Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Te mit tennél ha megtámadnának?

Te mit tennél ha megtámadnának?

Figyelt kérdés
Lányok, nők, ha egyedül sétálnátok a sötétben és egy maszkos alak rátok támadna ti mit tennétek? Érdemes lenne küzdeni ellene? Esetleg valaki volt már hasonló szituációban?

2020. febr. 10. 20:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ. Ha van lehetőségem, elfutok. Ha megragad, akkor valószínűleg eldurran az agyam (mert ez szokott történni) és mivel logikusan nem tudok gondolkozni megpróbálok ütni-harapni-rúgni.
2020. febr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
43%

Sotetben velem van a nagydarab ijeszto kutyam. Meg nem teszteltek a harapasat. Mar volt,h felemjott vki es elotte csattant az allkapcsa. Megharata volna,de a baratom elhuzta gyorsan :D


:D

2020. febr. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Van nálam paprika spray és jártam önvédelemre. Ettől persze még nem biztos, hogy éles helyzetben meg is tudnám magam védeni, mert elég sok nálam jóval erősebb ember él a Földön.


Egyszer próbálkozott be 2 pasi és el akartak rángatni magukkal, de a határozott fellépésem ijesztette el őket, nem a harctudásom. :D

2020. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha a sikitasra nem figyelnek fel, vagy közönyösek, azt kell ordítani tűz van, mindjárt több tucatnyi szem szegeződik rád. Persze ha nem lakott területen vagy akkor ez nem jó
2020. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
93%

Én is megpróbálnék higgadt maradni és az adott pillanatban ütni,rúgni majd paprikaspray és futás. Persze mindez csak elmélet a fotelból.


A valóságban úgy működik (több szakkönyvet olvastam a témában), hogy 2 lehetőség van. A tested 2 féleképpen tud ezekre a helyzetekre válaszolni. Ha látsz menekülési útvonalat vagy esélyt arra,hogy megvédd magad, akkor felmegy a pulzusod és 'üss vagy fuss' fázisban lesz a tested. De ha pl nem látsz menekülési útvonalat, akkor egyszerűen elkerülsz agyilag egy másik szintre és lezsibbadsz,nem érzed a külvilágot. Ugyanez megtörténhet, ha korábban már megtámadtak, és akkor is lezsibbadtál. Azután minden veszélyhelyzetben így fogsz reagálni. Ezt a lezsibbadást akkor tudom elképzelni, mint egyik héten történt. Egy lányt követtek pesten a villamosról 3an hazafele, majd mikor bement a lány a házának kapualjába, akkor ketten lefogták és a 3. meg kirabolta. Zárt tér, 3 pasi lefog. Na ilyenkor nem nagyon tudsz védekezni,elfutni. Marad a külvilág kizárása, a pulzus csökkenése.


Engem próbáltak már 2x megtámadni utcán és annyira felment a pulzusom meg felháborított az eset,hogy csak futni tudtam, el sem tudtam képzelni a védekezést. De amikor a saját házamban támadtak meg akkor nyílván nem tudtam elfutni meg nem is akartam, ezért visszatámadtam. Többen is voltak ott,akik próbáltak szétszedni minket, de annyira eldurrant az agyam, hogy egy eltörött borosüveggel akartam a fejét ütni a támadónak. 3 ember kellett, hogy lefogjanak, olyan erő lett hirtelen bennem. Akkor értettem meg a 'hirtelen felindulásból' szót. Végül le lett fújva gázsprayvel a nő és ki lett dobva a kapuból(amíg engem bezártak a házba, hogy ne okozzak nagyobb sérülést neki). Utána még órákig az egekben volt a pulzusom és 1 napig nem is tudtam aludni.


Na ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem mindegy, hogy hol történik a támadás. Ha az utcán, akkor futás. Ha otthon,akkor véded a területed és nem futsz el. Ha pedig zárt helyen, akkor úgysem tudsz mit csinálni.

2020. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Engem a liftben tamadtak meg. Lefagytam. Nem számitottam rá ésh alalra valt keppel annyit tudtam mondani, hogy "ne legyen ez" nem tudom miert de a támadóm is megijedt és összeomlott és elnézest kért es kiengedett a liftből. Aki ilyesmitől fél azt ajanlom tanuljon meg néhany önvedelmi fogást aki ért hozzá lelkileg is fel tud keszíteni egy ilyen helyzetre és nem csak a szerencsén fog múlni a dolog mint nálam. Mondjuk nem tudom milyen képet vághattam amivel ezt a hatást értem el. Vagy mi volt a tamadóm fejebe egyáltabán mit akart mert az sem derült ki. Csak elém allt nem engedett kiszallni és neki lökött a falnak.
2020. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
31%
Előveszem a bal zsebemből a kung fumat és használom.
2020. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Bepisilnék, sajnos. Ezért vettem egy csomag felnőtt pelenkát és tartok egyet a táskámban. Eddig még nem kellett használnom, de más esetben ott lenne nálam.
2020. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%

Már a válaszok elolvasásától felment a pulzusom.

Egy filmben láttam, hogy meg akartak erőszakolni egy csajt és szándékosan bepisilt, és bevált. Ha ki akarnának rabolni, odaadnám minden 'értékemet'. Bármit meg lehet venni még egyszer, telefon, ilyesmi, de az életünket nem.

És próbálnék elfutni, ha nem menne síkítoznék, hátha meghall valaki. Ha megerőszakolásról van szó, elgondolkoztató tényleg a mindenféle lohasztó dolog mint pl pukizás, de az ugye nem megy minden alkalommal.

2020. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudatosan pisilnék be, sajnos. A táskámban mindig van egy pelenka, hogy, ha megtámadnának és bepisilnék, akkor ne legyen ebből gond. :(
2020. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!