Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Súlyos beteggé vált emberként,...

Súlyos beteggé vált emberként, műtétre várva lehet boldogulni egyedül?

Figyelt kérdés

Magányos fiatalabb férfi vagyok, teljesen magányosan élek. Édesanyám márciusban hunyt el, rajta kívül nem volt élő rokonom. Párkapcsolatom sose volt (pedig próbáltam tenni érte évekig, de elutasításokat kaptam), igaz barátaim se voltak. Aki volt barátom arról kiderült hogy csaló bűnöző, lehúzott engem is pénzekkel, majd börtönbe került. Haverok voltak, de őket zavarta hogy nem vagyok egy felhőtlen ember. Most munkahelyi kapcsolataim vannak, de ott kimondatlan szabály hogy magánéletről nem beszélünk.

Most diagnosztizáltak nálam egy súlyosabb szívbetegséget, műtétre is előjegyeztek tavasszal. Azt mondják ha sikerül a műtét akkor 1-2 év amíg rehabilitálódok, de életem végéig kímélnem kell magamat, meg persze a sok gyógyszer.

Most is amíg a kivizsgálások miatt kórházban voltam, azt kérdezgették, hogy “van valaki aki be tud hozni önnek ezt-vagy azt?” Amikor bódítót kaptam a nyelőcsövi ultrahangra járóbeteg ellátás keretein belül akkor is kérdezték “van itt valaki önnel aki hazakíséri”. Elég kellemetlen volt, főleg hogy autóval mentem és nem vezethettem, taxival kellett hazamennem, amit alig tudtam kifizetni. Másnap meg 8 km-t kellett gyalogolnom a kocsimig :D


Volt már valaki ilyen helyzetben? Végig lehet csinálni egy műtétet és az azt követő szakaszt teljesen egyedül? Leginkább attól félek hogyha kiengednek majd a kórházból akkor a szomszédaim 1 év múlva megtalálják a holttestemet. Igazán nincs senki se akit legalább felhívhatnék. A taxis esetnél se hívhattam fel a munkatársaimat, nem lehet elvárni hogy egy idegen eljöjjön miattam a munkahelyéről. Van ennek így értelme egyáltalán?


2019. okt. 23. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Értelme mindig van. Túl leszel a műtéten, ha nehéz lesz is, nem lesz semmi baj.
2019. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Jelentkezz be valamilyen támogató szolgálatnál, ott személyi segítést is igényelhetsz, ha szükség lenne rá.
2019. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Én még ilyen helyzetben nem voltam, de még lehetek, és nagy esélyem van rá. Viszont én azt az egyet tudom neked tanácsolni, hogy sosem tudhatod, hogy mit hoz a holnap, kivel találkozol és mire jössz rá. Bennem ez tartja a lelket.
2019. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Engem, ha megkérne arra a kollégám, vagy szomszédom, hogy segítsek neki eljutni a kórházba, megtenném. Ne félj segítséget kérni, hidd el, az emberek nyitottak a segítségadásra, főleg ha megkérik őket. Maguktól azért nem fognak segíteni, mert fogalmuk se lehet arról, hogy segítségre szorulsz.

Ha mégis visszautasítanak a körülötted élők, akkor a kórházban kérj tanácsot, tényleg hátha létezik valamilyen segítős szolgálat. Kitartást és gyógyulást kívánok neked.

2019. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Keress szívbetegeket segítő alapítványt, egyesületet, betegcsoportokat... Keress rá a betegséged nevére, vagy szívbetegséggel élők csoportját a neten.
2019. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs senki, aki segíthetne, akkor kérd meg a kollégáidat (vagy azt, akivel a legjobb viszonyban vagy), jelentsd be a háziorvosnál, hogy egyedül vagy és segítségre szorulsz.


Nézd, elvárni senkitől sem lehet semmit, de emberek vagyunk, egymás mellett élve egy nyavalyás bolygón, 8 milliárnyian. Ha annyit nem teszünk meg a mésik emberért, aki a mellettünk levő tanyán/lakásban/házban lakik - és tudjuk, hogy nagyon erősen rászoruló! -, hogy segítsük addig, amíg maga nem képes ellátni magát önhibáján kívül, akkor nemigen érdemeljük meg az EMBER nevet.


Keresd meg a Máltai Szeretetszolgálat vagy a házi betegszolgálatok lapjait, jelentsd be a problémát (elvileg a háziorvosodnak kéne ezt megtenni, kérés nélkül is). Szólj a melóhelyen, hogy baj van, és kérdezd meg, hogy ki tudna neked egy pár napig segíteni? Vannak egyházak, egyéb egyházi intétzmények, akik segítenek, csak kérni kell.

2019. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Kórházak rehabilitációs osztályain is érdeklődhetsz már most a lehetőségekről, ők tudhatnak szívbetegeket segítő szervezetekről, ahol például szívbetegek hozzátartozói segítenek.
2019. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Kórházi szociális munkás ha van megkeresheted.
2019. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Voltam ilyen helyzetben, de egy egyszerűbb kezelés kapcsán. Nekem a háziorvos, és az asszisztense nagyon sokat segített, kijártak. A szomszédok vásároltak, vittek, ha kellett, látogattak is a kórházban. A szociális szolgálat hozott minden nap ebédet (háziorvos intézte). Nagyon sokat köszönhetek nekik emberileg is és tettekben, mindezt úgy, hogy nem is kértem a támogatást, váratlan eset volt.

A háziorvost kérdezd meg, hogy hogy látja a felépülés szakaszait, és hogy milyen segítséget tudsz esetleg kapni.

2019. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat, rendesek vagytok!


Az egyik szomszédomat egyszer megkértem valamire, de rám csapta az ajtót, meg sokan nem is köszönnek vissza. Ezért nem mertem ilyen dologgal hozzájuk fordulni. A közvetlen szomszédaim nyugdíjas hölgyek, őket nem terhelném a bajommal, van nekik elég. A munkahelyemen esetleg elmondom, de félek hogy kirúgnak, hogy ne kelljen hónapokig fizetni a bérem egy részét amíg kórházakban leszek. Tartok ettől!


A háziorvosos dolog szimpátia alapján megy? Úgy értem, nekem új a háziorvosom, 4 éve költöztem ide, de egészen eddig a dologig egyszer voltam nála amikor átvett! Magyarul nem ismerjük egymást egyáltalán! Nem akarnék pofátlan lenni. Egyházi szervezethez nem fordulnék, mert nem vagyok vallásos és nem szeretnék visszaélni a jóindulatukkal, nem akarom becsapni őket. A máltai szeretetszolgálat hogy van? Oda csak úgy bemehetek ezzel? Vagy kell ajánlólevél a háziorvostól? Szívbeteg szervezeteket keresek majd, utánanézek.


Bocsánat a hülye kérdések miatt de eddig kb még soha nem voltam beteg és teljesen új ez a dolog.

2019. okt. 23. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!