Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Súlyos beteggé vált emberként,...

Súlyos beteggé vált emberként, műtétre várva lehet boldogulni egyedül?

Figyelt kérdés

Magányos fiatalabb férfi vagyok, teljesen magányosan élek. Édesanyám márciusban hunyt el, rajta kívül nem volt élő rokonom. Párkapcsolatom sose volt (pedig próbáltam tenni érte évekig, de elutasításokat kaptam), igaz barátaim se voltak. Aki volt barátom arról kiderült hogy csaló bűnöző, lehúzott engem is pénzekkel, majd börtönbe került. Haverok voltak, de őket zavarta hogy nem vagyok egy felhőtlen ember. Most munkahelyi kapcsolataim vannak, de ott kimondatlan szabály hogy magánéletről nem beszélünk.

Most diagnosztizáltak nálam egy súlyosabb szívbetegséget, műtétre is előjegyeztek tavasszal. Azt mondják ha sikerül a műtét akkor 1-2 év amíg rehabilitálódok, de életem végéig kímélnem kell magamat, meg persze a sok gyógyszer.

Most is amíg a kivizsgálások miatt kórházban voltam, azt kérdezgették, hogy “van valaki aki be tud hozni önnek ezt-vagy azt?” Amikor bódítót kaptam a nyelőcsövi ultrahangra járóbeteg ellátás keretein belül akkor is kérdezték “van itt valaki önnel aki hazakíséri”. Elég kellemetlen volt, főleg hogy autóval mentem és nem vezethettem, taxival kellett hazamennem, amit alig tudtam kifizetni. Másnap meg 8 km-t kellett gyalogolnom a kocsimig :D


Volt már valaki ilyen helyzetben? Végig lehet csinálni egy műtétet és az azt követő szakaszt teljesen egyedül? Leginkább attól félek hogyha kiengednek majd a kórházból akkor a szomszédaim 1 év múlva megtalálják a holttestemet. Igazán nincs senki se akit legalább felhívhatnék. A taxis esetnél se hívhattam fel a munkatársaimat, nem lehet elvárni hogy egy idegen eljöjjön miattam a munkahelyéről. Van ennek így értelme egyáltalán?


2019. okt. 23. 10:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

A háziorvos dolog nem szimpátia kérdése, ami jár az jár. Persze, lehet, hogy neked kell őt felvilágosítani, hogy mi jár neked :)

Egyházi szervezetek (a máltai is az): a Bibliában van: tegyetek jót mindenkivel... Szóval az nem akadály, hogy te nem vagy hívő, de ha gondolod, elmondhatod nekik.

A segítő/támogató szolgálatok többsége nem is kötődik egyházhoz, civil szervezetek, úgyhogy ez náluk nem szempont.

2019. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Megkérdezhetem, hogy mi lett a baj? Ha nem gond neked. Engem érdekel.
2019. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!