Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberről aki azért lesz öngyilkos, mert kihal a család körülötte és nem akar évtizedeket magányosan élni?

Figyelt kérdés
A párkeresés nem játszik. Nem tud mit kezdeni a helyzettel.

2020. márc. 8. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Semmi igazan, mert nem Ismerem a korulmenyeket. Csak azt tudom, hogy van amikor az ongyilkossag az mwgvaltas.
2020. márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen meg tudom érteni. Ha édesanyámmal bármi történik, akkor szó szerint senkim nem marad, mert már az összes rokonom meghalt. Nem biztos, hogy lenne kedvem egyedül élni, mivel nem vagyok alkalmas remetének.
2020. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Én megértem, ha valaki lelki vagy egyéb okokból lesz öngyilkos, de mekkora istenverte baromság már ez, hogy nem tud társaságot keresni?! Simán lustaság. Elmegy egy meetupra máris nincs egyedül, leres valami hobbit közösségben, vesz állatot, megy önkéntesnek másokat segíteni stb. Olyan nincs, hogy valaki egyedül marad és nem tud ellene tenni, max nem akar, de akkor meg így járt.
2020. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Attól még magányosan megy haza...
2020. márc. 8. 08:58
 5/18 A kérdező kommentje:
A kutyával meg nem tudsz beszélgetni.
2020. márc. 8. 09:00
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Az a véleményem, hogy sajnálnám, mert - úgy tűnik leírásból - hogy nem próbált társaságot keresni, konfortzónából kilépni, nyitni mások felé.
2020. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Elég, ha este hazamegy, hogy aludjon egyet, aztán másnap pörög tovább, ha emberek között szeret lenni. Ha így tölti a napjait, közben egy csomó emberrel beszélgethet. És nyilván lesznek közelebbi barátai is, akikkel mélyebb beszélgetésekbe is belemehet. Kutyát inkább ne is vegyen, úgyse lesz rá ideje, hogy gondozza.
2020. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Az öngyilkosság az esetek legnagyobb részében gyengeség.

Nem tudni egyedül teljes életet élni az n szememben szintén az. De ha már valaki ennyire társaságra vágyik, akkor menjen emberek közé és barátkozzon.

(Amúgy én is egyedül élek, ha a szüleim meghalnak, nekem is csak barátaim lesznek, de soha nem éreztem magam magányosnak.)

2020. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Ismerek olyat apám ismeretségi körében, aki ezt tette. Én nem vádolom őt, mert tudom, hogy már évek óta depresszióval küzdött, és hogy így egyedül maradt, már nem bírta tovább. De azért sajnálom, hogy úgy gondolta, hogy ez az egyetlen megoldás.
2020. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy nagyon sajnálom, mert a jelek szerint egy nagyon gázos család tagja volt, akinek már kora kisgyermek korában letiltották a szabad nyitást és kapcsolatteremtést idegenk felé. Ha jó családja lett volna, akkor meg tudja őket gyászolni, és már régen lenne saját családja, barátai, kapcsolatai.


Az öngyilkosság magánügy, az adott ember saját döntése. Tippeket nem adok, büntetendő; de el sem ítélem, mert az adott ember szabad akarata.


Én a pszichiátert javasolnám először az öngyilkosság helyett, aztán a nyitást a világ felé. Ha pasi vagy, akkor szerencsésebb vagy, mint egy nő, mert a magányos (pláne idősebb) nőkkel különösen gonosz a világ. Próbálkozz, mielőtt olyan útra és döntésre jutsz, ami nemigen vezet jóra.

2020. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!