Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meghasad a szivem egyre...

Meghasad a szivem egyre nagyobb lelki nyomorva taszítódok mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

19 éves vagyok két hét múlva 2 éve nincs senkim és nem voltom nővel.

De nem is ez anprobléma.

Van egy lány aki a legjobb barátom és szörnyen belé szerettem lehet can esély rá hogy ő is érez calamit de ha összejönnénk és szétmennénk akkor meg már vélhetőleg barátik se lennénk és abba belepusztulnék. Nekem nincs senkim 2 éve őviszont már a 3. srácot fogyastja e idő alatt meg osztálytársak is vagyunk...sajog a lelkem hogy minden nap ott van tőlem pár centire és nagyon jó barátok vagyunk de elmondani sem merem neki mit érzek mer félek elijedne meg most barátja is van...

És 2 éve senkit nem lelek helyette pedig próbálok esküszöm...

Mit tegyek?


2019. szept. 30. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasonló dolgok vannak. 18 éves vagyok. Én sem tudom neked megmondani igazán,konkrétan. Kezdj el tanulni,ebben a témában,és használd fel azt a tudást. A legjobb amit tehetsz talán,ha nem vagy olyan agyilag nemnormális mint én....
2019. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad, hogy van barátja ... tehát hagyd.


Viszont általánosságban az ilyen "barátok vagyunk, de megtetszett és nem akarom elveszteni a barátságunkat" kérdésekben a gimnázium alatt az a válasz, hogy ne érdekeljen, hogy nem lesztek barátok.


Gimnázium után a legtöbb ottani barátodat elveszted, mert sokan elköltöznek, különféle tőled távolálló szakokon tanulnak tovább, szereznek új barátokat stb... Vége lesz, csak 1-2 ember marad meg jó esetben és azok küzül is a legeslegközelebb állóak, de persze ők is picit eltávolodnak.


Szóval attól ne félj hogy egy gimnáziumi barátot potenciálisan elveszthetsz.

2019. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pasija van, akkor felejtős, mert ugye senki nem szeretné a barátja vagy barátnője kapcsolatát megrengetni, aki igazán szereti a barátját vagy barátnőjét. Ha nem lenne barátja azt mondanám menj oda és mondd meg neki egyenesen, hogy tetszik és el szeretnél vele menni randizni. Mit szól hozzá? És akkor elmondaná, mit gondol. Ha ő is szeretne tőled valamit akkor azonnal rábólintana, ha pedig barátkozni akarna akkor elmondaná, hogy ő nem akar többet. Viszont mindkét esetben leesne az álla tőled, hogy milyen bátor vagy és ezért biztosan tisztelne is.

De mivel pasija van, ez utóbbit ugye most nem javasolnám. Szerintem foglald el magad. Barátkozz, tanulj/dolgozz (nem tudom mit csinálsz) többet. Ne agyalj ezen. Ha pedig továbbra sem találsz senkit aki boldoggá tenne és közben szétmennek a pasijával, várd meg türelmesen az első adandó alkalmat, menj oda, és repülj rá. Lesz ami lesz, másként nem lehet.

De addig is legyél jó barátja és ne rondíts bele a kapcsolatába. Foglald el magad (munka tanulás sport, valami aktív dologgal, ami kimozgatja a stresszt és emberek közé kell hozzá menni) és ha marad szabadidőd ezek mellett, nézz körbe mi a helyzet csajfronton. Hátha mégis akad valaki :) Soha nem lehet tudni. Előbb utóbb eldől hogy neked lesz korábban valakid vagy ő lesz szabad... De foglald le magad mindenképpen... Sok szerencsét!

2019. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de tudom hogy nem tervez ezzel a pasival elvilef örökké és nem zavarok bele mer örülök ha boldog még ha ez engem kínoz is
2019. szept. 30. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
...hát akkor csak ki kell várni, hogy szabad legyen és és rá kell repülni. Osztán vagy bejön vagy nem, de legalább megpróbáltad. Hidd el, az érzés, hogy "de legalább megpróbáltad" mindent megér. Olyan tökösnek fogod magad érezni, mint addig még soha :)
2019. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na fiam, te is megérdemled a Nagy Valagrendet az összes csimbókjaival!


Ezt magadnak csinálod. A legrosszabb, ami történhet, hogy kapsz egy egyértelmű elutasítást. De akkor viszont pontosan tudnád, hányadán álltok, elkezdődhetne egy gyászfolyamat, le tudnád zárni. (Legjobb esetben meg azzal lennél, akit szeretsz.)


Másrészt, és ezt jobb, ha tőlem tudod: "ha összejönnénk és szétmennénk akkor meg már vélhetőleg barátik se lennénk és abba belepusztulnék"

Ez egy önbeteljesítő jóslat. Ilyen mélyre futó (ön)bizalmi probléma mellett, nem bírja sokáig az ember - legyen akármilyen türelmes és megértő. Romboló az, hogy ott is problémát generálsz, ahol nincs, romboló az, hogy a másikat hibáztatod ("á, úgyis lecserél egy jobbra"), romboló tehetetlenül nézni az egészet, ugyanis ezt csak TE tudod megoldani magaddal.

2019. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!