Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért adja oda sok férfi az...

Miért adja oda sok férfi az egész fizetését az élettársának, barátnőjének, feleségének?

Figyelt kérdés
Több olyan férfit ismerek,aki az egész fizetését odaadja az asszonynak.Keres mondjuk havonta 200 ezret és azt mind oda is adja.Lehet ennek az az oka,hogy attól félnek ezek a férfiak,hogyha nem adják oda a fizetésüket akkor az asszony elhagyja őket és egyedül maradnak?
2020. ápr. 11. 09:56
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#10 az más amikor gyerekek is vannak.Meg az is amikor megbeszélik hogy ennyit és ennyit félreraknak belőle.Én arról beszêlek amikor a férfi keres mondjuk 200 ezret,azt odaadja az asszonynak,és amit kap cserébe az az hogy mindennap főtt ételt eszik, tiszta ruhában jár és az hogy otthon nem kell házimunkát végezni, asszony megcsinál mindent.Szerintem ezért sok 200 ezer.
2020. ápr. 11. 11:13
 12/31 anonim ***** válasza:
22%

mert így nem kell felelősséget vállalni. Aztán oda lehet dobni vita esetén a másiknak, hogy "elszórja a pénzt feleslegesen"


Én nem tudnék így élni.


#8 ezért kerülnek az utcára egyesek egy esetleges válás esetén... mert annyi félretett pénzük nincs, hogy 1 hónapig elvergődjenek egy szobában.

2020. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted sok. Ők meg ketten élnek belőle. De ha havonta félre akarna belőle tenni 10-20 ezret (mert max ennyit tudna) azzal sem lenne semmi baj. Sőt. Van olyan, hogy a férj hazaadja a fizuját, de a számláról automatikusan megy valamennyi lekötött megtakarításba. Van aki magánnyugdíjat fizet.


Én egyedülálló anya vagyok, és a 200 ezres fizum el is megy egy hónapban (gyerektartást vagy kapok vagy nem, az idén még nem kaptam. A családi pótlék nem sok, azt a gyereknek gyűjtöm)Tehát minden attól függ, milyen életet élnek. Ha nekik így jó, te mit okoskodsz bele?

2020. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
#13 én nem adnám haza az egèsz fizetésem,legfeljebb a felét.A másik felét beraknám a bankba.Ha az asszonynak nem tetszene,ez van.
2020. ápr. 11. 12:39
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleim idejében normális volt. Főleg ha sok dolgot az asszony intezett. Így nem kellett minden nap kérni.
2020. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#15 de ha oda is adnám mindet,csak megkérdezném hogy mit vett belőle,Vagy rakott e félre belőle,azért csak érdekelne mit csinált a pénzzel.
2020. ápr. 11. 12:44
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket a kérdéseket olvasva nem sajnálom, hogy nincs barátnőm/feleségem. Gyakorlatilag kiforgatna egy "társkapcsolat" az összes vagyonomból...
2020. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
75%

Megkérdeznéd, mit vett belőle? Szerinted 200 ezerből mit vett? Rezsi, internet, telefon mindkettőtöknek, kaja, tisztító szerek, illatszerek, ruhákat pótolni ha kell (évszakonként) legyen félre téve kisebb szükséges javításokra és néha el tudjatok menni moziba stb. Gondolom ami nem ment el, rajta van a bankszámlán, nem? Szerinted mire lehet elverni 200 ezret, ha ketten éltek belőle?

Aki meg itt azt írja, milyen lehúzás a párkapcsolat, miért is? Gondolom, valamiért az ő döntésük, ha a nő nem dolgozik, ők meg eltartják. Normális esetben mindenki dolgozik és csak annyit raknak a közösbe amennyi valóban elmegy, vagy minden közös és onnan vesznek vissza amit kell. Te miért akadsz ki azon ha más valaki eltart egy nőt? Neked ehhez mi közöd? Te ne tedd. Én nő vagyok és én sem tenném, illetve engem sem tartott el soha senki. De 200 ezerből sokat nem lehet elbulizni.

2020. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

11: Tehát az rendben van hogy te egy havi munkáért 200 ezret kapsz, de az nincs rendben hogy az asszony egy havi munkáért ugyan ennyit kap.

Mert ha a háztartás úgy megy, hogy a férfi ad pénzt annak cserébe, hogy a nő dolgozzon az inkább bentlakásos takarítónő és szakácsnő tartás, amit meg meg kell fizetni.

2020. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha a férfi intéz mindent a bevásárlástól kezdve a ruhák, ágyneműk, és hasonló mindennapi tárgyak potlasán, rezsifizetésen keresztül az esetleges gyerek kiadásáiig, akkor ja, nem jogos a nőnek adnia a pénzét. Ha viszont az van, mint az átlag magyar háztartásokban, hogy a nő a saját penzkereso munkaja mellett a közös otthont is irányítja, akkor jó hogy nem kéri mindenre a zsebpénzt. "figyelj béluka, most befizetném a csekket, utald már át a részedet, jó? Aztán elmennék boltba is, megveszem a hétvégére a kaját, szóval adj egy tízest is, hogy tudjunk mit zabálni :)" Vicces lenne.


De amúgy ha az is van, amire te gondolsz, hogy a nő ultimátumot ad, hogy vagy perkál a férfi, vagy el lesz hagyva.... Nem a férfi döntése, hogy perkál?

2020. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!