Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Így hogyan szerezzek normális...

Így hogyan szerezzek normális társaságot (barátok, párkapcsolat)?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy olyan ember nincsen a környezetemben, akivel őszintén szívesen vagyok együtt. Úgy érzem, hogy egyikük sem olyan, mint amire nekem valójában szükségem lenne és emiatt rengeteg minden hiányzik. A családommal semmilyen a kapcsolatom és ez most már ilyen is marad. Vannak gyerekkori barátaim, de egyrészt már valamennyire kezdünk eltávolodni egymástól (egyetemre járnak, az egyikük dolgozik is, családjukkal vannak, barátjuk van), másrészt pedig azt érzem, hogy annyira sok közös dolog nem is köt minket össze (gondolok itt pl. a gondolkodásunkra, érdeklődési körünkre és hasonlók). Az egyetemen csak felszínes kapcsolatokat sikerült kialkítanom, nagyon nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, aki egyáltalán kicsit is szimpatikus lenne (nekem nem szimpi ez a nem járunk be-nem tanulunk-nem csinálunk semmit-megbukunk stílus, sokakat túl gyerekesnek is érzek, idétlenek, hülyéskednek, butaságokat beszélnek, pletykálnak stb.). Fiú pedig pláne nincsen, aki tetszene vagy szimpatikus lenne és el tudnék vele képzelni bármit is. Szóval a szociális életem erősen konvergál a nullához, ami egyre inkább zavar (én igényleném mások társaságát, beszélgetéseket, programokat stb.) és szeretnék ezen változtatni, de nem látok semmilyen lehetőséget. Ha nem az egyetemen vagy a könyvtárban vagyok, akkor éppen otthon vagy a koliban és semmi egyéb elfoglaltságom nincsen, mert egyedül nincsen kedvem sok dologhoz és nem is túl nagy a választék (pl. engem a bulik, koncertek, zene, tánc, sport nem érdekel). Interneten pedig nem szeretek és őszintén szólva nem is tudok ismerkedni, barátkozni.
2019. dec. 21. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Én a neten ismertem meg a barátaim, de ha ennyire elzárkózol mindentől, szenvedj csak a magánytól, nehéz lesz segíteni.
2019. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Álljál szóba emberekkel, ki van zárva, hogy egyetemisták között se az órák idején, se a koliban nincs egy-két normális! Az nem igaz, hogy mindenki csak bulizik és nemtörődöm! Keress hobbit; ha a felsoroltak nem érdekelnek, akkor mást, bármilyen klubot, akár művészetit vagy túrát vagy nyelvtanfolyamot vagy jógát. Nézegesd a helyi művelődési ház programjait és az interneten meghirdetett rendezvényeket. Az internetes társkeresést se kell elutasítani: mit kell ahhoz "tudni"? Ha az alapja szimpatikus, és te is neki, akkor találkoztok, és majd kiderül. Legyél nyitottabb és lazább.
2019. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A netet nem makacsságból vagy puszta ellenszenvből zártam ki, hanem azért, mert próbáltam és nem ment. Próbálkoztam netes beszélgetéssel már szimpla nyeltanulás céljából is, barátkozni és ismerkedni is próbáltam, majd miután konstatáltam, hogy nekem ez nem megy, abbahagytam. Én nem tudok jól esően beszélgetni a neten totál idegenekkel, mert nekem teljesen személytelen az egész, túl természetellenes, erőltetett, se íze, se szaga és olyan minden mindegy érzés... Ideig óráig elpötyögök unaloműzésképpen, de egyszerűen nem tud érdekelni, nem tudom komolyan venni és minden csak nem élvezetes számomra. Senkit nem tudok így megkedvelni, egy fikarcnyit sem. Emiatt ezt nem is erőltetem, mert próbáltam és bőven elég is volt.


Az egyetemen pedig tényleg nem szimpatikus senki. Csak azokkal találkozom, akikkel egy szakon tanulok és vannak közös óráink, ha be is járnak. Nem tudom, hogy az az oka, hogy bölcsész kar vagy más, de itt tényleg nem igazán veszik komolyan az emberek és a többség inkább a furcsa kategória. Nekem alapvetően nincsen semmi bajom a “mássággal” (ezt most minden értelemben értem, szóval nem csak szexuális orientációt tekintve), de itt tényleg olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel nem mindig tudok mit kezdeni... Fiúk eleve nagyon kevesen vannak, ők is egy-két kivételtől eltekintve mind melegek/transzneműek vagy beöltőzős-sminkelős anime fanok. Hobbim van, de nem a közösségi kategória (a kreatív, kézműves dolgok érdekelnek) és nem is találtam még semmilyen klubot vagy közösséget ezzel kapcsolatban, pláne az én korosztályomnak megfelelőt. Koncertek és bulik vannak dögivel, de én ott így nem érezném jól magam.

2019. dec. 21. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez csak hozzáállás kérdése, nem kell csípőből elutasítani az internetes barátkozást meg a körülötted lévő embereket. Még önkéntes munkát is vállalhatsz, ott is közösségben találod magad. Azt hiszem, valójában szorongó önbizalomhiányos vagy, aki megideologizálja, hogy miért nem barátkozik. Az matematikailag kizárt, hogy egy szakon mindenki felszínes és igénytelen legyen, meg az összes fiú transznemű és hasonlók. Könnyebb neked mindenki mást elutasítani, mert akkor nem kell erőfeszítést tenned, nyitnod, elfogadnod, önmagadat vállalnod más felé. Mindeközben meg szenvedsz a magánytól. Hát pedig csak az a 2 variáció van, hogy magányosan szenvedő leszel, vagy mégis átértékeled az embereket és ismerkedési módokat, hogy beengedd őket az életedbe, és kiderüljön, hogy mégis találsz köztük érdekeset és értékeset.
2019. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első félévemtől kezdve keresek diákmunkát, önkéntes munkát vagy valamit, de még semmit sem találtam, ami passzolna mindennel (pl. a képességeimmel, de leginkább az időbeosztásommal). Pedig amúgy ez jó megoldás lenne, ez nekem is tetszene és éppen ezért én is ezt kerestem elsőként.

60-65 fővel kezdtünk a szakon és 28-an maradtunk mára, szóval ez nem egy 100+ fős szak, ahol a felét kb. nem is látod soha, így volt alkalmam találkozni, beszélni nagyjából mindenkivel. Senki sem szimpatikus annyira, hogy tényleg azt érezzem, hogy most sikerült találnom egy barátot. Persze, felszínes kapcsolataim vannak, de semmi normális, komoly vagy őszinte, amivel elégedett is lennék.

2019. dec. 21. 23:43
 6/7 anonim ***** válasza:
A barátság kialakulásához idő kell és bizalom. Nagy valószínűséggel 27 közül is kell, hogy legyen olyan, akivel ez kialakítható. Lehet, hogy a többiek azért nem kedvesek veled, mert látják rajtad az elutasítást. De emellett akkor intenzíven, a lehető legszélesebb körben, új tevékenységek kipróbálásával, ideértve az internetet is, kapcsolatokat kell létesíteni, minél több embert, stílust, világlátást, tevékenységet megismerni, szokni az ismerkedést, beszélgetést, hogy rutinná váljon. Önkénteskedni lehet állatmenhelyen, kórházban, múzeumban, néha színházban is, több helyen vannak ételosztások.
2019. dec. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek szociális vagy kommunikációs problémáim, hogy meg kelljen szoknom a beszélgetést vagy az ismerkedést... Nincsen kivel ismerkednem, egyedül ez a baj. Nincsenek szimpatikus emberek a közvetlen környezetemben (nem, a 27 ember között sincsen olyan) és a hétköznapokon nem vagyok más közösségben, viszont nem is akarok magamra erőltetni valami olyasmit, ami tudom, hogy nem én vagyok, mert annak sincsen semmi értelme.
2019. dec. 22. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!