Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz járni ha úgysem fog változni semmi? Ha úgysem fogom megérteni az embereket és ők sem engem?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá hogy el kéne mennem de tanácsokkal nem megyek sokra.Valószínűleg azt javasolná járjak emberek közé.Régebben sokat is voltam emberek között mégsem sikerült amit akartam.Magányos voltam az emberek között is.Egyébként vannak emberek akik nekem inkább robotoknak tűnnek akik be vannak programozva hogy mit tegyenek,hogy mindig ugyanazokat a közhelyeket mondják és vannak emberek akik meg bábúnak tűnnek.Nincsenek önálló gondolataik,dróton rángatják őket ahogy nekik tetszik.Egyébként azt gondolom a pszichológus szintén azokat a közhelyeket mondaná amire beprogramozták.Vagy tévedek?
2020. jan. 21. 21:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#9-es és végülis mit csinált a pszichológus?Széttárta a karját hogy ő nem tud segíteni Te meg eljöttél?
2020. jan. 21. 22:33
 12/22 A kérdező kommentje:
#7-es én arra gondoltam hogy a Fidesz szavazó és az Mszp szavazó is ugyanolyan.Nem reális a Fidesztől sem és nem reális az Mszp-től is azt várni hogy majd ők jók lesznek
2020. jan. 21. 22:40
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mi a nagyobb segítség egy éhező embernek??? Szerintem te tananyag egyből, hogy adsz neki pénzt/ételt.... Ez miben segít neki??? Pár óra múlva megint éhező ember lesz... Azt eszközt kell neki adni, nem az ételt! Gondolok itt arra, hogy az éheznek nem hálát adsz, hanem egy halszhalot/horgászbotot.

Nem tudom, hogy mennyire vagy jóban a metaforákkal, de szerintem talán ezt meg képes vagy lefordítani.

2020. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Rávágod egyből*
2020. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az automatikus hibajavitot...

Éhezőnek nem halat adsz,*

2020. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nyilván azért tanult hosszú évekig, hogy csak széttárja a karját. Nem azért nem ad tanácsot, mert nem tudna, hanem mert nem adhat, tilos. Nem oldhatja meg helyetted a problémákat, hanem a segítségével tudsz rájönni, hogy mi a probléma gyökere és mi lehet rá a megoldás.


Egyébként nem tudom minek tetted fel a kérdést, ha azt hiszed, hogy a pszichológusok semmirekellők és csak közhelyekkel dobálóznak. Nem kötelező terápiára járni. Jelenleg neked fölösleges is lenne, mert ha nem vagy együttműködő, akkor nem is fog működni a dolog.

2020. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Pszichológusból is van renteg, valaki tényleg csak a pénzre megy és alig várja, hogy lerázhasson. Viszont vannak olyanok is akiknek tényleg célja a betege minél szakszerűbb ellátása. Tehát ha el is mész fontos, hogy jó szakembert válassz.

Viszont rettentő nehéz lesz segíteni ha te már bemagyaráztad magadnak, hogy rajtad aztán nem lehet segíteni sehogysem, és nem vagy hajlandó követni a tanácsokat.

2020. jan. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#13-as itt az a baj hogy az éhezőnek még horgászbotot sem adnak mondván hogy nincs rá pénz.Esetleg egy faágat.Szarból nem lehet várat építeni.
2020. jan. 22. 01:59
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem az embereket kellene megértened és nem is az embereknek téged.

Legalábbis először nem ez a lényeg.


Saját magadat kellene megértened. Ebben segíthet egy jó szakember. Ha tényleg jó és elég tapasztalt.

2020. jan. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Vicces, mert én is hasonlóképpen gondolom, de ez a robotos dolog még nem fogalmazódott meg bennem ilyen formában. Az emberek többsége (akikkel beszéltem legalábbis, és van belőlük egy pár) elég unalmas. Az is benne van a pakliban, hogy én vagyok a felszínes, vagy csak egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon és nem mer előttem kibontakozni az adott személy, ezért beszélgetésnél csak a szokásos, ugyanakkor biztonságos közhelyekkel jön (iskola, munka, időjárás, család, ezerszer látott 9gages vagy tibiatyás mémekkel próbál szórakoztatni stb baromságok) pedig lehet, ha merne önmaga lenni a "báb" mögött egy sokkal érdekesebb személy bújna meg, akivel igazán elmélyülten lehetne beszélgetni.

Na meg nyomatni az alja szarós, fingós prosztó vicceket minden gátlásosság nélkül. Azok is fontosak na.

2020. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!