Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan ne keseredjek el...

Hogyan ne keseredjek el minden éjjel itthon?

Figyelt kérdés

Amióta ebbe a panellakásba költöztem, kb 2 éve, minden éjjel sírógörcs jön rám. Minden éjjel öngyilkossági gondolatok öntik el a fejem. Minden éjjel sírok.

Az a baj, hogy egy nagyüzemi hentesüzlet felett lakok. 5-kor olyan hangzavar van, mint egy háborús övezet. Üvöltöznek mint a prolik, a földön húzzák a rekeszeket, a rekeszeket úgy csapkodják tiszta erőből, hogy a beton törik össze tőle. A teherautók beállnak az ablakom alá és onnan történik a fülsüketítő rakodás egész nap. Délután ugyanez, csak a rekeszeket bevágják izomerőből a teherautóba. Nem lehet aludni tőlük 5-től. Viszont én meg éjjeli bagoly vagyok, 2 előtt nem tudok elaludni, akármennyire erőlködöm is. Napi 3 óránál nem alszok évek óta többet éjszaka. Csak késő délután tudok még 2-3 órára visszafeküdni, hogy bepótoljam. Fáradt vagyok, de inkább lelkileg. Nem akarom a holnapot, nem akarom elfogadni. Megszeretnék szűnni létezni. Nem akarom a holnapi rakodást, üvöltözést.

Füldugó nem segít, a dübdüböt egyáltalán nem szűri, de amúgy semmit sem. Más megoldás pedig nincs, mert a költözés még évekig nem lehetséges nekem. Az ereim pattognak már, nem akarom hogy felkeljen a nap. Mit tudtok ajánalni, hogy elfogadjam a holnapot és "boldogabban keljek fel"?



2021. jún. 2. 00:30
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

Hú basszus neked aztán kijárt az életből. Vesekövet amúgy nem nagy dolog manapság eltávolítani.

Édesanyáddal mennyire tudsz erről beszélni ?

A leglényegesebb a te helyzetedben hogy megtedd az első lépést.


Amúgy fiú lány vagy?

Mit tanulsz? szereted ?

Sportolni gondolom nem sportolsz a vesekő miatt.

Egészségesen táplálkozol legalább valamelyest? Vagy a depi miatt nem törődsz vele?

Gondolkodtatok már valaha hogy megkérdezzétek az üzemet hogy esetleg közösen tudnátok e megoldást találni csak egy kis javulásra is ?

Amúgy én a koliban ilyenben aludtam amikor buli volt és én nem vettem részt

[link]


Ez mindent is kiszürt, olykor még egy kis zenét is nyomtam alá. Szöveg nélküli valami chill zenét. Plusz vettem olyan ágyneműt ami kényelmes.

Amikor tényleg fáradtan feküdtem le olyan érzés volt mintha lebegnék a semmiben.

2021. jún. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy bemész egy munkavédelmi boltba, ott a pocakos eladók mindig nagyon jófejek és tuti segitenek ha kipróbálnál pár ilyen zajszűrőt. Ez más kategória mint a gagyi szivacsos füldugó.
2021. jún. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Több mint 2 éve szenvedek a veseköveimmel (pontosabban 7-el összesen), mert 5 kórházból 1 sem akarta eltávolítani őket. 10 vesekőzúzáson estem át, sikertelenül. Vesém már nem bírja.

Anyumat nem érdekli ez a helyzet. Örül hogy van hol laknunk.

Fiú vagyok. Informatikát, nem szeretem, de már csak 1 év van hátra. Nagyon egészségtelenül élek. Kommunikálni nem lehet velük, nem kompromisszumképes a bolt.

Igen, ilyenen gondolkodtam én is, ilyen fejesen.

2021. jún. 2. 01:36
 14/58 anonim ***** válasza:
100%
Hangfogó függöny, füldugó. Nekem is az segített, amikor tévedésből egy ilyen helyre költöztem. Elég hamar tovább is álltam. Persze bérelt lakás volt.
2021. jún. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
77%

Akkor szép lassan ki kell találnod valamit amivel változtatsz az életeden mert így belekerülsz szép lassan egy örvénybe amiből nem fogsz tudni kimászni. Nagyon sajnálom hogy így alakul az életed de tényleg mindig van kapaszkodó, olykor mikroszkopikus de ha keresed megtalálod.

Néha egy közösség az ami segiteni tud. Keress olyan csoportokat esetleg ha nem akarsz kimozdulni amik esetleg érdekelnek. PL biztos van vesekövesek csoportja ahol 1000-1000 praktika, orvos ajánlat van ebben biztos vagyok.

Ez pitiáner ötlet tudom de lehet hogy ez jön be ki tudja.


Egyet kérek : került az oltásellenes, laposföldhívő, spirituális, fanatikus vallásos közösségeket.


Én egyszer az egyetem alatt nagyon el voltam keseredve és bementem egy random templomba amikor ilyen gyülekezet volt csak beszélgetni aztán annyi megoldódott. Pedig amúgy tökre hidegen hagy a vallás.

2021. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
67%
*kerüld
2021. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
78%

Életmódoddal van a legnagyobb baj. Látom hogy így hozta a sors de a törekvés nem látszik.


Ha az ember egészségtelen akkor nem csoda hogy full depresszió minden napja. Ha 3 órát alszol esélytelen hogy funkcionálj amitől pedig ingerlékenyebb vagy és csak mész mész az ördögi körbe. Állítsd át magad korábbi alvásra és ne zabálj mindenféle szart. Vesekövesség attól is kialakul ha valakinek rossz az életmódja. Ha pedig már meglévő a baj akkor nem fog segiteni rajta a rossz életmód.

2021. jún. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
92%
Ha három műszakos lennél gyárban akkor is muszáj lenne átállítanod az alvásodat (hetente másra) Hányan csinálják ezt... Szóval az nem valid indok hogy késői alvó vagy. Ne kávézz, ne nézz képernyőt este és el fogsz tudni előbb aludni már csak a kimerültségtől is. Megértem hogy nehéz a helyzet, viszont kiszámítható, hogy mikor jön a zaj, tudsz alkalmazkodni.
2021. jún. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
85%

Ez az éjjeli bagolykodás simán leküzdhető, csak akarni kell. Párom korábban egész este képes volt a gép előtt ülni (hajnal 2-ig biztosan), cserébe aludt 9-10-ig. A megoldás az volt, hogy el kezdett dolgozni, illetve jöttem én, aki koránkelő és összerendeződött kettőnk alvási szokása.


Ha a hentesüzlet hangossága zavar, lehet, érdenes lenne megkérdezni a szomszédságot, hátha akad köztük valaki, akit szintén zavar, vele össze lehetne fogni és beszélni az üzlet tulajával. Ha ez nem válik be, biztos lehet hivatalos lépést tenni, elvileg lakóövezetről és nem ipari területről beszélünk.

2021. jún. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
77%
Basszus, miért pszichológust ajánlotok ennek a szerencsétlennek? Nem ő a hülye! Én már felgyújtottam volna a p.ba az egész kócerájt! Egyébként ez csendháborítás, rendőrt kell hívni!
2021. jún. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!