Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen szomszéddal mit lehet...

Ilyen szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A felettünk lakik egy család. Apa, anya és 2 gyerek(egyik kisiskolás a másik óvodás). Aki pedig alattunk lakik ő mesélte, hogy azt látta, hogy az apuka arra tanítja a gyerekeket, hogy rúgjanak bele a kutyámba.


Az emberből kinézem, hogy ekkora marha legyen, de nem akarom csak úgy letámadni őket, szeretnék kézzel fogható bizonyítékot is.


És itt jönnek a bajok is. Rejtett kamerával nem figyelhetem meg a személyiségi jogok miatt. Mondjuk létezik biztonsági kamera is, az biztos más kategóriába esik.


Aztán félek, hogy a kutyám megunja a rúgdolódást és mérgében egyszer csak odakap és az lesz a vége, hogy el kell altatni miközben egy jámbor állat. A macskán és a légyen kívül senkinek se árt. Elvan a kisgyerekekkel is és soha senkit nem támadott meg. Az oltásai is rendben vannak, abba se lehet belekötni.

Egy nap kb. 2-4 alkalommal találkoznak a kutyával(kertes házban lakunk és osztatlan közös a tulajdonrész).


Nem tudom, hogyan lehetne lebuktatni. Az alsó lakó inkább ki tudná figyelni őket én már csak délutánonként, de akkor meg fent van a lakásban a kutya velem és csak a sétánál megyünk le meg amikor összeszedem a kutyapiszkot és esetleg a lépcsőházat feltakarítom. Anyám meg kb. sosincs otthon.


Szerettem volna hazahozni még egy kutyát, hogy ne legyen egyedül, de így meg nem lehet.


2017. márc. 10. 15:14
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Értem. Szerintem mindenképpen beszélj velük akár Anyukádat is megkérheted hogy legyen jelen, próbálj nyugodt maradni mert különben csak el fog mérgesedni a viszony ami eléggé kellemetlen tud lenni később és ki tudja mit lesz a következő amit a kutyáddal fognak csinálni.

Az a baj hogy mivel osztatlan a telek így hiába 2/3 tulaldoni hányad a tiétek használni minden tulajdonostársnak egyenlő joga van. Esetleg megbeszélhetnéd velük azt hogy a tulajdoni hányadnak megfelelően osszátok fel a telket és mindenki a saját részének megfelelő területet különítse el, persze nem tudom, hogy milyen a telek elrendezése és megvalósítható lenne-e, de akkor el tudnátok zárni a kutyát tőlük.

Viszont ha negatívan állnak hozzá akkor nagyon nem erőltetném a dolgot mert ha most rugdossák szegényt legközelebb lehet megmérgezik és azt elég nehéz rájuk bizonyítani.

A kutya érdeke, hogy rendezd velük ezt a helyzetet mert ha nem szólsz ők biztos nem fogják abba hagyni sőt lehet még jobban eldurvulnak majd a gyerekek és játéknak fogják tekinteni, sajnos vannak ilyen kölkök akik nevetnek ha nyüszít meg fél egy állat.

Illetve azt is vedd számításba amit korábban írtam hogy mivel nem szabályosan hoztátok oda a kutyát jogilag akár el is rendezhetik onnan pl. kérhetnek birtokvédelmet a jegyzőtől.

2017. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!