forintos füldugóra alapozzon meg ne éjjel kettőkor feküdjön le, ha 5 kor úgyis felverik. Ez borzalmas tényleg, de muszáj a saját érdekében alkalmazkodni.
2021. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
39%

Oké, hogy ez a helyzet gáz, és az alsó üzlet is gázul viselkedik, DE a kérdezőnek annyi kifogása van, hogy felmerült bennem is pár kérdés:

Ha elvégezted az egyetemet, csak délutános műszakos melót fogsz vállalni, mert képtelen leszel felkelni 5-6-kor, hogy beérj munkába? Akkor is az lesz a kifogás, hogy márpedig te nem tudsz kettőnél előbb elaludni?

Jelenleg sem jársz be a reggeli óráidra? Az első órák 8tól vannak, a következőek 10-től, de még az is túl korán van ahhoz, hogy rendesen ki tudd magad aludni. Szóval mi a legnagyobb probléma? A lenti hangzavar, vagy az, hogy nem vagy hajlandó időben lefeküdni?

Nyugodtan pontozz le, ha már válaszra nem méltatsz senkit.

2021. szept. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!