Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki nem bírja a társasházi...

Aki nem bírja a társasházi zajokat de soha életében nem lesz pénze házba költözni annak az egyetlen megoldás a halál?

Figyelt kérdés

Mi van ha nincs pénze az embernek kertes házra mert cseszett tanulni gyerekkorában és örök minimálbérrabszolgaságra van ítélve gyárban/boltban/gyorsétteremben? Akkor igazából az ember döfje le magát, ha nem bírja a társasházi zajokat?

Minimálbérből nem lehet házra költeni. De havi nettó 200-ból sem, sőt egy átlag fizuból sem. Még ha egy normális munkát is dolgozna az ember, mondjuk egy callcenter, ami mondjuk fizet nettó 240-et, és bérelni akar egy házat (mert venni nyilván még a gazdag sem tud), akkor is basszus a bérlés havi 300-tól kezdődik.

Engem nem áldott meg a jóisten jó ésszel de legalább megáldott istenes lustasággal, ami nem ad erőt arra, hogy beüljek iskolapadba, hogy aztán havi nettó milkás fizum legyen.

Én teljesen belebolondulok hogy hallom a szomszédokat körülöttem. Amikor gyerekkoromban kertesházban laktam, soha nem irritált semmilyen zaj. Se fűnyíró, se flex, se kutyaugatás. De amióta idekényszerültem, minden nap az öngyilkosságon gondolkodom.



2022. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen zajosak a szomszédok az teljes mértékben a szerencsén múlik, a zárószint lehet hogy jobb a csend szempontjából.
2023. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
11%

:D

Nem tudom feltűnt-e de rengeteg ember él lakásban.

Panelban általában a prolik, téglában meg hát attól függ... újépítésűben nem a prolik.

Van a munkásréteg ugyi, akik minimálbér fölött keresnek akár az átlagbér környékén, akár fölötte.... szakmája válogatja.

Van az az alatti réteg akik segélyből, innen - onnan összeszedett lóvéból...

Van az értelmiségi, na ide szeretnél tartozni... akik mondjuk egy szép, csendes környék szép családi házában élnek. Persze tenni nem akarsz érte, nem... nem nem tudsz. Nem akarsz. leírtad hogy lusta vagy.

Hát ha lusta vagy akkor mit vársz? Vágyakozol itt össze vissza de tenni semmit nem teszel.

Akkor lottózzál... halálodig. Addig meg kínlódj :)

2023. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Hát a világ akkor nem kompatibilis velem. Meg kéne már találnom azt a kötelet...
2023. jan. 14. 16:25
 34/44 anonim ***** válasza:
24%

"Meg kéne már találnom azt a kötelet..."


Nekem van. Adok szívesen.

2023. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
71%

#32 fájdalmas mennyire nem vagy képben, és ahhoz képest mégis mekkora az arc...

Kezdjük ott hogy már nagyon rég nem a prolik laknak panelban! Nem tudom nézegetted-e az árakat az elmúlt 5-10 évben, de a panelek kifejezetten drágultak a többihez képest, mivel sok az előnyük. Régen prolik lakták főleg azokat IS, manapság ezek kihaltak vagy kivásárolták őket. Sokszor fiatal, értelmes és igényes emberek vagy párok költöznek panelba, vagy normálisabb családok.

Téglában hogy attól függ azzal részben egyetértek, de pl a régi 100 éves bérházak is téglák csak jelzem, sok esetben mindenféle szociális alapon van a mai napig legalja segédes és bűnöző családoknak kiadva. Szóval nem minden az hogy tégla vagy panel, nagyon nem...

Az újépítésűben nem prolik és ott minden jó, az is hatalmas tévedés! Vannak kifejezetten drága és igényesnek látszó, modern divatos lakóparkok. Mégis legalja, antiszociális primitív emberek lakják sokszor, olyanok akikkel a legtöbb probléma van és az ember nem akarná őket szomszédnak! Mindenféle arrogáns és szociopata, balhés elem, luxus prostituáltak, komolyabb bűnözők, kisebb politikusok és azok kitartott rokonjai, ismerősei.

Ez az egész már nagyon rég nem úgy működik mint régen, hogy akinek van pénze az igényes és értelmiségi ember! A társadalom a feje tetejére állt a fidesznek hála, a valódi értelmiségi, tanár, kutató, ilyen olyan szakember, sokszor ők keresik a legkisebb pénzeket, gondolom a te definíciód alapján prolinak mondanád őket pusztán ez alapján, amíg nem tudnád milyen munkakörben dolgozik. És rengeteg lett az újgazdag barom, akik abszolút proli rétegből kapaszkodtak fel! Az egész ner és a köreik hemzsegnek az ilyen figuráktól...

Azért pedig különösen ocsmány dolog ekézni a kérdezőt, hogy "csak" panel jutott neki. Főleg hogy még tévedsz is, egyre kevésbé az értelmiség lakik olyan körülmények között, amikre utalni próbálsz. Nálunk legalábbis, mert ilyenné tették az országot odafent.

De gondolom tipikusan az ilyen nagyarcú megmondóemberek akik a mai napig otthon tengődnek a szüleikkel, esélyük se lesz saját lakásra, még az általuk leszólt "proli lak" panelre se. És nyomorukban másokat csesztetnek az interneten, és terjesztik az ostoba, irreális nézeteiket olyan dolgokban is amihez nem is értenek. Plusz a rosszindulat és áldozathibáztatás, az okoskodás és beszólogatás mellé. Rendkívül tipikus ez az egész...


Üdv, egy nem kínlódó és igényes panellakás tulaj

2023. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
És 100%-os halált okoz? Mert sajnos eddig csak azért nem mertem felkötni magam, hogy nehogy nyomorékként túléljem...
2023. jan. 14. 16:49
 37/44 anonim ***** válasza:
23%

#32 vagyok


Okéj... mamám panelban lakott, még a kultúráltabb környéken. Akkor elmondanám kik laktak a 4 emeletesben rajta kívül:

Egyik szomszéd a fiával, sosem dolgozott egyik sem. örökség volt a lakás is, gyerek legfőbb elfoglaltsága a horgászat volt. Kb semmi mást nem csinált. Öreglány meg otthon betegeskedett vagy 30 évig.

Másik szomszéd idős bácsi. lehúzott vagy 50 évet egy gyárban, közben meghalt az asszony, gyerek külföld..

Fölötte albérlők, évente 2-3 új

A házban volt még vagy 3 gyári melós a pereputtyukkal.

Egy vízvezetékszerelő 4 gyerekkel.

Egy darab értelmiségi volt, egy mérnök aki szanaszét itta az agyát, ezért ötvenegykét évesen már csak feküdt kb.


Jó felhozatal nem?


Mellette lévő házban nyuggerek túlnyomórészt, mert mindig a ház előtti padokon cseszték az időt és beszélték ki a környéket. Mindegyik vagy fonodai melós volt vagy varrónő vagy ehhez hasonló.



Az hogy mit gondolsz rólam hogy ki vagyok, mire vittem meg egyebek az végképp nem tud érdekelni. Inkább ez utóbbi a tipikus... hogy egy totál anonim oldalon valaki hozzászólása alapján te felméred még a kukacának a körméretét is. Mert te ilyen marhaokos vagy. OKOS PANELLAKÓ. :)

2023. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
81%

#37 Egyszerű, utólag mindig beigazolódik hogy azoknak a legnagyobb a szája, akik nincsenek képben, mert sose éltek benne, még csak nem is hallottak róla hogy mennek ezek a dolgok. A tipikusan "költözz el" válaszokat mindenre idebögöfők is hasonlóak, fogalmuk sincs mennyi idő és költség 1-1 költözés, felújítás, berendezés, ingatlan adásvétel, adózás stb. Általában mint utólag kiderülni szokott, legjobb esetben is vagy bérlők, de sokszor inkább otthon ragadt emberek. Esetedben a zsigeri rosszindulat amit a kérdező felé produkáltál a #32-es válaszodban, plusz a teljes képzavar, simán erre enged következtetni. Ehhez nem kell nagy okosság amúgy, aki látja látja.

Másik dolog, mamád lakott. A 80-as 90-es években ez még simán így volt. Sokunk tapasztalatai, akik a jelenben lakják ezeket a házakat, már teljesen másak, és jó okkal. Plusz azoké is, akik nempanelben, hanem pl téglában vagy újépítésűben. Az általad leszólt, prolinak titulált emberek már a legjobb környékre is beették magukat, rengeteg ilyen újgazdag is van akikkel képtelenség együttélni. Ez már rég nem pénz kérdése. De javaslom lapozgasd akár csak itt a gyakorin a szomszéd kérdéseket, és látni fogod. Az egyéb fórumokról már nem is beszélve. Ez nem panel vagy nem panel kérdése már nagyon rég. Mostanra bárhol bele lehet futni, a legelitebbnek titulált, drágább környékeken is.

2023. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

"Hát a világ akkor nem kompatibilis velem"


Akkor bizony változnod kell, nincs mese.

2023. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Keress csendesebb környéket, vagy olcsó kertes házat.
2023. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!