Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet -e úgy élni, hogy...

Lehet -e úgy élni, hogy feladom az életet?

Figyelt kérdés

Röviden felvázolom a problémáimat:


30 éves vagyok, egész eddigi életem úgy telt el gyakorlatilag, hogy az élet minden területén kudarcot vallottam: nem érettségiztem le annak idején, így 10 éve egy helyen dolgozom, ugyanazt a monoton munkát végezve. De még jogosítványom sincs, egyszerűen nem sikerült levizsgáznom annak idején, így hagytam a fenébe.


Továbbá nincsenek barátaim és barátnőm sincs - sőt nem is volt még soha.


Mindig is ilyen voltam - visszahúzódó, csendes, félrevonuló, és antiszociális. 17 éves korom óta próbálok változtatni ezen, de azóta még nem jött össze!


Voltak öngyilkossági kísérleteim is huszonéves koromba, több is, de nem sikerültek.


Így, hogy eltelt ennyi idő ezután már azt érzem, hogy nem is szeretnék változtatni, jó ez így ahogy van, és valószínű ez már életem végéig így lesz.


Tehát én nem akarok már meghalni, nem próbálkozom többet öngyilkossággal, viszont a változtatással sem próbálkozom, mert ha eddig sem sikerült, akkor ezután sem fog.


Hanem egyszerűen feladom, és beletörődök a sorsomba, az egész élet már nem érdekel. Bár a fájdalom elég nagy belül, néhanapján (pl. karácsonykor) pedig még jobban, de hát eddig is kibírtam és ezután is kifogom.


Más esetleg még él így vagy hasonlóan?


Előbb-utóbb gondolom egy ilyen életvitel úgy is átalakul valamilyen betegséggé (pl. rák), ami aztán megpecsételi a sorsomat végleg.


2019. nov. 11. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2019. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem érettségiztél,pedig megtehetted volna. Veled ellentétben én nem akarok változtatni,ezért nem is írok ki kérdéseket.
2019. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ugyan én még csak 21 vagyok, de ismerem ezt a “kiégtem” érzést.

Ugyan én egyetemista vagyok, de egyszerűen nem érdekel az életben semmi.

K**vára fáj, de mégse érdekel. Nem tudom megmagyarázni.

Rengeteget gondolkodom a témán. Úgy gondolom olyan nem létezik, hogy “feladom”, csak olyan, hogy “beletörődöm”.

A legrosszabb, mikor már tenni se próbálsz ellene, az idő haladásával csak rosszabbodik. Egyre inkább monoton minden.

Talán szakemberre lenne szükség, de én speciel túl büszke vagyok ehhez.

Azt hiszem egy rák csak segíteni tudna az egész beletörődés és elfogadás folyamatában.

Kitartást!

2019. nov. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Brian Tracy Főnix szemináriuma fent van youtube-on. Azt kéne feldolgoznod. Én is sokat tanultam belőle.
2019. nov. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!