Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben miért ekkora mánia...

Panelben miért ekkora mánia ezeket a hagymás paprikás minél büdösebb dolgokat főzni?

Figyelt kérdés

És akkor még jól oda is égetik általában! Sunyiban kiszellőztetve a lépcsőházba és az ablakon, had szívja más. De ha ennyire ezt élvezik, miért nem ők szívják? Egyáltalán minek ilyet csinálni???

Fura módon ahányszor családiházban jártam vendégségbe vagy munka ügyben, sose volt ilyen ocsmány szag! Ott képesek voltak kultúrált egészséges ételeket főzni! Akkor ez a panelban miért nem megy?



2022. okt. 24. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 A kérdező kommentje:
#8-as húsból főleg csirkét, pulykát és halat, leginkább párolva. Rízzsel, krumplival, mellé sok zöldség amiket vagy nyersen vagy roppanósra párolva. Sose égetem oda mert odafigyelek, ráadásul pofátlan se vagyok hogy a lépcsőházba szellőztessek. Sült húsnak van szaga igen, de nem bűze, mint amit az alattam lakók kotyvasztanak mindig, égett hagymás paprikás szalonnás zsíros lisztes mocskokat.
2022. okt. 24. 17:26
 12/86 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki azt főz és süt amit akar.
2022. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 A kérdező kommentje:
Persze hogy azt! De ez nem válasz még mindig a kérdésre, hogy miért pont panelban bevett szokás a legbűzösebb odakozmált ételek szagát erőszakolni másokra! Meg hogy jön ahoz hogy még kiszellőztesse a bűzét a lépcsőházba más normális emberek közé! Amit tilt is a házirend. Tényleg ennyire eligénytelenedett a társadalom? Többi kommentben is láttam brutál storykat írtok, ez tényleg ennyire panelházas jelenség lenne, a bűz?
2022. okt. 24. 17:40
 14/86 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy lehet hogy mindenki normálisan süt-főz, csak mivel mindegyik emeleten keveredik a kaják szaga, egy ilyen lekváros-uborkás-babos-palacsintás egyveleg lesz az egész, ami már büdös.
2022. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
42%

Pont városban vannak többségben olyan emberek, akik már nem ezt a csülkös-zsíros-cupákos-magyaros vonalat nyomják. Panelházak meg ugye városban vannak, falun nincs. Szóval falun több ilyet találsz, aki ilyeneket főz. Csak ugye ott nincsenek ilyen közel egymáshoz a különböző emberek életterei.

Ezért nem teheted azokat felelőssé akik más kajákat szeretnek mint te. Viszont ha nem tudsz békésen együtt élni másokkal, bármikor elköltözhetsz saját házba. Csak ott meg megint más szagok (és zajok) fognak zavarni.

Én éltem családi házban is, nem valami világ végén lévő faluban, hanem egy magyar mércével mérve - viszonylag - nagy városban, Pécsett. Na ott engem az őszi-téli időben a fűtés szaga zavart, de nagyon. Az állandó füst a levegőben. Akkor inkább a kajaszag mint a füst amitől meg lehet fulladni.

Mindenki eldöntheti hogy neki melyik a legideálisabb lakókörnyezet, az viszont abszurd mikor valaki a szomszédokat szidja, miközben nem a szomszédok kényszerítették hogy ott lakjon. Ha nem vagy panelos fajta, akkor ne lakj panelban. Én nem voltam családi házas, sem a füstöt, sem a szemétégetést, sem a trágyaszagot, sem a flexet meg a hétvégén kora reggeli fűnyírást nem bírtam, meg az éjjel-nappali kutyaugatást sem. Nem azt csináltam hogy ülök a seggemen és dumálok meg roastolok másokat a neten, hanem költöztem olyan helyre ami nekem való. Nem családi ház, de nem is panel.

Mondjuk sok emberre jellemző hogy kifejezetten kell nekik valami ami miatt sírhat a szájuk. Meg is őrülnének ha nem lenne miért panaszkodni, meg ha nem szidhatnának másokat, hogy ezáltal magukat föléjük emelhessék, és így érezzék magukat valakinek.

2022. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:

#15. Tehát véletlen sem az a baj hogy sok az igénytelen ember a panelban aki odaégeti az ételt és alapból is a legbüdösebb egészségtelen mocskot főzi, ráadásul kieregeti a lépcsőházba is, ami tilos, neem. Hanem aki ezt szóvá meri tenni, abba kell belekötni, és vele személyeskedni. Szerintem meg EZ, ez ami tipikusan egyre több emberre jellemző, nem véletlen hogy manapság gőzerővel terjed a bűnpártolás és áldozathibáztatás is ebben az országban...

Egyébként hidd el tudja a szomszéd is hogy gáz amit művel és hogy tilosba jár a kifele szellőztetgetéssel, érdekes mód amint kinyitottam az ajtót és kimentem, abban a pillanatban becsukta. Milyen érdekes. És nem ez az első eset!

2022. okt. 24. 18:18
 17/86 anonim ***** válasza:
72%
#10 Ízlés kérdése; az állatszag + égetésszag szerintem ezerszer elviselhetőbb, mint az undormány táplálékszag amit egyesek képesek összekotyvasztani...
2022. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
14%

16, ja értem. Csak te vagy helikopter.

Mennyi lakás van egy panelban? Fogalmam sincs, talán gyerekkoromban jártam utoljára valakinél aki panelban lakott. Mondjuk számoljunk 4 lakást egy emeletre, kb 40 lakás. A te felfogásod szerint akkor nem egynek kéne elköltözni aki képtelen másokkal egy házban együtt élni és mindenkit lenéz, meg mérgelődik minden áldott nap, hanem költözzön ki 40 család, hogy egyedül maradhass és ne érezd magad körül mások életének a velejáróit? Ezért mondtam hogy akkor a családi ház a neked való. Nem űzhetsz el 40 családot, csak ha mindegyiket kivásárolod a lakásából. De akkor már egyszerűbb ha te költözöl olyan házban ahol eleve egy darab laktér van, és messzebb vannak a szomszédok.

2022. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
81%
Megfigyeltem máár én is ezt. Van, aki kuytakajának készíti. Mások talán azért, mert laktatós, egyszerűbb az elkészítése, stb.
2022. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 A kérdező kommentje:

#18 a helikopter pedig te magad vagy, és külön vicces ahogy észre se veszed. Próbáltál fogást keresni rajtam már az elején kérdezgetéssel hogy én mit eszek, nem tartozik a kérdésembe de válaszoltam rá. Mivel normális ételeket amiknek nincs bűze, ezért nem ment. Aztán taktikát váltottál, azóta úgy adod elő mintha a szomszédom életére törnék és a romlását akarnám :D De el vagy tévedve megint, nem úgy tettem fel a kérdést hogy mit tehetek a büdöset főző szomszédom ellen, hol jelentsem fel vagy mivel üldözzem el! Szimplán feltettem egy kérdést ahol érdeklődök ez mennyire általános. És láthatólag sajnos abszolút az! Sok az igénytelen ember, mint kiderült. A kérdésem erről szólt, a legutóbbi kommented ámokfutása meg már egyenesen nonszensz hogy szerinted mindenkit el akarok üldözni a házból :D Én ebből már csak egyetlen dologra tudok következtetni, nagyon magadra vetted ezt a kérdést mert betalált, és nyilván te is hasonló dolgokat főzöl. És persze hogy az a hibás akinek nem tetszik, értjük ja.


A többiek eddigi hasznos válaszait pedig köszönöm!

2022. okt. 24. 19:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!