Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosan is lehet boldog...

Magányosan is lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés

Mielött kérdeznétek, tényleg nincs senkim. Az iskolában mindig egyedül vagyok és a kollégiumban is. Nincsenek barátaim.

Itt a családom, de velük bizonyos okok miatt nem szeretek lenni.

Most mondhatjátok, hogy kezdjek el barátkozni.. nos nekem ez nem olyan könnyű. Szociális fóbiám van. Zárkózott vagyok, csendes, elvont és negatív. Keveset beszélek. A külsőm sem valami szép. Aztán ugyebár sajnos a külső nagyban meghatározza,hogy akar e veled valaki barátkozni vagy sem. Szóval mit gondoltok?


2019. dec. 2. 05:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Egysíkú gondolkodásmód amit csinálsz és csak magadnak ártasz vele. Egyfajta 100% - 0% aranyában tudsz csak gondolkodni és minent meg tudsz indokolni úgy, hogy ne kelljen semmit tenni semmiféle változás érdekében.
2019. dec. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 Inkább te nem tudod értelmezni az emberek viselkedését. Ha én kedvelek valakit,nem teszem szóvá a háta mögött a külsejét mivel elfogadom úgy ahogy van.
2019. dec. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Te meg úgy gondolod hogy aki csúnya azt 0% fogadja el és itt a gond. Egyébként is relatív fogalom.
2019. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy a csúnyákat nem fogadják el hanem azt hogy a szép embereket jobban elfogadják és általában a csúnya embereket vagy kihasználják vagy nem veszik körbe.
2019. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha bármi információ van, ami a világképednek ellentmond, azt is leegyszerűsíted és megmagyarázod, hogy "aha, barátkoztak vele de csak azért hogy kihasználják", ezzel igazolva, hogy "csúnyákkal 0% barátkozik és csak a magány marad" és itt a baj.

Relatív hogy kinek mit jelent a csúnya. Mindenkinek más.

2019. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15 Mert őt tényleg kihasználják. És honnan tudod hogy mit mondtak még a háta mögött? Na?
2019. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha folyamatosan ilyen attitűddel próbálsz barátoka, tismerősöket találni, hogy eleve kihasználást, rosszindulatot stb feltételezel, majd olyanokat is fogsz találni, akik ezt visszaigazolják számodra.

Amire figyelsz, az a világod, az a jelened, arra fókuszálsz, azt kapod, az elme azt igazolja vissza.

2019. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Nem feltételezek én semmit. Csupán értelmeztem azt amit te jó indulatnak veszel.
2019. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
En mostanaban csak akkor vagyok boldog, ha egyedul vagyok.
2019. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem is egyre inkább az az érzésem, hogy csak egyedül lehet igazán szabad az ember. Az emberek, akiket elvesztettem, valójában csak visszahúztak. Ha a boldogságod emberektől függ, akkor bármikor elveszítheted.

A legjobb dolog a világon, ha igazán elmélyedhetsz valamiben és senki nem akadályoz.

2019. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!