Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vajon miért nem kellek senkinek?

Vajon miért nem kellek senkinek?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, átlagos külsővel rendelkezek, normál testalkat, se nem túl szép, de nem is csúnya, ez ugye viszonyítás kérdése. Igényes, kedves, szerintem értelmes is vagyok, lehet velem beszélgetni, több diplomám is van. Az utóbbi években senki nem kezdeményez nálam és egyszerűen nem tudom az okát. Tényleg nem tartom magam csúnyának, mégis rám sem néznek a férfiak az utcán. Nem vagyok bomba nő, de átlagon aluli se. Szóval nem értem, ilyen magasak az elvárások, hogy egy átlagos nő már senkinek sem kell vagy lehet, hogy van velem valami baj, amit nem veszek észre? Jó tudom, ezt így ennyiből nem lehet megmondani, csak ötleteket várok, vajon mi okozhatja ezt a jelenséget.

2020. máj. 16. 01:05
A kérdező szavazást indított:
A férfiak elvárásai túl magasak, csak a bomba nő a nyerő.
Van valami hatalmas defekted, ami hogy nem szúrja ki a szemed.
Neked kéne kezdeményezni, ha akarsz valakitől valamit, ez a 21. század.
Inkább aludd ki magad, az hátha segít.
Inkább legyél leszbikus.
Egyedül fogsz meghalni, valószínűleg egy bottal sem piszkálnálak meg.
41 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Ebből nem derül ki.
2020. máj. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Aki a defektre szavaz adna tippeket, hogy mi számít annak már így első ránézésre is? 160 cm vagyok, 54 kiló, hosszú vörösesbarna hajam van és kicsit kislányosabb külsőm, az lehet baj az én koromban?
2020. máj. 16. 01:35
 3/29 anonim ***** válasza:
62%

Túl magasan van a mérce. És mielőtt jönne a "nemkellfogatlansegédmunkás" duma, nem ezen a téren van magasan. Itt rontják el a nők, hogy először azt kéne megfogalmazni, hogy ők mit akarnak, mit várnak az élettől, felállítani egy fontossági SORRENDET és ezen haladni felülről lefelé.


Az is beszédes, hogy felsoroltál egy csomó olyan tulajdonságot, ami teljesen irreleváns (értelmes, diplomás, lehet veled beszélgetni).


Az utcán elhaladva a külsődet fogja megnézni a másik. Esetleg még az öltözködésedből, nonverbális kommunikációdból következtethet, hogy takarító vagy-e vagy irodai munkás/vezető. De leginkább futólag, pár pillanatra figyeljük meg a másikat, így csak a külsőt vesszük alapul.


Egyébként az lehet a baj - főleg, mivel pár éve tapasztalod -, hogy az a réteg, akit te férfiszámba veszel az nem téged fog megnézni, mert a huszonéveseket hajtja, hiszen megteheti.

2020. máj. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy azzal leszek megvádolva, hogy az én elvárásaim a magasak, de ez egyáltalán nem így van. Most te milyen sorrendről beszélsz, honnan tudod, hogy nekem nincsenek fontossági sorrendjeim? Számomra fontos, hogy találjak egy hozzám illő társat. Nem kell hogy sármos, gazdag meg kigyúrt legyen, ezek engem nem érdekelnek.

Nem csak az utcán mellettem elhaladók figyelme érdekel nyilván, azért nem csak külső tulajdonságokat írtam.

Én minden férfit "férfiszámba" veszek és huszonévesnek nézek ki.

Szerintem nagyon nem értettél meg.

2020. máj. 16. 02:15
 5/29 A kérdező kommentje:
Amit még nem értek, a leírtakból hogy az életbe lehet arra következtetni, hogy nálam magasan van a mérce? Ha például nem néznek rám a férfiak az utcán, akkor miért az én mércém van magasan, ebben mi a logika?
2020. máj. 16. 02:24
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

A fontossági sorrendet onnan veszem, hogy még most is rébuszokban beszélsz, ahelyett, hogy ezt a "hozzám illő társat" fejtenéd ki.


A "nem néznek rád a férfiak" dolgot meg azért nehéz elképzelni, mert - bár nem írtad, hogy budapesti vagy-e - ilyen egész egyszerűen elég elképzelhetetlen.


Olyannyira, hogy régebben fogadtam lányokkal ebben és mindig megnyertem. Az oka meg az ő esetükben mindig az volt, hogy az elhalandó férfiak nagy részére teljesen vakok voltak.


De ha szeretnéd, akkor veled is megcsinálom, kiülünk egy tetszőleges forgalmas helyre és figyelem helyetted, hogy mennyi olyan férfi fog téged észrevenni, akiket te levegőnek nézel. Ha másra nem is, de önismeretnek mindenképp mókás lenne. :)

2020. máj. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Igy vagyok én is,
2020. máj. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Változik a világ, már nem olyan kezdeményezőek a férfiak, pláne utcán. Szerintem ne magadban keresd a hibát! Amennyit tehetsz esetleg, hogy legyél közvetlenebb te is, mert vannak azért pasik, akik veszik a jeleket! Meg aludd ki magad, akkor könnyebb mosolyogni. 🙂

Illetve ha nagyobb sikert akarsz, akkor marad a net, ami illúzióromboló ugyan, de legalább valami. Csak ki kell szűrni az éjszakásokat (ők rögtön talizni akarnak, ha nem ugrasz rögtön, lépnek is), aztán a többi már fog udvarolni, nyugi.

2020. máj. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik gond az is lehet, hogy a randizás manapság már teljesen átalakult. Ritkán fog történni olyan, hogy munkahelyen, utcán vagy bármilyen más helyen kiszemelnek és leállnak veled flörtölni.

Használj randi appot, menj el minél több eseményre pl. bulikra, rendezvénykre társasággal, ismerj meg új embereket és utána magától fog adódni a dolog.

Én mondjuk barátnőmet haverok által ismertem meg, egy hosszabb kinti iszogatás során nagyon megtaláltuk a közös témát, félig meddig hazakísértem és onnantól jött a többi:) Sok haverom pedig pl appot használ csajozásra, kisebb-nagyobb sikerekkel.

2020. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat meg a biztatást, tippeket. :)


Aranyos ez az üljünk ki és nézzük meg téma. Ebben csak az a bibi, hogy ha nagyon akarnám el tudnám érni, hogy megnézzenek, mert hát azért tudom én is az eszközöket... Csak akkor nem lennék önmagam, meg amúgy sincs értelme, mivel azt a szintet nem tudnám hosszabb távon tartani és később csak csalódást okoznék.

Komolyan, én nem szoktam levegőnek nézni senkit, sőt minden egyes emberre próbálok rápillantani, aki elhalad mellettem az utcán, ésszerű keretek között, pesti vagyok. Ezt nem párkeresési céllal teszem, csak valami tiszteletadás féle, lehet ez is a defektem.

Azért nem definiáltam, milyen a hozzám illő társ, mert pontosan nem tudom. Legyen rendes meg értelmes meg persze vonzódjak hozzá, de azt nem én irányítom, hanem a hormonok, szóval ez így nem teljesen meghatározható.

Utoljára egyik kollégámon éreztem, hogy felfigyelt rám, én is rá, nagyon is, de aztán kiderült, hogy házas meg egy másik munkatárs éppen gyes-en van olyan dolog miatt, amihez neki is köze van, úgyhogy én már nem akartam benne lenni a buliban, lehet tényleg túl válogatós vagyok. :P

Tényleg köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos számomra. :)

2020. máj. 16. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!