Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha ti nem lépnétek be az...

Ha ti nem lépnétek be az insta-facebook-messenger fiókotokba egy hónapig, akkor hány ember írna rátok, hogy mi van veletek és hova tűntetek? Ha senki, akkor hogy dolgoznátok fel?

Figyelt kérdés
Olvastam egy blogbejegyzésben, hogy annak vagy fontos, aki rád ír egy bizonyos idő után, miután nem vagy aktív, és próbáljuk ki (mármint az olvasók), hogy ha 1 hónapig nem lépünk fel a közösségi oldalakra, akkor nézzük meg, hány ember fog írni ránk, hogy mi van, és azoknak vagy fontos. Az egyik osztálytársam 1 hétre tűnt el ezekről az oldalakról, mert voltak nyaralni, és ott nem volt Wi-Fi, de 37 (!) üzenete érkezett. (Onnan tudom, mert kirakta insta storyba) Én pedig, aki 1 hónapig inaktív voltam, nem írt rám senki, csak az egyik osztálytársam, akinek én egy lelki ürítőtáska vagyok, az írt rám, hogy melyik ruhát vegye fel, mert találkozik egy fiúval. Amikor nem válaszoltam neki és meg se néztem (mivel inaktív voltam), pár órára rá annyit írt, hogy: "Jó, akkor ne válaszolj.😡😡😡" És rendes besértődött a leány. Fel se tűnt neki gondolom, hogy nem vagyok egyik platformon se. Nem is vagyok fontos senkinek.
2020. jún. 26. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egyik sincs. És élek, boldogan, kiegyensúlyozottan, szerető családban, nem lemaradva semmi egetrengető fontosról.

Bár sajnos nem tudom, hogy milyet fosott a szomszéd gyerereke/macskája, nem hiszem, hogy lapos a föld és ma sem kattintottam kismacskás képre.

ÉS MÉGIS ÉLEK.

2020. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thispain ***** válasza:
96%
Ha egy hónapig inaktív lennék, nagy valószínűséggel sehányan. Mivel ez mindig is így volt, és nincsenek illúzióim ezzel kapcsolatban, így hidegen hagy.
2020. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Csak Facebookom van és minimum 3 éve nem léptem be.

Csak olyanok vannak az oldalamon, akik tényleg közeli barátaim.

Mivel nem ezen tartjuk a kapcsolatot, így pontosan képben vannak rólam.

2020. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdekelne, ha aggódnak keresnének. Tudják hol lakom
2020. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Két barátnőm, és két nagynénéném azok, akikkel heti rendszerességgel beszélgetünk, szóval ők biztosan írnának. Tehát 4. Mindenki mással (szüleim, tesóm, nagyszülők) élőben, vagy telefonon tartjuk a kapcsolatot, facebookon csak nagyon ritkán üzenünk.
2020. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Senki. Nem is szoktam minden hónapban posztolni, tehát a kutyának nem tűnne fel. És ez pont nem érdekelne, mert nem ott élem az életemet.
2020. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Senki. Családon kívül gyakorlatilag senkivel sem beszélek. Velük meg személyesen és telefonon
2020. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem személyes ismerőseim is a facebookis ismerőseim egy része, nekik nem tűnne fel, ha nem lépek be, legfeljebb ha írnak valamit és nem reagálok, szólnának, hogy amúgy írtak (szüleimmel szoktuk ott megbeszélni a heti bevásárlást például, vagy ha csomagomat vesznek át, mert apám már nyugdíjas és tud futárt fogadni, én meg nem tudok a futárok idősávjához alkalmazkodni munka mellett). Inkább a távolabbi ismerősöknek tűnhetne fel, akik messzebb élnek és emiatt ritkán találkozunk, vagy akiket csak online ismerek valami közös érdeklődés kapcsán csoportból mondjuk, de mivel felnőttek vagyunk és mindenkinek megvannak a maga elfoglaltságai, munka, család, egy hónap nem is lenne feltűnő szerintem.

Nincs mit feldolgozni, mert nem remeteként élek másoktól elszigetelve, tehát nem érne negatívan, ha online nem írnának rám ilyen esetben.

Ha a személyes közegekből is eltűnnék, az már gyanúsabb lenne azoknak, akikkel találkozom is rendszeresen akár csak munka miatt.

2020. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Több távol élő barátommal simán kimarad 1-2 hónap két beszélgetés között és alapból nem sokat lógok közösségi oldalakon, szóval ők ha keresnének, akkor azt nem ott tennék hanem whatsappon vagy telefonon. Egy hónap nem lenne feltűnő, tekintve, hogy jó ha évente 2-3x posztolok. Nem lenne mit feldolgozni, nem a beszélgetések gyakoriságában mérem a barátságot és pontosan tudom, kiknek vagyok fontos és kiknek nem. 2-3 ember biztosan keresne, de ez azért van, mert ők sokkal jobban igénylik a rendszeres kommunikációt, mint én.
2020. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Max.egy,többi ismerősömmel (közelebbi,távolabbi),családdal munkatársakkal telefonon és viberen tartom a kapcsolatot.
2020. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!