Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki saját maga...

Van itt olyan, aki saját maga miatt magányos?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hogy hogyan írjam le magamat. Talán aszociális vagyok.


Kevés az önbecsülésem és az önbizalmam, ezért ellököm magamtól az embereket inkább. Ezért nincsenek barátaim.


Illetve sosem kezdeményezek, még ha nagyon megszeretném ismerni az illetőt, akkor sem. Illetve ha beszélgetek valakivel, akkor nagyon ritkán kérdezek csak vissza, így hamar abbamarad a beszélgetés.


2019. dec. 30. 21:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

🙋

Bennem a fentieken túl jó eséllyel Aspergerből is van egy vonóval. Elég kellemetlen, mert kb. fogalmam sincs, kinek mit, mikor, hogyan lehet, illik, kell mondani. Nagyon nem érzem ezeket a finom szociális dolgokat, esetleg utólag, ha sokat agyalok egy-egy szitun.

Meg unalmas is vagyok.

2019. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Magány=szabadság. Sztem ezt elfelejtetted.
2019. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 sanyinak ***** válasza:
25%

#11

És nyilván önbizalmad sincs sok 😋

2019. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

Sztoikus vagyok. A világ hamar megbontja a lélek egységét, ettől félek, mert nincs kiegyensúlyozott kapcsolat egyén és közösség közt. Ezért próbáltam egy-egy emberrel beszélgetni, de azt vettem észre hogy csak azért vannak velem,hogy a magányukat oldják, szórakoztassam őket. Valahogy nem tudom elmélyíteni a kapcsolataim, ehhez érzék kell ami nekem nincs. Nincsenek titkaim, rögtön magamat adom, talán ez ijeszt meg sokakat.

Meg a külsőm is mint valami ősember :D

2019. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Jelen. Félelem az elutasítástól, a megaláztatástól, a beégéstől.
2019. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kb ugyanazért, mint a #11-es. Enyhén, de sajna autó vagyok, vagy túlhülyéskedem a dolgokat társaságban, vagy túl mufurc vagyok...

Unalmas is vagyok, sokszor már magam számára is.


Ezen kívül...

Az általános iskolai, gimnáziumi évek konkrétan "szőnyegbombázták" az önbizalmamat. Utólag visszatekintve megértem, hogy miért mindig én voltam a célpont, ugyanis valamilyen szintű jellemfejlődésen mentem keresztül.(igyekszem a szülők/nagyszülők hibáiból tanulni ill. az "fura" dolgaimat társaságban elnyomni)

Valóban vicces egy dühöngő, hülye, hiszékeny, besértődős stb emberrel trollkodni. Erről a tapasztalatokról írhatnék rengeteget, de nem offolnám szét a témát.


...

Igazából röviden ennyi.

Vannak/voltak szánalmas kis próbálkozásait, hogy kimenjek, "éljek", csináljak valamit, de... Nem jött be.


Jó lenne valami hobbi, de semmihez sem értek igazán.

A "klasszikus" egyedüli tevékenységeket már unom: legyen az séta/túra, olvasás, gépezés, tévézés, stb lehetne sorolni...


Úgy érzem magam, mintha egy üres lap lennék.


19F

2019. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#16

"Enyhén, de sajnos autista vagyok..." Akart lenni. Autocorrect segített leírni 👍

2019. dec. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Igen saját hibáim miatt. Nem merek kezdeményezni,nem tudok beszélgetni a nőkkel nem tudok mondani semmit, nem tudom mit kell csinállni,félek hogy beégnék. 30f
2019. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
61%
Igen, mert mindig mindenkiről a lehető legrosszabbat feltételezem (megvan az oka). Szorongok, egyáltalán nem bízok meg senkiben, ezek miatt pedig nem alakul ki normális baráti kapcsolat. Pedig szeretném.
2020. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Jelen. Ahogy sokan a válaszolók közül én is szociális fóbia miatt vagyok az... Nem merek rendesen emberekkel beszélni, vagy bármilyen társaság szerves része lenni, mert az emberek közelségétől egyszerűen rosszul érzem magam. Anno még 2 évvel ezelőtt megpróbáltam ezen változtatni, bekerültem a népszerű srácok körébe az osztályomban és 2 bulira elhívtak és el is mentem. Mondanom sem kell hogy baromi szarul éreztem magam, és ezzel fel is adtam a szocializálódást... A legjobb (és egyben egyetlen közeli) barátom, amiért kiléptem abból a társaságból, elhagyott, az egyetlen lánybarátom elárult, és kidobott. Hobbim nem nagyon van csak a gitározás amivel magamat szórakoztatom. Régen rengeteget játszottam lolba van vagy 4000 órám, de már az sem köt le. Gyakran úgy érzem, hogy egyszerűen csak be akarom fejezni, és meg akarok halni mert elegem van abból a folyamatos magányból ami emészt. A zene (rock vagy metál) az egyetlen ami életben tart és néha feldob.
2020. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!