Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben miért ekkora mánia...

Panelben miért ekkora mánia ezeket a hagymás paprikás minél büdösebb dolgokat főzni?

Figyelt kérdés

És akkor még jól oda is égetik általában! Sunyiban kiszellőztetve a lépcsőházba és az ablakon, had szívja más. De ha ennyire ezt élvezik, miért nem ők szívják? Egyáltalán minek ilyet csinálni???

Fura módon ahányszor családiházban jártam vendégségbe vagy munka ügyben, sose volt ilyen ocsmány szag! Ott képesek voltak kultúrált egészséges ételeket főzni! Akkor ez a panelban miért nem megy?



2022. okt. 24. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
64%
Most készülök gulyáslevest főzni, kertes házban:-) De volt már, hogy a kertben bográcsoztunk, és mégse átkozott ki a szomszéd, pedig nem is jó a viszony amúgy.
2022. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
17%
60, még mindig nem érted hogy ha bunkó módon beszélsz másokról, akkor más meg rólad fog, mert minden visszasugárzik az emberre, és ha neked jogodban áll, akkor másnak is. De nem baj :) Nem is várom el, miután az egész téma végigolvasása után felmértem a szellemi képességeidet.
2022. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 A kérdező kommentje:

"3. Természetesen az a hibás, aki először üt, azaz te + blablabla, áldozathibáztatás és kérdezőt szídás, kiforgatás"


Ezekre már csak legyintettem mivel a többi fontosabb ponton is brutál tévedésekben voltál, látványos és durva önellentmondásokkal, amiket ott le is vezettem miért. De akkor a tisztánlátás végett rámutatok erre a pontra is, hogy hol sántít.

Tudod nem az a hibás és nem az üt elsőre, aki negatív véleményt fogalmaz meg valami ellen, amivel ártanak neki! Aki mégis őket áll neki szídni és hibáztatni, az egy aljas vagy meglehetősen korlátolt, ostoba, rövidlátó ember. Ráadásként a valódi hibást felmentve, sőt védve, na akkor válik csak igazán gusztustalanná.

Szóval tudod ki ütött elsőnek? Azok a szomszédok, akik nagy ívben tesznek a másikra, és elviselhetetlen bűzös ételeket kotyvasztanak nap mint nap, majd még ki is eregetik a bűzt a közös lépcsőházba! Az csak a ráadás, hogy nálunk ez is bennevan a házirendben mint tiltott dolog. Tilos a lépcsőházba kiszellőztetni! Mégis megteszik. Holott normális ember ilyet akkor se tenne ha nem lenne megtiltva, mivel minimális empátia, plusz iratlan szabályok ismerete. Érdekes hogy a többi normális lakó megérti, minden házban csak pár ilyen retinenssel van probléma több téren is, és az egész lépcsőház életét megkeserítik az alantas dolgaikkal.

Az meg a ráadás hogyha vennéd a fáradtságot és visszanéznéd, én eleinte nem szídtam senkit, azt szídtam amit tesznek mások ellen! Erre idejött pár érintett és mi történt? Még nekik állt feljebb, elkezdtek engem és mindenki mást szídni akit ez zavar, és durván személyeskedni, meg támadni. Pofátlanság csúcsa. Te pedig ezeket az embereket véded, és hazudod el az ő sarukat, próbálva rámhúzni kizárólagosan minden rosszat. Hát gratulálok! A tévedéseidről és a téves, odaképzelt erkölcsi és morális magaslatról ahova magadat helyezni próbáltad a nagyképű és hamis prédikációidhoz, arról már beszéltem a korábbiban.

Még mindig túl sok az olyan ember akiket szép szavakkal meg lehet vezetni, cserébe hajbókolnak is a kirablóiknak, átverőiknek. Az igazság pedig ritkán szép, általában pont ugyanezek a kétszínű vagy korlátolt emberek próbálják tűzzel vassal irtani is, és mások elött lejáratni, bármilyen elérhető eszközzel. Nem csoda hogy itt tartunk, ahol.

2022. okt. 28. 13:24
 64/86 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem fogd fel, hogy mennyire eltúlzod. Egy panelban k.rva sok minden zavarhatja az embert, vannak dolgok, amikért jogosan lehet erélyesen szólni (hangos zene vagy porszívózás vagy veszekedés az éjszaka közepén), mást le kell nyelni (pl. hasfájós vagy fogzó kisbaba, nem üdítő hallgatni, de mit csináljon a szülő, tömje be a száját?), a harmadik kategória, amikor udvariasan szólhatsz, és megkérheted a másikat, hogy valamit máshogy csináljon (öntöznek feletted folyton növényeket, amik összesározzák a te párkányodat is, de ugye, nem biztos, hogy ennek a másik tudatában van). De te be akarnád szabályozni, hogy ki mit főzhet, meg kommandózol, hogy rajtakaphasd, és leb.szhasd az elkövetőt. Tényleg, te minden pontját betartod a házirendnek? A megoldás meg nem az itteni hőbörgés, ha tényleg annyira zavar, felhozhatnád normál stílusban (nem úgy, ahogy ide leírtad) egy közgyűlésen mondjuk, és hivatkozhatnál a szellőztetés kapcsán a házirendre. De ahhoz semmi közöd, hogy ki mit főz, és ha panelban laksz, el kell fogadnod, hogy még „illegális” szellőztetés mellőzése esetén is érzed valamennyire.
2022. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 A kérdező kommentje:

Ez már értelmesebb beszéd.

Egyébként ráhibáztál, én tényleg szinte minden pontját betartom a házirendnek. Engem még rendesen neveltek, tekintettel vagyok a többiekre, és tudom mi mit okoz, és azt is hogy nem viccből vannak a házirendben a szabályok. Pontosan azért, hogy a kényszeres együttélés elviselhetőbb, neadjsiten békés és kellemes is lehessen. Ezt nem értik manapság sokan, és egyre többen is lesznek ezek. Olyankor lépéseket kell tenni.

Azt is leírtam már mi volt a kérdésem célja, nem a hőbörgés, engem az érdekelt ez mennyire általános máshol. A kommentek nagyrésze hasonló dolgokat ír le mint amit én is állítok, nagyon sok embert zavar! Erre voltam kíváncsi. Ezen kívül nyilván nem gondolhatod hogy fenyegetőzve fogok nekiugrani a szomszédnak. Semmi jó nem származna belőle, nem így szoktam megoldani a problémáimat. De el fogom kapni egy ilyen kifele szellőztetésnél és okosan megbeszéljük ezeket, hogy mennyire nem oké amit csinál.

2022. okt. 28. 15:27
 66/86 anonim ***** válasza:
61%
Én is panellakásban élek. Nálunk annyira nem jellemző, ritkán jön fel ételszag ( olykor odakozmál vmi ) az alattunk lakó cigifüstjét gyakrabban érezni, amikor, valószínűleg a wc-n elszívja. Itt és a fürdőszobában lehet érezni a szagokat, a szellőzőn át jönnek fel. Meg valami nagyon büdöset, olyan, mint a csatorna. Ez rosszabb még az égett kaja és a cigiszagnál is. Nem tudjuk, mi lehet, mert nálunk dugulás a lefolyónkban nincs. A mosógépben nem poshad a víz. Szerencsére nem napi szinten, csak időnként, de akkor borzalmas. Ablakot nyitunk, illatosítunk.
2022. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
45%
Válaszoltam, ennyire csípi a fing a szemed? Ennyire ne legyél már frusztrált, hogy órakig vergődsz olyanon, amit már az elején tisztáztunk, csak képtelen vagy elviselni, hogy csúnyán benézted :D
2022. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:
67, szánalmas kis 2 soros provokációs kísérlet, annyira primitíven átlátszó céllal és módszerrel, hogy kb bárki átlát rajtad akinek kettőnél több egészséges agysejtje van. Ez ide kevés lesz, bár a lepontozásokat még biztos begyűjtheted. Láttam ma reggel pár témát ahol ugyanezt előadtad, kis párórás nick, gondolom a sokadik. Legalább megerőltetnéd magad annyira hogy ne ugyanazt a színvonaltalan szemetet copyzd már mindenhova... A társadalom és a gyakorikérdések szégyene vagy, a puszta létezésed nem több mint hiba a rendszerben. De az élet hamarosan úgyis korrigálja ezt a hibát. Na, most hogy kiszórakoztad magad hogy végigspamelted a gyakorit, húzz vissza a 12 órás rabszolgamunkádba! Zsellér.
2022. nov. 1. 11:13
 69/86 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyunk olyan primitív prolik, mint ti, hogy zsellérek legyünk :D Csak nem begurultunk? Feszültséglevezetés gyanánt takarítsd ki a panelodat és 5 perc múlva gyere vissza még pattogni :D :D
2022. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:
Leírtam a véleményem rólad, pontosan 8 sorral több volt mint amennyit a puszta léted megér. Csak szeretnéd hogy bárki is beguruljon, de ahoz roppant gyenge amit előadsz. Viszont én itt hagytam abba a veled való kommunikációt, ezeket az ámokfutásokat még itt sem díjazzák gyakorin, nyilván a többi témában is ezt műveled. Törölt nickekkel pedig nincs értelme dumálni.
2022. nov. 1. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!