Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyan embernek lehetnek...

Olyan embernek lehetnek barátai akit még a szülei is utálnak?

Figyelt kérdés

Engem utálnak a szüleim, meg is mondták már. Azt mondják hogy 16 éves koromig aranyos gyerek voltam de amióta felnőttem, nem tudják már a jelenlétemet se elviselni. Nem csinálok semmi rosszat, nem mondok hülyeségeket, de hiába.

A környezetemben sem vagyok egy népszerű. Alapból sokan levegőnek néznek vagy lenéznek mert 156 cm vagyok. Látom hogy másokkal akik idegenek de 190 centisek és jóképűek, azokkal sokkal könnyebben megjön az emberek szimpátiája. Pl sokszor hiába köszönök munkatársaknak, nem érdekli őket, de ha jön egy említett külsejü új kolléga, azzal rögtön haverkodnak.

Azért az sokat elmond hogy a saját anyám is utál engem! Szerintem ...


2019. okt. 9. 14:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki!


Régóta nem otthon élek ezt tegyük hozzá! De kapcsolatba kerülök a családommal, meg hallok dolgokat és másoknak is mondják hogy remélik hamar lelépek a családi ebédről vagy nem szólalok meg mert lehúzom mindenki energiáját. A bátyámat nagyon szeretik, inkább annak örülnek ha ő van ott náluk. Ő apánkra ütött, nagyon férfias és nagyon magas (188cm) én meg születési problémák miatt lettem ilyen, nem fejlődtem ki úgy ahogy kellett volna.

2019. okt. 10. 12:09
 12/14 anonim ***** válasza:
11 Ezek után minek tartod velük egyáltalán bármilyen formában a kapcsolatot? Minek mész ebédre olyan emberekhez, akik csak lehúznak és akik folyamatosan éreztetik, hogy nem szeretnek? Komolyan kérdezem. Sokkal jobban fogod magad érezni, ha az ilyen embereket kivágod az életedből, tök lényegtelen, ha rokonok..
2019. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az ember nem tagadhatja meg a családját. Volt idő amikor nem mentem Karácsonyra, akkor nagyon komolyan megkaptam a magamét idegenektől. Például az ismerőseik egyike az utcán ordított velem hogy milyen hálátlan vagyok. Meg amúgy sincsenek barátaim, ha velük is megszakítom a kapcsolatot, akkor nem lenne kihez szólnom magánügyekben ki tudja meddig. Lehet hogy évekig vagy rosszabb esetben örökre.
2019. okt. 10. 17:28
 14/14 anonim ***** válasza:
"Az ember nem tagadhatja meg a családját." Én ezzel egyáltalán nem értek egyet. Ha valaki mérgező, akkor meg kell tagadni, meg kell szakítani vele a kapcsolatot, különben a saját mentális egészséged megy rá. Akkor is meg kell lépni, ha barát, akkor is, ha szülő. Én is megszakítottam a családommal minden kapcsolatot, miután egész gyerekkoromban bántalmaztak, fizikailag és lelkileg is. Azóta se érdekel, ha valaki emiatt hálátlannak hív, gondoljon amit akar, nem mások véleménye szerint élek és leszarom ha bárki elítél a döntéseim miatt. Csak azért, mert valaki rokon, egyáltalán nem érdemel különleges bánásmódot. Miután kikerülnél a mérgező közegből, szép lassan fel tudnád építeni az életed, nyithatnál új emberek felé, feldolgozhatnád a traumákat, akár szakember segítségével, de így? Így amíg élnek, esélyed sincs, utána pedig lehet, hogy késő lesz. Biztos jobb ez, mint a magány?
2019. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!