Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen szomszéddal mit lehet...

Ilyen szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A felettünk lakik egy család. Apa, anya és 2 gyerek(egyik kisiskolás a másik óvodás). Aki pedig alattunk lakik ő mesélte, hogy azt látta, hogy az apuka arra tanítja a gyerekeket, hogy rúgjanak bele a kutyámba.


Az emberből kinézem, hogy ekkora marha legyen, de nem akarom csak úgy letámadni őket, szeretnék kézzel fogható bizonyítékot is.


És itt jönnek a bajok is. Rejtett kamerával nem figyelhetem meg a személyiségi jogok miatt. Mondjuk létezik biztonsági kamera is, az biztos más kategóriába esik.


Aztán félek, hogy a kutyám megunja a rúgdolódást és mérgében egyszer csak odakap és az lesz a vége, hogy el kell altatni miközben egy jámbor állat. A macskán és a légyen kívül senkinek se árt. Elvan a kisgyerekekkel is és soha senkit nem támadott meg. Az oltásai is rendben vannak, abba se lehet belekötni.

Egy nap kb. 2-4 alkalommal találkoznak a kutyával(kertes házban lakunk és osztatlan közös a tulajdonrész).


Nem tudom, hogyan lehetne lebuktatni. Az alsó lakó inkább ki tudná figyelni őket én már csak délutánonként, de akkor meg fent van a lakásban a kutya velem és csak a sétánál megyünk le meg amikor összeszedem a kutyapiszkot és esetleg a lépcsőházat feltakarítom. Anyám meg kb. sosincs otthon.


Szerettem volna hazahozni még egy kutyát, hogy ne legyen egyedül, de így meg nem lehet.


2017. márc. 10. 15:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%

Költözz kertesházba és ott zavartalanul szaladgálhat a kutyád.

Te mit szólnál, ha az óvodás gyerek lenne kiengedve felügyelet nélkül az udvarra, mindenkihez odaszaladna, körbeszarna mindent (persze esténként összeszednék)?

Én szeretem a kutyákat, de társasházban megvan a módja a kultúrált állattartásnak, de ez nem az.

Másnak is szúrhatja a szemét a kutya. Esetleg a másik szomszédnak? Lehet próbálja úgy keverni a lapokat, hogy jól jöjjön ki belőle. Mielőtt meglincselnéd a gyerekeket ezen is érdemes elgondolkozni.

2017. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Valószínű egyébként, hogy a kutya tolakodó. Nem hagyja a gyerekeket játszani. Valahogy pedig le kellene építeni. Nem a tiéd az egész ház. Miért kell mindenkinek a te kutyádat szórakoztatnia? Mert te nem érsz rá?
2017. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves 2 utolsó válaszoló:


1. nem igazi társasházban lakunk, mint egy panel. Ha panel lenne nyilván a lakásban lenne tartva. Másrészt ők meg használják a hintánkat amihez az égvilágon semmi közük sincs.

Mindenkié a kert az használja és arra amire akarja, tekintve, hogy osztatlan a tulajdon. Ha nekem kedvem támad nyáron füvet nyírni vagy lemenni az udvarra vele játszani, akkor abba senki nem szól(hat) bele. Max nem akkor megy le amikor én is lent vagyok, hanem mikor feljöttem. Egyébként van, hogy a felső lakókhoz jönnek vendégségbe gyerekek és esetleg az udvaron játszanak, akkor se engedem oda közéjük.


2. A kertben a hintán kívül nincs kb semmi. Nem játszik ott senki sem(ők is ritkán vannak ott). Amikor jönnek-mennek max akkor találkoznak az előkertben. Tegnap pl gyorsan ki akartam volna menni boltba, de az alsó lakóval összefutottam és elkezdtem beszélgetni és a felső lakók közül apuka és a fia mentek a hátsó udvarba. A kutya persze egyből rohant a gyerekhez, de csak szagolgatta és mikor visszahívtam odajött hozzám és békén hagyta utána őket.


Arról meg végképp nem volt szó, hogy másnak is szórakoztatnia kelljen.


Másrészt veszek majd biztonsági kamerát vagy valamilyent még azt kitalálom és megfigyelem őket, hogy pontosan mi is zajlik.

2017. márc. 12. 12:07
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Közös tulajdon. Senki nem mondta, hogy panel, de nem az építőanyag a lényeg, hanem az a rész, hogy társasház. A házirendek 99,9%-a tiltja az ilyen fajta állattartást, szóval szerintem a tieteken kívül ez sehol nem megengedett, nem véletlenül.

Ha visszahívod a kutyát, hozzád megy? Még szerencse, de azt írod, akkor van lennt ha nem vagy otthon. És beszerzel még egy kutyát, mert egyedül unatkozik? És majd úgy akarod őket sétáltatni? Egyet meg nem viszel mert unalmas? Persze...

Biztos vagyok benne, hogy szereted a kutyádat, de ez minden csak nem felelős állattartás.

Örülj neki, hogy ilyen toleráns szomszédaid vannak, mert a lépcsőházból pl mindenki kihajította volna, mint macsakát sz@rni.

2017. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha mindenki a te elveidet vallaná, akkor nem lehetne egy szavad sem, ha a szomszéd pl disznót akarna tartani a másik kertben.
2017. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
semmi bajom a disznókkal. ha akar olyat tartani, hát tegye.
2017. márc. 12. 19:00
 17/21 A kérdező kommentje:

Egyébként mellettünk lévő 2 szomszéd ház ugyan ilyen típusú mint a mienk. Annyi különbséggel, hogy az egyikben kihalt az alsó lakó és megvették, a másik meg egy igazi 5 lakásos társasház. Aki 10 évvel ezelőtt lakott a földszinten nekik volt boxerük. Hol a kertben hol a lakásban volt, de szerintem a kánikulában a lépcsőházban volt. Ott még fel is volt osztva, hogy melyik lakáshoz a kert melyik része tartozik, de senki nem használta, így aki a földszinten lakik azé a kert is úgymond.


Nálunk annyival másabb, hogy mi az első emeleten vagyunk(nincsenek konkrétan megnevezve az emeletek).

Régen egyébként egyáltalán nem volt a ház társasháznak nyilvánítva. Nincs házirend és közös költség, nem tudom, hogy most mi van ezzel kapcsolatban.


A miről én még tudok az az, hogy ők fizetnek valami biztosítást és ennek fejében mi takarítjuk pl a lépcsőházat, de a saját részükön meg az égvilágon nem csinálnak semmit.


Más: Tény és való, hogy nem a legideálisabb a helyzet, de vidékre járok levelezőn egyetemre, mellette dolgozom, anyának meg van kötött és kötetlenebb alkalmi munkái is. Amikor én nem vagyok otthon, akkor ő ad a kutyának kaját meg ilyenek. És anya hozta a nyakunkra mert hogy ő mennyire szeretett volna... 5 éve még inkább ráértünk most már inkább szezonálisabban. Egy ilyen átmeneti dolog miatt meg nem fogom menhelyre beadni. Egyébként meg nincs rossz dolga. Van kajája, fedél a feje felett stb.

Effektíve kertes családi házban lakunk csak van még egy lakó(az albérlőn kívül). Minden jog meg van arra, hogy a kutya lent legyen a kertben. Még a legelső albérlő is hozott egy kutyát és ő is kiengedte hátra az udvarra.


A probléma meg az, hogy elvileg bántalmazzák.

2017. márc. 12. 20:00
 18/21 anonim ***** válasza:

Közös lónak túros a háta tartá népi bölcselet.


Sajnos túl jó megoldás nincs erre, kb arra kell törekedni ,hogy a kutya és a többi lakó el legyen szeparálva ne érintkezzenek. Annyi időre se ,hogy odaszaladjon a gyerekhez. Póráz ,bekerítés ,állandó felügyelet melletti kertbe engedés.

2017. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Tekintve hogy a kert közös tulajdon, megkérdezted őket arról előtte, hogy odahozhatod-e a kutyát?

A kutya hova végzi a dolgát? Ha a közös kertbe milyen gyakran takarítod azt fel? Mennyire lehet ez zavaró a számukra, ha a kisgyerek kinn tapicskol, esik/kel a kertben gondolom a nem több mint max. 35 négyzetméteren?

Hogyan lehet tiéd a kert tulajdoni hányadának a 2/3-a, ha 3 külön család lakik ott?


Ha esetleg ezekkel van problémájuk, akkor szerintem az abszolút érthető és neked kellett volna megfelelő módon odahozni és tartani azt a kutyát, ugyanis 3 lakás közös tulajdonát te nem sajátíthatod ki a saját magad igényeid kénye-kedve szerint a több tulajdonostársad beleegyezése nélkül. Te nem tudhatod, hogy abban a hosszú időben, amikor te nem vagyott mit csinál a kutyád. Ha egyedül érzi magát, akkor nyilván arra mászik rá aki éppen kint van az udvaron, de ugye ez nem az ő dolguk, hogy foglalkozzanak vele. Ezért a kutyáért te vállaltál felelősséget, nem a szomszédok, illetve ha a gyerekek miatt zavarja őket a kutya jelenléte, viselkedése akkor azt muszáj leszel tiszteletben tartani, mivel azért nekik mégiscsak több joguk van a te kutyáddal szemben főleg így ahogy tartod...


Ennek ellenére persze nem pártolom azt, ahogyan a kutyáddal viselkednek, ők is kinyithatnák a szájukat és szólhatnának ha gondjuk van a helyzettel.


Hogy mit lehet tenni? Először nézz magadba, mert a te magatartásod lehet a probléma eredeti forrása, amire ők ezzel (rosszul) reagálnak, ezért nem kéne hárítanod a felelősséget magadról. Nyugodt hangnemben próbáld velük megbeszélni és emlékeztesd magad arra, hogy te is hibáztál, nem csak ők. Ha biztos vagy a szomszédod infójában és nem szeretnéd beköpni őt, akkor mondhatod azt is, hogy te láttad a saját szemeiddel, a reakciójukból úgyis látni fogod, hogy tényleg így van-e, ha nem akkor meg mondod, hogy neked is úgy mondták.

Ne hozz haza még egy kutyát amíg ezt az egyet sincs jogod ott tartani és előtte lakóközösség engedélyét mindenképpen kérd ki.

2017. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Van egy előkert és egy hátsó kert. Az elő kert kisebb, a másik nagyobb. Ott nagyon ritkán van a kutya, max ha direktbe odamegyünk(garázson keresztül vezet az út). A dolgát leginkább az előkertbe végzi, de az is olyan, hogy faforgács lett lerakva körülötte beton van és azon keresztül nem megy senki. Tehát nincs zavaró helyen, ahol átgázolnak rajta, de egyébként az össze van szedve rendesen.


A tulajdoni hányad meg úgy néz ki, hogy 3 lakásból 2 a mienk, mert ott közös a bojler és a fűtéshez való gázóra a 2 lakásnak. Csak az alsó szinten albérlő lakik. A felső meg egy teljesen különálló lakás ami évekkel ezelőtt el lett adva vagy sose volt a mienk azt nem tudom.


Egyébként anya hozta haza a kutyát csak az én nyakamba varrta, mert neki nincs ideje vele foglalkozni. Ráadásul ő akarta a legjobban.

2017. márc. 16. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!