Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Te mit tennél ha megtámadnának?

Te mit tennél ha megtámadnának?

Figyelt kérdés
Lányok, nők, ha egyedül sétálnátok a sötétben és egy maszkos alak rátok támadna ti mit tennétek? Érdemes lenne küzdeni ellene? Esetleg valaki volt már hasonló szituációban?

2020. febr. 10. 20:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

10 éves korom óta járok Aikidó edzésre. Amíg nem szültem versenyeztem is. Edzőként is ha tehetem kerülöm azokat a helyzeteket, helyeket, ahol megtámadhatnak. De ha megtámadnának, megvédeném magam. Szerencsémre sosem voltam olyan helyzetben, hogy védekeznem kelljen.

47/N

2020. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
9%
Lerántanám a maszkját és elhajitanám a sötétbe. Majd egy laza, jól rögzött mozdulattal tökön billenteném, és amíg jajgat lefingom a fejét. Szerintem nem sok mindent akarna ezek után tőlem...
2020. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Küzdeni nem nagyon tudnék a 152cm mélységemmel és 43kilómmal. Viszont a zsebemben tartok paprika spray-t. Eddig csak egyszer kellett használnom. Viszont a csövi akit lefújtam, azóta nagyívben elkerül.
2020. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Az erre okító videók kimondják, hogy NE kezdj el hősködni. Ha tanultál karatézni, próbáld meg egy fogással, rúgással, ütéssel leszerelni és szaladj. Ha nem sikerül vagy nem tanultál karatézni, hagyd, hogy elvigye valamidet és rohanj.

A legfontosabb, hogy pl sírj hangosan vagyis kelts feltűnést. Nem biztos, hogy segítenek az emberek, de a támadót ez biztos, hogy kicsit megzavarja. Pár másodperc előnyöd így lehet.


Azért nem érdemes hősködni, mert egyszerűen ez nem úgy néz ki a valóságban, mint a filmekben. Ha nem tanultál karatézni vagy még fehér öves vagy, egy ütés, rúgás is elsülhet balul. Én, amikor tanultam karatézni, minden "támadásomat" simán kiszámították, könnyen leszereltek, így van ez a valóságban is - Te behúznál annak, aki rád támad, de ő elkap, mert kiszámítja a támadásod.

2020. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
Milyen király számító karate kid támadók vannak. Na meg van a valóság, amikor az erélyes fellèpésre fülét farkát behúzva nyüszítve-nyeritve indián tánccal oldalaz el...
2020. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
36%
Azt látom, hogy a társadalom tagjainak nagy része csak néz, vagy videózik, amikor gond van, tehát "nyugodtan" lehet sikítani, a veszett pulikutyát, ha érdekli. Én férfiként mondom, hogy egy nagy odadurrantás hatásos lehet, de ehhez kell, hogy legyen hajtóanyag (bableves, tök, káposzta).
2020. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Összeszarnám magam és ordítanék.

Persze képzeletben én is simán péppé verném, csak hát van különbség a fotelben való fantizálás es a valóság között.

2020. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

Hetedik Mennyország című sorozatban volt egy jelenet, ahol Anyuka és a nagyobbik fia mentek autóval. A fiú vezetett. Valami miatt lehúzódtak és a következő pillanatban egy férfi fegyvert szorított a fiú fejéhez.

Az Anyuka első reakciója az volt, hogy higgadt maradt és mondta, hogy nyugodtan vigyen el, amit akar. Levette az ékszereit meg mindent, amit mondott a rabló, odaadott. A rabló elment.


Na minden ilyen vagy hasonló szituációban kb egy ilyen reakció kell akkor, ha nem vagy fekete öves karate bajnok. Mi a fontosabb? Foggal-körömmel harcolni egy táskáért vagy odaadni a támadónak és azonnal menekülni?

2020. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%

8-as, és ha az illető meg akar erőszakolni, azt is nyugodt szívvel kéne hagyni?

Nekem biztos eldurranna az agyam, biztos, hogy ütnék, aztán szaladás valamilyen frekventált hely felé segítségkérésért.

2020. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
#9 ez is jó megoldás, csak ha lefog, akkor nem tudsz :(
2020. febr. 10. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!