Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért gondolkodnak...

Az emberek miért gondolkodnak jövő időben, mikor bármikor bárki meghalhat és bármi megtörténhet?

Figyelt kérdés

Igazából én az elmúlt 1 év történései alapján jöttem rá, hogy sose lehet biztonsággal beszélni a jövőről, mert akármi megtörténhet. Egy auto autóbaleset/agyvérzés/gyilkosság és máris okafogyott, hogy hétvégén mit tervezek csinálni. Pl. én nyáron akartam kimenni külföldre valami karitatív vagy idény munkát végezni és hónapokon keresztül világot látni, de közben súlyos betegséget diagnosztizáltak, ami miatt folyamatosan járnom kell mostmár a kórházat és olyan injekcióval szúrni magam 2 hetente, amit folyamatosan hűtőben steril módon kell tárolni, ami így külföldi csavargással gyakorlatilag lehetetlen megoldani.

Szóval sokszor azt se lehet tudni mi lesz holnap és aki nem makkegészséges, nem egy 5*-os törésttesztű terepjárója van és nincs egy lőfegyvere az nem tudhatja biztosra, hogy megéli a holnapot.

Mit gondoltok erről?



2020. máj. 14. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jövő kiszámíthatatlan, de mit lehet tenni? Összeomolni és sírni, hogy kegyetlen az univerzum? Soha nem tervezni semmit, nem reménykedni semmiben, mert holnap meghalhatunk? Felesleges ezen rágni magunkat.
2020. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom a te helyzetedben ez a felfogás teljesen normális.Súlyos betegség, minden amit terveztél oda.

Ha valami rossz történik az emberrel, pláne ami felborítja az életét nem tud ugyanúgy gondolkodni mint azelőtt.

Tapasztalatból beszélek.


Az élet q*rva nehéz, de nem azért vagy a világon, hogy szenvedj.


Az életnek tervek és célok nélkül nincs értelme véleményem szerint, ilyenkor csak létezel és várod h mikor lesz vége.


Azért élsz, hogy tapasztalj és véghez vidd az álmaid.


Az élet közbeszól, átalakítja a terveket de milyen is lenne ha te eltervezel valamit csak úgy az öledbe hullik?

Szintúgy nem lenne értelme. :)


Hidd el, lesz jobb, csak tarts ki.

Én voltam már "csak hagyjatok meghalni" élethelyzetben.

Nem volt könnyű. De innen szép nyerni. Új célok új tervek.


Nem vagyok vallásos, nem hiszek semmilyen "felsőbb erőben" de véleményem szerint minden okkal történik. :)


Talán az eddigi terveid nem a te "utadaz" szolgálták. Pár év múlva lehet hálás leszel azért, hogy így alakult az életed. Minden befolyásol mindent (pillangó effektus ;))

Lehet ez a rossznak tűnő fordulat hozza majd meg az éltedbe amire szükséged van


Tarts ki, és próbált az élet szép oldalát keresni. A rossz dolgok pozitív felét.

Tudom, hogy ez nem megy ilyen egyszerűen, de ha nagyon akarod menni fog :)

2020. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért kell tervezni, mert bármi megtörténhet. Vagy lehet otthon ülni és félni. Meghalni így is-úgy is meghalunk.


Mindezt én meg azok után mondom, hogy pár éve egy pénteken anyukám, makkegészségesen, egy friss, hibátlan orvosi laborral, amit minden évben megcsináltatott, írt nekem, hogy menjünk el másnap kávézni és vásárolni. És nem mentünk el, mert megfájdult a feje, agyvérzést kapott, és meghalt.

2020. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, de az irreális tervek kovácsolása valószínűleg az emberi természet része. Számtalan ilyet láttam már. Pl a 80 éves, félvak bácsi azért nem adta el a motorját, mert ő azt még majd felújítja. Vagy idős házaspár építkezést tervez. Stb, stb.
2020. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3mas megmondta a tutit. :)


Ígyis úgyis meghalunk.


Akkor úgy éljünk h ülünk otthon félve semmi tervvel

Vagy esetleg néhány tervünket szakítsa meg az élet?

Én még mindig az elsőre szavazok

2020. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!